Zamknij
REKLAMA

Wszywka alkoholowa Płock jest stosowana podczas leczenia alkoholizmu

08:11, 21.07.2022 | .
Skomentuj

Zastanawiasz się jak rozpocząć swoją walkę z uzależnieniem od alkoholu? Chciałbyś przestać pić, ale nie masz tak silnej woli aby utrzymać całkowitą abstynencję? A abstynencja jest koniecznością podczas różnego rodzaju terapii uzależnień, które pomagają zwalczyć alkoholizm. Dobrze by było żebyś zainteresował się terapią awersyjną jaką jest wszywka alkoholowa Esperal. Jest to pomocnicza metoda stosowana podczas kompleksowej walki z chorobą alkoholową, która skutecznie utrzymuje alkoholika w ryzach, dzięki czemu jest on w stanie przestać całkowicie pić alkohol. Więcej informacji o wszywce alkoholowej zawiera poniższy artykuł, z którym polecamy się zapoznać przed ewentualnym zgłoszeniem się na zabieg.

Zastanawiasz się jak rozpocząć swoją walkę z uzależnieniem od alkoholu? Chciałbyś przestać pić, ale nie masz tak silnej woli aby utrzymać całkowitą abstynencję? A abstynencja jest koniecznością podczas różnego rodzaju terapii uzależnień, które pomagają zwalczyć alkoholizm. Dobrze by było żebyś zainteresował się terapią awersyjną jaką jest Esperal Płock. Jest to pomocnicza metoda stosowana podczas kompleksowej walki z chorobą alkoholową, która skutecznie utrzymuje alkoholika w ryzach, dzięki czemu jest on w stanie przestać całkowicie pić alkohol. Więcej informacji o wszywce alkoholowej zawiera poniższy artykuł, z którym polecamy się zapoznać przed ewentualnym zgłoszeniem się na zabieg. 

Wszywka alkoholowa Płock – czy warto zdecydować się na zabieg?

Zabieg jest bardzo bezpieczny i bezbolesny, a wkłady alkoholowe mogą być bardzo skuteczne. Jest to bardzo skuteczny zabieg jeżeli osoba uzależniona stosuje się wszystkich zaleceń lekarza. Jakie są zalety Esperalu?
Wszywka alkoholowa może generować ogromne oszczędności finansowe. Mimo, że zabieg wykonywany jest prywatnie (niestety nie jest refundowany przez NFZ) co w tym przypadku wynosi kilkaset złotych jednorazowo, to na dzień wynosi około 1-2 złote. Jedno piwo to około 5 zł, a butelka wódki to około 30 zł. Łatwo zauważyć, że osoba uzależniona od alkoholu dużo więcej wydawała na różnego rodzaju trunki wysokoprocentowe, niż na leczenie terapią awersyjną.
Lek ten zapewnia wsparcie dla pacjenta w utrzymaniu abstynencji przez co najmniej osiem, nawet do dwunastu miesięcy. Zależy to od wielu czynników, między innymi od indywidualnej dawki leku, możliwości danego organizmu, a także wagi osoby uzależnionej.
Dzięki terapii awersyjnej poprawia się stan zdrowia psychicznego, fizycznego osoby uzależnionej. Wiadomo, że abstynencja pozwala organizmowi na dojście do formy, co z kolei z czasem pozytywnie wpływa na wszystkie narządy i układy wewnętrzne. Nie są one niszczone przez nadmiar etanolu.
Wszyte podskórnie tabletki z Esperalem pozwalają na trwałe utrzymanie zmian w zachowaniu i postępowaniu osoby uzależnionej. Ponieważ pacjent wie jak niebezpieczne i uciążliwe mogą być konsekwencje połączenia wszywki z alkoholem, można się spodziewać, że zacznie on unikać alkoholu. Dawniej alkohol kojarzył  z przyjemnością, teraz jest inaczej – wszywka powoduje silną awersję do jego spożywania. 
Terapia awersyjna pozwala na poprawę wcześniej zaniedbanych przez działanie alkoholu stosunków z rodziną lub znajomymi. Alkohol podczas leczenia wszywką nie zajmuje już kluczowego miejsca w naszym życiu – dzięki czemu możemy rozpocząć odbudowanie więzi rodzinnych lub naprawieniu problemów w pracy.
Wszywka alkoholowa ma ogromną zaletę - zwiększa motywację i wspiera decyzję o życiu w trzeźwości. Zabieg wszycia tabletek z Esperalem można powtarzać, co w efekcie przedłuża działanie leku o kilka miesięcy.

Jak wygląda zabieg zaszycia alkoholowego?

