Zamknij
REKLAMA

Zmarł Janusz Wilgodzki

13:10, 22.03.2021 | OPR. BGG/FOT. SOK
REKLAMA

Sokołowski muzyk i pedagog odszedł 20 marca w wieku 65 lat.

- Janusz Wilgodzki zapisał się w pamięci naszego środowiska jako wieloletni organista Parafii św. Jana Bosko, kompozytor pieśni liturgicznych, animator i popularyzator piękna muzyki klasycznej i sakralnej. Po odejściu ks. Józefa Grzywaczewskiego opiekował się Chórem "Lira", założył chór "Cantate Deo" w Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym oraz chór "Schola Cantorum Sokoloviensis" w Sokołowskim Ośrodku Kultury. W naszych osobistych wspomnieniach pozostanie też jako człowiek o wielkiej kulturze osobistej, ujmującym takcie oraz pogodzie ducha – tak wspominają swojego kolegę pracownicy Sokołowskiego Ośrodka Kultury.
Janusz Wilgodzki był też nauczycielem i wychowawcą w reaktywowanym w 1993 r. Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Sokołowie Podlaskim. Uczył matematyki, informatyki i oczywiście muzyki. Założył szkolny chór, przygotowywał oprawę muzyczną wielu szkolnych uroczystości.

Msza żałobna w kościele św. Jana Bosko zostanie odprawiona we wtorek, 23 marca, o godz. 16.30.
Natomiast uroczystości pogrzebowe odbędą się we czwartek 25 marca 2021 r. w sokołowskiej Konkatedrze:
14.00 - różaniec w intencji Zmarłego
14.30 - Msza pogrzebowa
Zgodnie w wolą Rodziny Zmarłego zachęcamy, by zamiast kwiatów przekazać datki na Fundacja Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci - na konto lub do puszek, które zostaną wystawione w Konkatedrze podczas Mszy pogrzebowej.

 

(OPR. BGG/FOT. SOK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%