Zamknij
REKLAMA

Badali, w jakim stanie są ryby ze zbiornika Niewiadoma

22:39, 03.07.2018 | INFO/FOT. STAROSTWO POWIATOWE
Skomentuj
REKLAMA

W dniach 20-21 czerwca grupa ichtiologów Okręgu Mazowieckiego Polskiego Związku Wędkarskiego w Warszawie przeprowadziła monitoring stanu ichtiofauny w Zbiorniku Niewiadoma.

W maju w zbiorniku doszło do masowego śnięcia karasi w zbiorniku Niewiadoma. Badania przeprowadzone przez specjalistów wskazywały, że ryb było za dużo i ginęły w  czasie tarła. W sumie ze zbiornika wyłowiono ponad 1,5 tony martwych ryb. Specjaliści zalecili wapnowanie zbiornika i wpuszczenie do niego większej ilości drapieżnych ryb.
Z inicjatywy Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim odbyły się dwa spotkaniach w  zainteresowanych problemem śniętych ryb. W dniach 20-21 czerwca grupa ichtiologów Okręgu Mazowieckiego Polskiego Związku Wędkarskiego w Warszawie przeprowadziła monitoring stanu ichtiofauny w Zbiorniku Niewiadoma. Po południu 20 czerwca z użyciem atestowanego elektrycznego narzędzia połowowego obłowiono dwa kilometry linii brzegowej. W godzinach wieczornych wystawiono 3 panele sieci stawnych o różnych rozmiarach oczek. Po 8 godzinach sieci zebrano, a złowione ryby zmierzono i zważono. Złowiono w sumie 14 gatunków ryb. Uzyskano wydajność połowową w wysokości ponad 18 kg/sieć, co świadczy o ogromnej biomasie ryb w badanym zbiorniku. Na podstawie uzyskanych wyników sporządzony zostanie raport opisujący rybostan zbiornika, który będzie podstawą wypracowania kierunków działań, które ograniczą w przyszłości przypadki śnięcia ryb.

(INFO/FOT. STAROSTWO POWIATOWE )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Węże ..Węże ..

5 0

z dziurkami do wody i niech małe wiatraki pompują powietrze. Nie powinno wyjść drogo. 14:01, 08.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lokoloko

1 0

badają ryby a potem czołgi pływają 11:22, 10.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA