Zamknij
REKLAMA

Czy powstaną u nas radarowe wyświetlacze prędkości?

17:32, 25.09.2021 | OPR. BGG/FOT. LINANOWA.IN - YT
Skomentuj
REKLAMA

To zależy od tego, czy projekt „Zwolnij i jedź bezpiecznie” dostanie wystarczającą liczbę głosów by zakwalifikować się do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Jego pomysłodawcy przewidzieli montaż dwóch takich urządzeń: w Budach Kupientyńskich i w mieście Sokołów Podlaski.

Zwolnij i jedź bezpiecznie – to pilotażowy projekt montażu 56 radarowych wyświetlaczy prędkości na drogach wojewódzkich na terenie wszystkich rejonów drogowych MZDW.

Celem umieszczenia na drogach wojewódzkich radarowych wyświetlaczy prędkości, stanowiących prewencyjny system bezpieczeństwa ruchu drogowego, jest zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na terenie 8 z 9 regionów województwa mazowieckiego (tj. ciechanowskim, ostrołęckim, płockim, radomskim, siedleckim, warszawskim wschodnim, warszawskim zachodnim i żyrardowskim).

Urządzenia te stanowią prewencyjny system bezpieczeństwa ruchu drogowego, stosowany z powodzeniem na drogach krajowych, który w atrakcyjny sposób pokazuje kierowcy prędkość, z jaką się porusza jego pojazd i w zależności od sytuacji, generuje stosowne komunikaty. Urządzenie to m.in. poinformuje kierowcę o tym, jakiej wysokości mandat i ile punktów karnych otrzymałby za przekroczenie dozwolonej prędkości, którego się w danym momencie dopuścił.

Projekt zakłada ustawienie urządzeń w 31 miejscowościach (Biskupicach, Brankowie, Brwinowie, Budach Kupientyńskich, Domaniewie, Głowaczowie, Janinowie, Jasieńcu, Józefowie, Kaniach, Konarach, Kozłowie Biskupim, Michałowie Dolnym, Nadarzynie, Nowej Wsi k. Warki, Osiecku, Otrębusach, Pogorzeli, Płońsku, Pracach Małych, Pruszkowie, Sannikach, Sękocinie Starym, Sobienkach, Sokołowie Podlaskim, Sierpcu, Walendowie, Warce, Węgrowie, Wyszkowie i Żelazowej Woli) na terenie 20 miast i gmin, przy 22 drogach wojewódzkich.

Autorzy projektu przewidzieli montaż dwóch takich urządzeń w ciągu drogi wojewódzkiej nr 627 na terenie powiatu sokołowskiego: w Budach Kupientyńskich i w mieście Sokołów Podlaski na ul. Kosowskiej.

Na projekt „Zwolnij i jedź bezpiecznie” oznaczony nr 76 w puli ogólnowojewódzkiej, (lub inne propozycje) można zagłosować na stronie www.bom.mazovia.pl z telefonu lub komputera bądź w siedzibie urzędu marszałkowskiego i w jego delegaturach. Głosowanie trwa do 10 października.

Więcej o Budżecie Obywatelskim Mazowsza na naszym portalu w poniedziałek.

(OPR. BGG/FOT. LINANOWA.IN - YT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

ZainstalowaćZainstalować

3 8

Zainstalować tak może się uda. Ale żeby "powstały"? W zakładach mięsnych, gabinecie Bogusia, czy Waldemara? Młotem i sierpem? 12:16, 26.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Z KupientynaZ Kupientyna

5 0

Nie, w domu burgera postawią... 20:26, 26.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
0%