Zamknij

Wspólne działanie zjednoczyło mieszkańców Grodziska

15:58, 04.01.2019 | OPR. BGG/FOT. MY DLA GRODZISKA
REKLAMA
Skomentuj

„My dla Grodziska” - to pierwszy projekt  w gminie Sabnie, zrealizowany dzięki funduszom pozyskanym z FIO - Mazowsze Lokalnie.

FIO (Fundusz Inicjatyw Obywatelskich) wspiera projekty poruszające rozwój społeczeństwa obywatelskiego oraz przejawy, wypracowanej w partnerstwie publiczno-społecznym, troski o rozwój aktywności obywatelskiej i potrzeby wzmocnienia miejsca i roli trzeciego sektora w realizacji zadań publicznych.

- Przystępując do konkursu, chcieliśmy wyrazić chęci działania naszej społeczności, zaś rezultat wszystkich nas zaskoczył – podkreśla radna gminna z Grodziska Bożena Kaczmarek. - Projekt trwał od września do listopada. W tym czasie udało się nam zrealizować główne założenia, a więc wspólnymi siłami uprzątnęliśmy teren za remizą, wybudowaliśmy altankę, zasadziliśmy żywopłot z tui oraz krzewy przy altance. Kupiliśmy także pojemniki do segregacji śmieci. Działania te były poprzedzone warsztatami mówiącymi o zasadach budowy altan, mebli ogrodowych oraz zagospodarowania zieleni. Mniejszym zainteresowaniem cieszyły się prace budowy mebli ogrodowych- z pewnością było to spowodowane jesienną porą –zbudowaliśmy tylko jeden stół. Niestety nie udało się nam zorganizować pikniku, który miał być uroczystym oddaniem obiektu, gdyż pogoda nie sprzyjała zabawie na świeżym powietrzu. Ustaliliśmy jednak, że do tych dwóch tematów wrócimy na wiosnę - dodaje.

Mieszkańcy czynnie włączyli się w realizację projektu. Jako wolontariusze pracowało 20 osób. 
- Byli to ludzie młodzi, młode małżeństwa, ale także starsi. Udało się nam zjednoczyć społeczność, bo tak naprawdę to było naszym głównym celem, a zdobyta dotacja była przysłowiową „marchewką”. Oprócz wolontariuszy, którzy pracowali przy wszystkich etapach, przychodziło do nas wiele osób zaciekawionych tym, co tworzymy. Padały pytania: skąd pomysł, pieniądze, co będzie następne… Oferowali oni swoją pomoc przy następnych przedsięwzięciach. Podsumowując projekt „My dla Grodziska” możemy powiedzieć, iż lokalne społeczeństwo bardzo dużo skorzystało. Jesteśmy dumni ze stworzonego miejsca wypoczynku. W międzyczasie powstał tam jeszcze plac zabaw, na który przeznaczyliśmy fundusz sołecki – dodaje Bożena Kaczmarek.
Każdy, kto poświęcił swój czas, z satysfakcją spogląda na efekty pracy. Nie było ważne, czy tylko pomagał sprzątać, czy wbijał gwoździe w dach altanki, malował deski, czy też kopał doły pod beton oraz krzewy. W ten sposób powstała grupa nieformalna „My dla Grodziska”.

(OPR. BGG/FOT. MY DLA GRODZISKA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone