Zamknij

Miasto tworzą nie tylko mury i ulice

23:13, 12.09.2016 | ANGELIKA NOWAK
Skomentuj
REKLAMA

Program rewitalizacji to nowe podejścia do planowania, do strategii rozwoju przestrzennego i społecznego miasta. Coraz bardziej opiera się to na partycypacji społecznej.

Takie procedury i inicjatywy ? uwzględniające głos społeczności lokalnej - są coraz mocniej promowane przez Unię Europejską. Najlepiej chyba ideę tę oddają słowa Św. Augustyna, który powiedział: ?Miasto tworzą nie tylko mury i ulice, lecz także mieszkańcy i ich marzenia?. Rewitalizacja, którą przygotowujemy, ma przede wszystkim obejmować mieszkańców, ich wizje i marzenia oraz odnowę społeczną niektórych obszarów miasta, która będzie wpływać na poprawę jakości życia. Nie jest to jednak tylko realizacja inwestycji infrastrukturalnych, ale zmiana charakteru miasta, wspieranie tej części społeczności, która tego wsparcia najbardziej potrzebuje.

Gminny Program Rewitalizacji jest dokumentem programującym proces rewitalizacji na tych obszarach miasta, które charakteryzują się największym nasileniem i koncentracją negatywnych zjawisk gospodarczych, przestrzennych i społecznych. Realizacja programu musi wyprowadzać takie obszary ze stanu kryzysowego. Choć nie macie państwo w mieście jakiegoś stanu kryzysowego, o Sokołowie Podlaskim słyszy się raczej dobre opinie, to jednak są obszary, których sytuacja jest trochę lub dużo gorsza niż średnia dla miasta. W takim kontekście używa się słowa kryzys.

Fundusze przeznaczone na rewitalizację nie służą budowie nowych obiektów i infrastruktury, lecz adaptacji, ożywieniu i przywróceniu funkcji tego, co już istnieje.

AUTORKA GMINNEGO PROGRAMU REWITALIZACJI DLA MIASTA SOKOŁÓW PODLASKI NA SPOTKANIU 6 WRZEŚNIA W UM

(ANGELIKA NOWAK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA