Zamknij
REKLAMA

Gdzie kupić palety drewniane?

15:11, 04.05.2022 | .
Skomentuj

Palety drewniane to popularne nośniki transportowe, ale nie tylko. Wykorzystywane są zarówno w przemyśle i transporcie, jak i w domowych czy warsztatowych warunkach. Gdzie najkorzystniej kupisz takie elementy? Dlaczego warto je posiadać? Podpowiadamy!

Czym są palety drewniane? To specjalne, wykonane z drewna nośniki transportowe (platformy) o konstrukcji umożliwiającej bezproblemowe podnoszenie przy pomocy wózków widłowych czy tzw. paleciaków. Są mocne, trwałe i potrafią udźwignąć setki kilogramów.

Do czego wykorzystasz palety drewniane?

Palety drewniane mają wszechstronne możliwości wykorzystania, nadając się w wielu branżach czy do różnego przeznaczenia. Gdzie i kiedy Ci się przydadzą?

  • Transport materiałów np. budowlanych – z pomocą palet bez problemu przewieziesz bloczki budowlane, konstrukcje stalowe, worki z piaskiem, a także zapakowane zboże, kontenery i inne materiały.
  • Tworzenie mebli – współczesna moda stawia na wykorzystanie drewnianych palet. Z ich pomocą stworzysz łóżko, szafkę, stolik czy krzesła.
  • Przechowywanie różnego rodzaju dóbr – palety drewniane stabilizują podłoże, dzięki czemu możesz przechowywać na nich wiele materiałów, bez obaw o ich zsunięcie.
    Jakie są zalety palet drewnianych? Przede wszystkim niska cena, wytrzymałość, odporność na oddziaływanie warunków atmosferycznych i wszechstronność. Stosując palety drewniane możesz bez strachu przenosić określone towary czy przechowywać je w garażu, a nawet na świeżym powietrzu.

Jaki jest koszt drewnianych palet?

Palety z drewna są tańsze od tych plastikowych. Można kupić je w atrakcyjnej cenie, wyszukując odpowiednią, korzystną dla Ciebie ofertę. Jak dużo będą kosztować Cię takie palety?
Wszystko zależy od tego, jakie elementy chcesz kupić. Najtańsze palety, które nie mają oficjalnego oznaczenia kosztują kilka złotych. Najdroższe są europalety. Koszt takich, wzmocnionych i wielorazowych elementów transportowych wynosi najczęściej około 30-40 złotych. Można też kupić używane europalety, a tutaj cena to już około 20 złotych.

W jakich miejscach najlepiej kupić palety drewniane?

Palety z drewna najlepiej kupić w miejscach, które skupują i sprzedają je hurtowo lub detalicznie. W ten sposób będziesz miał dostęp do szerokiego wyboru palet. To zagospodaruje Twoją potrzebę na te nośniki, nawet jeżeli chcesz zakupić ich większą liczbę. Co ważne, korzystanie z punktów sprzedaży palet z drewna pozwala na znalezienie bardzo atrakcyjnej ceny, niższej o nawet kilka procent niż w punktach sprzedaży detalicznej nowych nośników.
Warto więc rozeznać się w ofercie i poszukać interesujących punktów sprzedaży palet. To sposób na zagospodarowanie Twoich potrzeb transportowych, konstrukcyjnych czy służących do przechowywania określonych elementów.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

Kocur buryKocur bury

4 0

Co to za bzdety z tymi paletami? Takie ceny to były rok temu. W ciągu roku podrożały 80% albo i 100 w niektórych przypadkach. Autor nie ma pojęcia o czym pisze. 16:42, 04.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%