Zamknij

Skarb z Magistrackiej można obejrzeć w Miejskiej Bibliotece

08:57, 06.07.2021 | OPR. BGG/FOT. MBP
Skomentuj
REKLAMA

W miejskiej książnicy przy ul. Kolejowej prezentowane są przedwojenne banknoty, znalezione podczas budowy przy ul. Magistrackiej w Sokołowie Podlaskim.

Na ul. Magistrackiej, na terenie dawnego targowiska i działki, gdzie kiedyś stał budynek biurowy PSS powstaje nowy blok. Wiosną, podczas prac ziemnych pod fundamentami przedwojennego budynku znaleziono szklaną butelkę. W środku były banknoty z okresu międzywojennego. Kto i dlaczego je tam schował – pozostaje tajemnicą.
- Staraniem Biblioteki banknoty zostały profesjonalnie odrestaurowane. Gablota z banknotami wystawiona jest w holu Biblioteki. Zapraszamy do zapoznania się z tym interesującym znaleziskiem – zaprasza MBP.

(OPR. BGG/FOT. MBP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Wnuk2021Wnuk2021

0 0

Po wojnie były w tym miejscu ruiny łaźni. Posadzki i pokryte płytkami ściany zapraszały do zabawy. Niektórych miejscach sterczały stalowe rury. Sąsiedztwo Cetyni (z przezroczystą wodą) dawało ochłodę w letnie upały. Potem w tym miejscu (obecnej budowy) była, jedyna w mieście, stacja benzynowa z ręczną pompką napełniającą szklane naczynia z podziałkami, z których grawitacyjnie napełniano baki motocykli. 14:35, 08.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%