Zamknij

Statuetka „Primus Optimorum” w tym roku dla Olgi Gąsowskiej

22:25, 06.05.2018 | INFO: ILO, FOT. MACIEJ SADOKIERSKI, BARTŁOMIEJ ZAWADZKI
REKLAMA
Skomentuj

Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie pożegnała abiturientów – uroczyście, ze wzruszeniem, ale przede wszystkim nadzieją. Uczennice, uczniowie klas maturalnych reprezentują 69. pokolenie tworzące dumną historię szkoły.  

Starania dydaktyczne, wychowawcze I Liceum doceniła swą obecnością wicestarosta sokołowski Marta Sosnowska. Skierowane do uczniów słowa pani Marty Sosnowskiej bardzo ich dowartościowały; podobnie jak list wystosowany przez zarząd powiatu sokołowskiego, zawierający słowa motywujące nie tylko do majowych, najbliższych przedsięwzięć, lecz także do wielkoformatowych, życiowych.
Uroczystość pożegnania maturzystów była tradycyjna, bo tradycji w chwilach podniosłych, tworzących historię I Liceum bardzo potrzebujemy. Gdy wiele jest niewiadomych, gdy z pewnością miesza się niepokój, stabilność zapewnia między innymi stały rytm wydarzeń szkolnych; wskazuje kierunek, przypomina o niezbędności łączenia innowacyjności z utrwaloną i sprawdzoną historią.
Gratulujemy Rodzicom uczennic, uczniów klas maturalnych. Trzyletni pobyt w klasach: politechnicznej, menadżerskiej, humanistycznej, medycznej, społecznej każdego dnia potwierdzał wspaniałe wychowanie rodzinne, domowe, ambicje, ale też świadomość, że nauki nie można nie łączyć z zainteresowaniami sportowymi, artystycznymi. Rodziców podczas uroczystości reprezentowała przewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Smuniewska. Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za bycie z nami, za dobre słowa; są nieprzecenione. 

Ważnym momentem było i na zawsze w historii I Liceum pozostanie przyznanie statuetki „Primus Optimorum”. Szczególność tej nagrody polega na tym, że jest przyznawana tylko jednej osobie. Warunkiem jest uzyskanie w ciągu trzech lat nauki najwyższych wyników. Primus Optimorum jest Olga Gąsowska, uczennica klasy humanistycznej, z bardzo wysoką średnią przekraczającą znacznie magiczną cyfrę pięć. Nagroda finansowa jest ufundowana przez Radę Rodziców I Liceum.

Wicestarosta Marta Sosnowska i dyrektor I Liceum Teresa Oliwińska wręczyły dużą liczbę świadectw szczególnych, ozdobionych barwami narodowymi. Wicedyrektor Monika Pasik, nauczyciele podziękowali za różnorodne działania naukowe, wolontariackie, sportowe, artystyczne, a także honorowe krwiodawstwo i idealną frekwencję. Nie obyło się bez pokazów licealnych talentów. Grał i śpiewał zespół „Prowokacja”, zespół „Preludium”. Szkolna grupa teatralna „Preteksty” miała też swój wzruszający czas pożegnania najstarszych artystów.
Było jeszcze wiele zdarzeń (na przykład wręczenie złotej płyty czy występ wielce utalentowanego i uhonorowanego w Polsce i za granicą Jakuba Lachowskiego), które niech trwale pozostaną w serdecznej pamięci wszystkich uczestników szkolnego święta z 27 kwietnia 2018 roku. 
Ufamy, że gimnazjaliści, którzy teraz z niecierpliwością czekają na wyniki egzaminów, a we wrześniu staną się częścią społeczności I Liceum, nie będą zawiedzeni jakimkolwiek aspektem działań szkoły. 
Nam, nauczycielom I Liceum, abiturienci (a już niedługo absolwenci) pozostaną na zawsze w pamięci.

(INFO: ILO, FOT. MACIEJ SADOKIERSKI, BARTŁOMIEJ ZAWADZKI)
REKLAMA

Komentarze (3)

Śmieszne i StraszneŚmieszne i Straszne

8 1

Pani Sosnowska tu, tam. Dziś mnie wgięło jak w katolickim radiu jakaś gąska zapowiedziała rozmowę z sokołowianami o ich maturach i kto się wypowiedział???? Tak tak... Marta Sosnowska. Jakby w całym Sokołowie nie było innej osoby!!! Niedługo strach będzie lodówkę otworzyć!!! 17:58, 07.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nowoczesny Nowoczesny

6 1

Nie czepiajcie się Pani Sosnowskiej bo jej zależy, tak jak naszemu liderowi KOD który jeździ po całym kraju i walczy o wolność i demokrację.Oni są aktywni i obiektyw ich lubi i mogli by w Sokołowie dużo osiągnąć. A nie jak Fejta czy Wójcik na gotowe przyjdą. Tu trzeba działać 20:20, 08.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Klucha+Klucha+

3 1

A co Pani Sosnowska ma wspólnego z maturą? Czyżby miała? 07:55, 09.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone