Zamknij
REKLAMA

Mamy u nas zgodę, rozsądek i rozwagę

08.34, 11.07.2022 NOT. BGG Aktualizacja: 10.50, 11.07.2022
Skomentuj
REKLAMA

Burmistrz Kosowa Lackiego Jan Słomiak na czerwcowej sesji Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki uzyskał jednomyślnie absolutorium. Po głosowaniu podziękował za pozytywną ocenę swojej pracy i odniósł się do kilku kwestii.

„Absolutorium otrzymuje burmistrz, ale tak naprawdę otrzymują go wszyscy zaangażowani w pracę samorządu. Na sukces pracowały też instytucje zewnętrzne, z których pomocy korzystaliśmy. Dziękuję w sposób szczególny radzie za zgodność przy podejmowaniu decyzji, za rozsądek i rozwagę przy decydowaniu, które inwestycje wykonujemy, a które możemy odłożyć. Wiadomo, że zadań jest zawsze więcej niż funduszy, nawet gdybyśmy pozyskali pieniądze ze wszystkich możliwych źródeł, to wszystkiego nie da się zrobić w jeden rok. Dla nas i naszych zastępców praca zawsze będzie i zadań nie zabraknie.

Wszyscy pamiętamy, że podsumowujemy rok pandemiczny. Byliśmy ograniczeni w pewnych działaniach i mieliśmy trudności praktycznie ze wszystkim. Nie mogliśmy się kontaktować, odbywać sesji z sołtysami, a jest to bardzo potrzebne.

Dziękuję sołtysom. Wy stanęliście na wysokości zadania, w roku pandemicznym sołtysi pracowali jako doradcy, listonosze – byli ludźmi – orkiestrą. Spotykaliśmy się tylko „przez ekran”, ale swoje zadania wykonywali bardzo dobrze.

Dziękuję pracownikom – my nie zamknęliśmy urzędu, praktycznie przez cały czas pracowaliśmy normalnie. Jednak obostrzenia powodowały, że pracownicy musieli poświęcić więcej czasu na swoje zadania. Stało się też jasne, że w takich warunkach dłużej urząd nie może funkcjonować. Brak odpowiednich pomieszczeń sprawił, że petenci musieli czekać na zewnątrz, nawet zimą. To był bodziec, by zadbać o to, by urząd godnie przyjmował petentów i zaczęliśmy adaptację drugiego budynku.

Szkoły w ubiegłym roku to z kolei nauczanie zdalne, trzeba było ustawić na nowo całe funkcjonowanie. Dziękuję za zrozumienie rodzicom. Jeśli dziecko nie może chodzić do szkoły pół roku, to jest to ogromny problem. Trzeba było uruchamiać kogoś do opieki nad najmłodszymi. Dziękujemy rodzicom, że sobie poradzili i zrozumieli sytuację.

Trzeba też wspomnieć o działalności służb mundurowych. OSP Kosów Lacki w ubiegłym roku wyjeżdżała do akcji 96 razy, najwięcej spośród jednostek OSP w całym powiecie. Strażacy są gotowi w każdym momencie nieść pomoc innym. Policja też reagowała na nasze wszelkie zgłoszenia, sygnały i prośby o pomoc. Najcięższą pracę i najbardziej niebezpieczną miała służba zdrowia, była na pierwszej linii frontu, ale poradziła sobie.

Podziękowania należą się przedsiębiorcom z naszego terenu, szczególnie z Kosowa Lackiego. Dają pracę mieszkańcom, ale dla samorządu istotne jest to, że płacą podatki. Cięgle się rozwijają, z tego się bardzo cieszymy i mamy nadzieję, że przyjdą kolejni. Jako samorząd dajemy przedsiębiorcom podstawowe warunki i infrastrukturę do rozwoju: wodę, gaz, kanalizację, energię i absolwentów ze szkoły zawodowej jako pracowników. Wychodzimy naprzeciwko im potrzebom".

BURMISTRZ JAN SŁOMIAK
NA SESJI ABSOLUTORYJNEJ

(NOT. BGG)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (9)

Kosowianka Kosowianka

15 3

Panie Burmistrzu podkreślił Pan i podziękował służbie zdrowia że była na pierwszej linii wcale to nie jest prawda bo tak na prawdę to oni udzielali teleporady to my wszyscy sprzedawcy i pracownicy sklepów byliśmy na pierwszej Lini my nie mogliśmy zdalnie pracować ani udzielać teleporady a wszyscy o nas zapomninaja. Pozdrawiam mieszkanka Kosowa Lackiego i pracownik sklepu 09:16, 11.07.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Lekarze Lekarze

1 1

Lekarze może i udzielali teleporad. Ale służba zdrowia to jeszcze inni pracownicy którzy pracowali tak samo jak i wy panie w sklepach 21:05, 12.07.2022


o prawdao prawda

6 0

Podatnicy walcząc z bezmózgimi ograniczeniami - oni byli na pierwszej linii. 11:20, 11.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JoJo

2 5

A może w najbższych wyborach PAN BURMISTRZ ZDECYDUJE SIE KANDYDOWAC W SOKOLOWIE NA TAKIE SAMO STANOWISKO 11:34, 11.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do prześmiewców coviDo prześmiewców covi

5 6

Idźcie na 1 dzień jako wolontariusze na oddział covidowy. Przekonacie się czy covid istnieje i zobaczycie w jakim cierpieniu odchodzą chorzy 11:52, 11.07.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

SasaSasa

1 0

Idź się przejdź po lasku i przemyśl swoje wypociny. 17:53, 11.07.2022


Idź Idź

3 0

Idź jako wolontariusz na oddziały onkologiczne bądź inne na których ludzie świadomie umierają bo nie ma możliwości leczenia.
Ale spoko tylko covid doprowadzał ludzi do śmierci. Ludzie to jednak dali się ogłupić 21:07, 12.07.2022


345345

6 6

Lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki ratują ludziom życia. Ekspedientka twierdzi, że ona była najbardziej zaangażowana w walkę z pandemią. Co za czasy! 12:32, 11.07.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DarekDarek

4 3

Mają na swoim koncie 200 tys nadmiarowych zgonów, bo bali się przyjmowania pacjentów nawet po przyjęciu jakiegoś preparatu. 17:55, 11.07.2022


REKLAMA
REKLAMA
0%