Zamknij

Gazetka szkolna z „Dwójki” w trójce najlepszych na Mazowszu!

17:56, 13.06.2018 | OPR. BG/FOT. FOT. MARCIN LEŚNIEWSKI
REKLAMA
Skomentuj

Wydawana od września 2017 r. „Gazetka Szkolna Dwójki” została laureatem III miejsca w konkursie na najlepszą gazetkę szkolną województwa mazowieckiego zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 368 w Warszawie pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Gazetka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Sokołowie Podlaskim została doceniona przez jurorów konkursu, wśród których znaleźli się profesjonalni dziennikarze na czele z Magdaleną Żakowską z „Gazety Wyborczej”. W gronie nagrodzonych w dwóch kategoriach – szkoły podstawowe oraz szkoły ponadgimnazjalne znalazło się pięć  gazetek wydawanych przez szkoły warszawskie oraz gazetka z Sokołowa.
- Wśród kryteriów branych pod uwagę przy ocenie gazetek znalazła się merytoryczna zawartość tekstów, w tym  podejmowanie problemów istotnych dla społeczności szkolnej. Ponadto jurorzy zwracali uwagę na: różnorodność form wypowiedzi dziennikarskich; poprawność stylistyczną, gramatyczną i ortograficzną; oryginalność i atrakcyjność szaty graficznej oraz budowę gazetki – wyjaśnia Katarzyna Karpińska, opiekun szkolnego pisma. - Gazetka z „Dwójki” – choć ukazująca się zaledwie od kilku miesięcy (za kilka dni zostanie wydany 5. numer) – sprostała powyższym wymaganiom, z czego cały zespół redakcyjny jest bardzo dumny.

Na zdjęciu reprezentacja redakcji „Gazetki Szkolnej Dwójki” podczas uroczystego finału konkursu wraz z dyrektor SP nr 368 w Warszawie Krystyną Sosnowską (z prawej) i koordynatorką konkursu Anną Polak-Znojek

(OPR. BG/FOT. FOT. MARCIN LEŚNIEWSKI)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

AsiorAsior

3 4

Gratki dla naszej Dwójki! 18:01, 13.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sokołowiaksokołowiak

3 0

Wielkie brawa i oby tak dalej!!! 09:13, 21.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone