Zamknij

W Kosowie tworzą "Drogę do Niepodległości", posadzili 100 dębów

08:27, 15.05.2018 | HANNA PRZESMYCKA
REKLAMA
Skomentuj

W ramach projektu realizowanego przez Zespół Szkół w Kosowie Lackim na terenie przyszkolnym pojawiły się pierwsze elementy ścieżki edukacji historycznej zwanej "Drogą do Niepodległości", której utworzenie jest jedną z form uczczenia stulecia niepodległości.

Ścieżka ma służyć efektywnej edukacji historycznej i patriotycznej nie tylko uczniów Liceum i Szkoły Zawodowej.
Zgodnie z projektem na terenie przylegającym do budynku szkoły zostało posadzonych sto dębów - drzewka szkoła otrzymała od Nadleśnictwa Sokołów Podlaski, a sadzili je i licealiści i uczniowie "zawodówki" i nauczyciele i inni pracownicy. 
Poszczególne dęby wkrótce zostaną poświęcone wydarzeniom ważnym w historii Polski oraz lokalnej historii Kosowa. W wybór wydarzeń zostaną przede wszystkim zaangażowani uczniowie LO w Kosowie, ale też lokalni pasjonaci historii m.in. dzięki ankiecie on-line umożliwiającej wszystkim zainteresowanym zgłaszanie wydarzeń wartych umieszczenia na ścieżce. Następnie przeprowadzone zostanie głosowanie na zgłoszone wcześniej wydarzenia, by wybrać te najistotniejsz. Ale chodzi też o zainteresowanie historią, zmotywowanie do zgłębiania wiedzy historycznej, wywołanie dyskusji. Link do ankiety wkrótce zostanie udostępniony na stronie internetowej i koncie szkoły na Facebooku.
Każdy dąb otrzyma tabliczkę z informacją o tym jakiemu wydarzeniu jest poświęcony. Osoby indywidualne, instytucje, lokalni pracodawcy itp. mogą objąć opieką poszczególne drzewa. 
Zgodnie z pomysłem autorów projektu ścieżka edukacyjna będzie wykorzystywana do prowadzenia edukacji historycznej oraz wychowania patriotycznego. Być może powstanie też audioprzewodnik, który LO będzie udostępniać osobom zainteresowanym spacerującym Aleją Dębów. Projekt "Droga do Niepodległości" został zgłoszony do Konkursu KO "Laur Michała Anioła" - na wyniki konkursu czekamy mając niewątpliwą nadzieję, że pomysł na powstanie ścieżki i jej wyjątkowe walory edukacyjne zostaną docenione. 

(HANNA PRZESMYCKA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (3)

kto zetnie te dzewa kto zetnie te dzewa

0 1

moja propozycja ściąć 100 drzew przy drodze ocalimy wielu kierowcom życie 18:24, 15.05.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Kierowcy Kierowcy

1 0

Kierowcy sami się wybijaja a nie drzewa. Jak się jeździ bez mózgu to i brak drzew nie pomoże. 22:32, 16.05.2018


czto błond czto błond

0 0

zapominano odliczyć lata okupaciy nie wspominam komunizmu 18:27, 15.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone