Zamknij
REKLAMA

Wybrali najpiękniejsze posesje w gminie

08.14, 28.08.2022 BGG/FOT. GOKiS STERDYŃ Aktualizacja: 08.17, 28.08.2022
Skomentuj
REKLAMA

Samorząd ze Sterdyni docenia tych, którzy dbają o swoje otoczenie i chcą mieszkać pięknie. Rozstrzygnięto właśnie konkurs „Najpiękniejsza posesja w gminie Sterdyń”.

[FOTORELACJA]882[/FOTORELACJA]

W ostatnich latach mieszkańcy powiatu sokołowskiego poświęcają wiele uwagi temu, by ich posesje wyglądały ładnie. Widać to niemal we wszystkich miejscowościach. Wiele samorządów docenia starania właścicieli i organizuje konkursy na najładniejsze posesje. Tak jest też w gminie Sterdyń.

W tym roku do konkursu zgłosiło się 12 osób. Posesje oceniała komisja konkursowa, w skład której weszli: zastępca wójta Tomasz Rostkowski, pracownik Urzędu Gminy Sterdyń Jadwiga Czarnocka i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Sterdyni Anna Kur.
Co oceniano? Ogólne wrażenie estetyczne posesji (w tym stan techniczny i estetyczny), aranżację i urządzenie ogrodu, detale ogrodowe (skalniaki, altany, rabaty itp.) oraz działania proekologiczne (związane ze sposobem gromadzenia i segregowania odpadów).

Komisja po dokładnym obejrzeniu każdej ze zgłoszonych do konkursu posesji pierwsze miejsce przyznała Elżbiecie Kruzie ze Steląg, drugie - Jadwidze Szymańskiej z Seroczyna, a trzecie - Danucie Kazańskiej z Paulinowa.

Laureaci konkursu otrzymają w ramach nagrody bony pieniężne: 500 zł za pierwsze miejsce, 400 zł za drugie i 300 zł za trzecie miejsce. Zostaną one wręczone laureatom podczas Pikniku Rodzinnego w Sterdyni w niedzielę, 4 września.

(BGG/FOT. GOKiS STERDYŃ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%