Implantacja wszywki alkoholowej Esperal Płock wymaga mało inwazyjnego zabiegu. Jest to procedura całkowicie bezpieczna, gdy odbywa się w odpowiednich warunkach i po usunięciu wszelkich przeciwwskazań do jej wykonania. W naszym specjalistycznym gabinecie https://gabinetchirurgiczny.com/esperal-wszywka-alkoholowa-plock-ciechanow-plonsk/ dzięki nowoczesnemu sprzętowi oraz stosując oryginalny lek: Disulfiram WZF zapewniamy Państwu kompleksową opiekę podczas wykonywania zabiegu.
Rejestracja na zabieg to pierwszy krok. Oferujemy zabiegi często już tego samego dnia, ponieważ zależy nam na zadowoleniu naszych pacjentów. Lekarz przed implantacją konsultuje się z chorym na alkoholizm pacjentem, aby ustalić, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do jego wykonania. Jeżeli uzna, że pacjent może zostać zakwalifikowany do zaszycia dostosowuje dawkę leku i sprawdza chęć i motywację pacjenta do poddania się zabiegowi. Lekarz przystąpi do wykonywania zaszycia, tylko wtedy jeśli nic nie stanie mu na przeszkodzie. Pacjent nie może być zmuszany do implantacji wszywki. Jeżeli będziemy zmuszać uzależnionego do leczenia terapią awersyjną, efekty nie będą zadowalające. Co więcej taka osoba może (jeżeli złamie zakaz abstynencji) spowodować poważny uszczerbek na zdrowiu. Lekarz podaje pacjentowi znieczulenie miejscowe. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ zmniejsza ból i zapewnia dobre samopoczucie podczas wykonywania procedury. Pacjent jest też w pełni świadomy każdej czynności. Dzięki tego rodzaju znieczuleniu nawet najbardziej wrażlwii pacjenci nie odczuwają w ogóle bólu. Po zadziałaniu znieczulenia lekarz nacina skórę na około 1-2 cm. Następnie w powstałą szczelinę wsuwa tabletki z lekiem (umieszcza je pod powięzią). Lek umieszcza się zwykle pod powięzią w pośladkach, lub też w okolicach łopatek aby zapewnić całkowitą dyskrecję leczenia. Po zagojeniu się rany powstaje niewielka, praktycznie niewidoczna blizna. Do zamknięcia rany stosuje się szwy rozpuszczalne, które wchłaniają się samoistnie ok. tydzień po wykonaniu implantacji. Lekarz wydaje pacjentowi certyfikat uczestnictwa w zabiegu wraz z zaleceniami po zabiegu. Ten rodzaj zabiegu ma tę wielką zaletę, że w ciągu kilku godzin można wrócić do normalnego, codziennego życia. Nie jest wymagana dłuższa rekonwalescencja. 

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu zaszycia alkoholowego

Chociaż zabieg wszycia tabletek z Esperalem nie należy do zabiegów ingerujących mocno w organizm człowieka, posiada (jak każdy zabieg medyczny) kilka przeciwwskazań. Jakich? Na pewno nie zostaniesz dopuszczony do zabiegu jeżeli zgłosisz się na zaszycie nietrzeźwy. Wymagana jest całkowita abstynencja minimum 24 godziny przed datą planowanego zabiegu.  Przeciwwskazaniem jest również uczulenie na jakikolwiek składnik wszywki alkoholowej (np. na Disulfiram). Jeżeli zażywasz leki, które są na bazie alkoholu (o ile jest to możliwe) zostaniesz poproszony o ich odstawienie. Natomiast ich dalsze zażywanie musi być skonsultowane z lekarzem. Wykluczają również z zabiegu różnego rodzaju choroby układu krążenia oraz świeżo przebyty zawał serca (ok. 6 miesięcy od daty planowanego zabiegu). Jeżeli jesteś kobietą w ciąży lub też karmisz piersią, niestety również będziesz musiała poczekać na zabieg po zakończeniu ciąży (lub też karmienia). Osoba zgłaszająca się na zabieg nie powinna mieć także żadnych zaburzeń psychicznych (w tym prób samobójczych w przeszłości).

Kompleksowa terapia leczenia uzależnień

Osoby zgłaszające się na zabieg dość często myślą, że wszywka alkoholowa Esperal rozwiąże wszystkie ich dotychczasowe problemy i  wyleczą się z choroby alkoholowej. Jednak nic bardziej mylnego. Wszywka jest oczywiście skuteczną formą wspomagania terapii uzależnień, lecz jeżeli będzie stosowana bez odpowiednich wspomagaczy w postaci kompleksowych terapii opartych na sferze psychicznej – stosowana samodzielnie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Najlepiej po zabiegu zaszycia dołączyć do grupy Anonimowych Alkoholików, lub też zgłosić się na terapię w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień, które to terapie charakteryzują się największą skutecznością, gdyż osoby uzależnione opuszczające ośrodek mają wyrobioną silną samokontrolę i w ponad 90% potrafią żyć w całkowitej trzeźwości poza placówką.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%