Zamknij
REKLAMA

Rekordowa ilość spraw frankowych w sądach? Frankowicze bez hamulca

08:00, 25.05.2022 | materiał partnera

Zdawałoby się, iż sytuacja gospodarcza oraz podwyżki dotyczące już prawie wszystkich aspektów nie spowodują nazbyt dużego poruszenia w sądach powszechnych. Tymczasem sytuacja jest zupełnie odwrotna, bowiem niezależnie od tego, co dzieje się na świecie – Frankowicze w pierwszym kwartale bieżącego roku pobili rekord złożonych pozwów frankowych do sądów. Jak podają dane z 46 sądów okręgowych, zostało złożonych prawie 16 tys. nowych pozwów w sprawach frankowych. Jaka jest tego przyczyna?

Stabilne orzecznictwo w sprawach frankowych

Jeszcze kilka lat temu nie mogliśmy mówić o pewnej szansie na wygrany spór z bankiem w przypadku wytoczenia sprawy frankowej. Frankowicze z niezłomną wiarą, interesujący się mimo wszystko zagadnieniem związanym z pozwaniem banku – przyczynili się swoją odwaga do ugruntowania stabilnego orzecznictwa kierując swoje umowy pod oczy sędziów. Zauważamy, iż zdecydowana większość spraw frankowych trafia do stolicy, a dokładnie do Sądu Okręgowego w Warszawie, bowiem tylko w pierwszym kwartale tego roku wzrost ilości spraw wyniósł prawie 34 proc. z uwagi na 7293 pozwy, które wylądowały właśnie w tym sądzie. Nie ma wątpliwości, co do tego, że sąd warszawski jest najlepiej przygotowanym pod względem merytorycznym i to także z powodu dużej ilości spraw, których tam jest niezliczona ilość. Właśnie dlatego możemy mówić o tym, że w tym sądzie jest największa szansa na korzystny wyrok dla Frankowicza, ale warto również zauważyć, że sędziowie sądów z mniejszych miast również wyznaczają wysoki poziom orzecznictwa, a przy okazji zdecydowanie szybciej rozpatrują sprawy frankowe, niż zakorkowany wydział warszawski.

Szybkie rozpatrzenie sprawy frankowej jest możliwe

Organizacja wydziału frankowego, tj. XXVII Wydziału Cywilnego w Warszawie, z pewnością przyśpieszy czas rozpatrywania i orzekania w sprawach frankowych, co więcej Sąd Najwyższy w maju rozpatrzyć ma 50 spraw frankowych, co również napawa nadzieją oczekujących jeszcze na swój pierwszy krok do życia bez kredytu. Właściwie każda decyzja nosi znamię napędu do szybszego i sprawniejszego wydawania wyroków, co zresztą jest intencją Sądu Najwyższego. Największa ilość pozwów składana jest również do Gdańska, Poznania, Wrocławia, a także do Katowic, ale w dużej mierze dlatego, iż to właśnie w tych miastach najwięcej było zawieranych umów frankowych. Jak podkreśla specjalista repreentujący Kancelarię Frejowski CHF, kurs franka szwajcarskiego będzie znacznie szybował do góry przez panującą w Szwajcarii sytuację, dlatego spodziewać się można jeszcze większej ilości pozwów, warto jednak zdecydować się na inny sąd niż warszawski.

Pozew najlepiej złożyć do Sądu Okręgowego w Siedlcach

Wzrost napływu spraw nie wpłynie na wstrzemięźliwość Frankowiczów, bowiem mimo znacznego obciążenia sądy i tak dobrze radzą sobie z orzekaniem. Mieszkańcy Sokołowa Podlaskiego i okolic zmagający się z podwyższonymi ratami i inflacją odczuwalną na każdym kroku mają o tyle szczęście, że Sąd Okręgowy w Siedlcach poza wysokim poziomem merytorycznym sędziów orzekających w sprawach frankowych – mają również pewność, że sprawy te będą rozpatrzone zdecydowanie szybciej, bowiem okolice Sokołowa Podlaskiego nie są zagłębiem frankowym, tak jak Warszawa, Gdańsk, czy Katowice. Kancelaria Frejowski CHF, rekomenduje się podjęcie kroków w stronę swojej sprawy frankowej, jak najszybciej. Zdecydowanie szybciej Frankowicze ze Sokołowa Podlaskiego mogą liczyć na rozpatrzenie swoich spraw, bowiem nawet od 3 do 5 miesięcy zajmuje sędziom w Siedlcach rozpatrzenie sprawy frankowej. To bezapelacyjnie dobry czas i dobre miejsce po to, aby złożyć swoją sprawę do sądu.

Zachęcamy do kontaktu ze specjalistami z Kancelarii Frejowski CHF, która prowadzi sprawy na terenie całej Polski i codziennie zdobywa doświadczenie również w Sądzie Okręgowym w Słupsku.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%