Zamknij

Sokołowscy strażacy wzięli udział w podwodnych warsztatach

17:02, 02.06.2021 | INFO/FOT. KP PSP SOKOŁÓW PODLASKI
Skomentuj
REKLAMA

Członkowie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Sokołów 5” od 24 do 29 maja brali udział w drugim turnusie cyklu warsztatów doskonalących umiejętności prowadzenia prac podwodnych.

Zorganizował je Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Zajęcia realizowane były podczas 6-dniowego zgrupowania na terenie Poligonu Szkoleniowego Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie w Kręsku nad Jeziorem Wulpińskim. Zajęcia prowadzili posiadający duże doświadczenie kierownicy prac podwodnych i dowódcy specjalistycznych grup i sekcji ratownictwa wodno-nurkowego. Warsztaty realizowane były w oparciu o zatwierdzany przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP ramowy program, obejmujący takie zagadnienia jak: bezpieczeństwo prowadzenia prac podwodnych, nawigację podwodną, nurkowania nocne, prowadzenie działań podwodnych z wykorzystaniem sprzętu hydraulicznego i pneumatycznego oraz różne metody poszukiwań obiektów w wodzie.
Warsztaty umożliwiają doskonalenie umiejętności i podnoszenie kwalifikacji strażaków w zakresie wykonywania prac podwodnych, co wpływa na podniesienie efektywności akcji ratowniczych i stanu bezpieczeństwa ratowników podczas działań.

(INFO/FOT. KP PSP SOKOŁÓW PODLASKI)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%