Zamknij

Pewny sklep, czyli jaki? Gdzie szukać części zamiennych do maszyn?

15:19, 16.05.2018 | materiał partnera
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Znalezienie rzetelnego i taniego dystrybutora części zamiennych do maszyn jest dziś bardzo trudne. W dobie sklepów internetowych trudno jest mieć pewność, że dany sklep ma magazyn i sprzedaje autentyczne produkty, które faktycznie znajdują się na stanie, a takie właśnie działanie pozwala maksymalnie skrócić przestoje i zyskać pewność co do oryginalności części.

Polityka kontroli jakości

W każdym sklepie obowiązują jakiekolwiek standardy dotyczące kontroli jakości produktów dostępnych w ofercie. W tych najmniej rozwiniętych jednak sprowadza się to do przejrzenia dokumentacji producenta. W lepszych sklepach pracownicy dokonują przynajmniej podstawowej kontroli jakości wyrywkowo wybranych produktów we własnym zakresie. Najlepsi dystrybutorzy często poza tym dysponują własnym laboratorium technicznym, które może powtórzyć standaryzowane testy i dostarczyć ostatecznego potwierdzenia jakości wyrobów.

Dlaczego nie warto kupować byle gdzie?

Jak donoszą użytkownicy i serwisanci maszyn, w ostatnich latach prawdziwą plagą stały się podrabiane części i jak zwykle nie brakuje tanich zamienników, których jakość jest poniżej wszelkiej krytyki. Ponieważ bardzo często użytkownik nie ma praktycznej możliwości ani czasu, by we własnym zakresie prowadzić wnikliwe kontrole jakości, ciężar ten przeniesiony jest na dystrybutorów, który swoimi narzędziami „kontrolują” producentów i zapewniają dopływ na rynek dobrych jakościowo części zamiennych.

W sprzedaży można znaleźć zamienniki różnych marek, a w niektórych sklepach, tak jak na https://cemasz.pl/czesci-do-maszyn/new-holland/, jedynie oryginalne części zamienne. Generalnie bowiem zamienniki nie muszą być gorszej jakości od części oryginalnych, jednak nawet dla dystrybutora wychwycenie oferty dobrze przygotowanych części zamiennych innych marek może przedstawiać większą trudność i okazuje się, że czasem jakość takich elementów jest niestała.

Porządek w magazynie

Posiadanie przez dystrybutora dużego i dobrze zaopatrzonego magazynu też ma spore znaczenie. Dzięki temu skraca się znacząco czas oczekiwania na dostarczenie części zamiennych, a to sprawia, że przestoje są krótsze, więc minimalizuje się straty. Poza tym generalnie dystrybutor taki jest bardziej wiarygodny od pośrednika, którego rola ogranicza się do zamówienia części u producenta i dostarczeniu do klienta. Każde działanie, które skraca czas oczekiwania na części i upraszcza łańcuch dostaw, jest jak najbardziej pożądane.

Przy lepszej obsłudze magazynu większe jest też prawdopodobieństwo, że części zostaną właściwie zapakowane na czas transportu i w razie potrzeby będzie można uzyskać informacje np. o sposobach montażu lub częściach skojarzonych, które uda się wysłać jedną przesyłką. Taki dystrybutor zasadniczo będzie bardziej pomocny, tym bardziej że w naprawach maszyn budowlanych i rolniczych liczy się nie tylko jakość, ale również czas.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone