Zamknij

Miasto Sokołów Podlaski ma nowego skarbnika

18:10, 15.10.2020 | BGG/FOT. SCREEN Z YT
Skomentuj
REKLAMA

Na sesji w czwartek, 15 października, Rada Miejska w Sokołowie Podlaskim odwołała dotychczasową skarbnik Grażynę Grądzką i powołała na to stanowisko Elżbietę Hermanowicz.

Na czwartkowej sesji radni przyjęli uchwałę w sprawie odwołania z dniem 29 października dotychczasowej skarbnik miasta. Grażyna Grądzka po ponad 20 latach pracy na tym stanowisku zdecydowała o przejściu na emeryturę. Przepisy nakazują, by o powołaniu i odwołaniu skarbnika zdecydowała rada w drodze uchwały.
Za dotychczasową pracę Grażynie Grądzkiej dziękowali burmistrz Bogusław Karakula i przewodniczący Rady Miejskiej Waldemar Hardej. - Każdy w swoim życiu przechodzi kolejne etapy, które kończą się emeryturą. Nasza pani skarbnik, Grażynka Grądzka, przepracowała w urzędzie 25 lat, to niewątpliwie karta w jej karierze zawodowej, którą warto zapisać zgłoskami. W czerwcu wystąpiła z wnioskiem o emeryturę. Trwało to trochę, termin był przekładany, bo odejść z takiego stanowiska nie jest tak łatwo. Postanowiłem się do decyzji pani skarbnik przychylić – mówił burmistrz. - Bardzo serdecznie za tę pracę pani Grażynki dziękujemy życzymy zdrowia, uśmiechu i kolejnych wnuków – dodał.
W głosowaniu nad uchwałą o odwołaniu za było11 radnych, Krystyna Matysiak wstrzymała się od głosu, Marek Florczuk nie wziął udziału w głosowaniu, a Roberta Dolińskiego i Damiana Strzały nie było na sesji.
- Na ten nowy etap życia życzymy ci Grażynko radości, swobody i dużo zdrowia. Z pewnością będziemy się nadal spotykać na gruncie prywatnym i nie tylko – mówił Waldemar Hardej.
- Dziękuję za te lata pracy i współpracy z radnymi w tej kadencji i przez wiele lat. Trochę mnie w tym mieście zostanie, jakaś małą drobinka. Życzę wszystkim zdrowia, pomyślności i sukcesów – powiedziała Grażyna Grądzka.
W przerwie był pożegnalny tort, a po przerwie radni podjęli uchwałę o powołaniu nowej skarbnik.

- Panią Elżbietę Hermanowicz wszyscy chyba dobrze znają, pracuje w urzędzie nico dłużej ode mnie. Zaczynała od stanowiska referenta, obecnie jest naczelnikiem Wydziału Finansowego. Pracę i finanse miasta zna od strony praktycznej, odpowiednie wykształcenie też oczywiście ma. Jest osobą merytoryczną i wiem, że nie będzie mi we wszystkim ustępować, co jest dobre. Myślę, że nikt z radnych nie powinien mieć wątpliwości co do tej kandydatury – rekomendował kandydatkę na skarbnika burmistrz Bogusław Karakula.

Radny Zygmunt Wycech pytał, czy nowa skarbniczka będzie łączyć stanowisko skarbnika z funkcją naczelnika. Burmistrz wyjaśnił, że tak nie będzie, bo to odrębne stanowiska.
W głosowaniu za kandydaturą Elżbiety Hermanowicz głosowało 13 radnych – wszyscy obecni na sesji.
Nowa skarbnik dostała od burmistrza kwiaty, a od przewodniczącego rady porcelanową skarbonkę z napisem „Skarb miasta”.

Na ZDJĘCIU (od lewej): sekretarz miasta Maria Truszkowska, nowa skarbnik Elżbieta Hermanowicz i ustępująca - Grażyna Grądzka

(BGG/FOT. SCREEN Z YT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (8)

WARto wiedziećWARto wiedzieć

18 17

Pan Kraska i pani Koc w senacie GŁOSOWALI PRZECIWKO ROLNIKOM. Kryzys już jest, a ci trutnie wycinają cale sektory gospodarki. 18:53, 15.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AbcAbc

14 0

Może Pan Wycech chciałby być tym Naczelnikiem? 19:35, 15.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do - WARto----do - WARto----

6 3

TO w przyszłych wyborach ,, MY ROLNICY ,, też zagłosujemy przeciw NIM... 10:10, 16.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ASSSASSS

5 3

Z ciebie taki rolnik jak ze mnie baletnica 10:59, 16.10.2020


WARTO wiedziećWARTO wiedzieć

14 3

Miasto znajduje się na granicy bankructwa. 12:22, 16.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkaniecmieszkaniec

5 3

Ludzie mówią że panią Hermanowicz zmuszono do objęcia stanowiska.Dostała propozycję nie do odrzucenia.Czy to prawda? 13:43, 16.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do mieszkańca do mieszkańca

3 3

Przecież mogła nie przyjąć. Jak można zmusić do podjęcia takiej decyzji, nie wyobrażam sobie. Dobra księgowa zawsze znajdzie pracę.
12:00, 17.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WyborcaWyborca

4 1

Prawie pod każdym artykułem,komentarze szkalujące senatora Kraskę.Kto pisze te brednie?Kto za tym stoi? 13:20, 17.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA