Zamknij
REKLAMA

Minister prosi o pomoc polski Kościół! O co chodzi?

06.00, 11.10.2021 Źródło: Radio ZET Aktualizacja: 12.37, 23.10.2021
Skomentuj
REKLAMA

Minister Adam Niedzielski skierował list do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego. Polityk chce, żeby Kościół włączył się w zapobieganie epidemii COVID-19. W jaki sposób? 

- Mając na uwadze zdrowie i życie obywateli Polski, w tym wiernych Kościoła Katolickiego, zwracam się do Waszej Ekscelencji z prośbą o wspólne działanie, które szczególnie ma na celu ochronę słabszych przed możliwym zakażeniem - zwrócił się do arcybiskupa szef resortu zdrowia. 

Minister chce, by o konieczności zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych apelowano we wszystkich  diecezjach, dekanatach i parafiach. 

Jak zaznaczył w piśmie szef resortu zdrowia noszenie maseczek obok szczepień jest głównym narzędziem w walce z koronawirusem. 

- Wszystkim powinno zależeć na ograniczeniu zasięgu czwartej fali. Proszę o pomoc i wsparcie ze strony Episkopatu - apelował Niedzielski. 

Minister zdrowia tłumaczył, że "nie jesteśmy w pełni chronieni przez zwiększoną transmisją wirusa", mimo tego, że każdy chętny Polak może się zaszczepić i uchronić się przed ciężkim przebiegiem choroby. 

- Nadal musimy ukierunkowywać nasze siły na ograniczenie tej transmisji i ochronę osób starszych, z osłabioną odpornością, przewlekle chorych, przez groźnymi konsekwencjami - zwracał się do abp. Gądeckiego.

Niedzielski dodawał, że on jako minister robi wszystko, by czwarta fala nie dotknęła Polaków tak mocno jak poprzednie, a autorytet Kościoła może być kluczowym wsparciem w edukacji społecznej. 

(Źródło: Radio ZET)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%