Zamknij
REKLAMA

Ta wiadomość ucieszy wędkarzy

10:18, 22.10.2021 | INFO/FOT. UG BIELANY
Skomentuj
REKLAMA

Gmina Bielany zgodnie z wieloletnią praktyką dokonała zarybienia zbiorników wodnych będących własnością gminy.

Wpuszczono młode, zdrowe ryby do zbiorników wodnych w Paczuskach oraz w Wiechetkach Małych, Wiechetkach Dużych i Rozbitym Kamieniu.

Największą ilość stanowiły karasie pospolite, które są rybami bardzo popularnymi i łatwymi w hodowli. Gatunek ten dobrze czuje się w płytkich zbiornikach obfitujących w roślinność denną. Doskonale radzi sobie z niedoborami tlenu. W stawach wędkarskich stanowi jeden z gatunków najłatwiejszych do połowu. Wyglądem przypomina karpia, z którym może się zresztą krzyżować. Wpuszczono także narybek karpia, szczupaka, lina oraz amura, który jest bardzo pożyteczny w zbiornikach z nadmierną roślinnością.

Dzięki systematycznemu zarybianiu stawów Gmina Bielany jest atrakcyjnym miejscem dla wędkarzy, pragnących odpocząć „na miejscu”, bez kłopotliwych podróży i kosztów.

Zbiornik wodny w Paczuskach jest nadzorowany i zarybiany z opłat wędkarskich. Samorząd kieruje podziękowania dla jego opiekuna, Henryka Smuniewskiego. Zachęca też inne miejscowości do podobnych działań.

(INFO/FOT. UG BIELANY)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Wędkarz Wędkarz

1 0

Na jakich zasadach można łowić w Paczuskach, czy jest opłata jeżeli tak u kogo się opłaca dziękuję za podpowiedź 07:48, 24.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%