Zamknij
REKLAMA

Wszywka alkoholowa Warszawa skutecznie powstrzymuje alkoholizm

07.44, 05.09.2022 .
Skomentuj

Alkoholizm jest ciężką chorobą. Choroba ma ta obejmuje nie tylko naszą sferę psychiczną, lecz również czujemy się gorzej fizycznie. Najbardziej cierpiącym narządem w organizmie człowieka, który jest poszkodowany przez alkoholizm jest wątroba.

Alkohol powoduje zapalenie, stłuszczenie a także włóknienie wątroby. Są to bardzo poważne schorzenia, które w konsekwencji mogą prowadzić nawet do śmierci, a ich podłożem najczęściej jest właśnie długotrwałe nadużywanie napojów alkoholowych. 
Co zrobić jeżeli czujemy, że alkohol przejął władzę nad naszym życiem? Jak zerwać z nałogiem i przede wszystkim przestać pić alkohol? W tej sytuacji pomocna może być wszywka alkoholowa Esperal, która jest farmakologiczną metodą wspomagającą całościowe leczenie choroby alkoholowej.
Kiedy najlepiej zastosować wszywkę alkoholową? Czy wszywka alkoholowa Esperal pomaga w leczeniu alkoholizmu? Czy samo zastosowanie Esperalu wyleczy chorobę alkoholową? Zapoznaj się z poniższym artykułem, a zdobędziesz potrzebne Ci informacje. 

Wszywka alkoholowa Esperal a leczenie alkoholizmu – jaki to ma związek?

Nie od dziś wiadomo, że leczenie alkoholizmu to skomplikowana sprawa. Jest to proces, który wymaga wiele czasu, poświęcenia i uwagi ze strony alkoholika. Jest jednak jeszcze jedna bardzo ważna kwestia – chęci wyzdrowienia. Jeżeli alkoholik nie będzie przekonany do leczenia i nie będzie chciał zmiany, nawet najlepsi specjaliści niczego nie wskórają. 
W leczeniu alkoholizmu ważne są dwie sprawy – metody farmakologiczne oraz psychoterapeutyczne. Musimy zdawać sobie sprawę, że sama wszywka alkoholowa Esperal nie wyleczy nas z choroby alkoholowej. Tylko połączenie tych dwóch rodzajów metod sprawi, że leczenie alkoholizmu będzie skuteczne. Samo zastosowanie tylko farmakologii nie pomoże wyjść z uzależnienia. Jedną z najpopularniejszych metod farmakologicznych stosowanych w leczeniu alkoholizmu jest wszywka alkoholowa Warszawa. Pomaga ona zachować trzeźwość, która jest konieczna, by leczyć się dalej. Większość alkoholików stosuje ją na początku leczenia, można przejść zabieg w prywatnym gabinecie, takim jak nasze miejsce https://esperalwarszawa.pl/Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo oraz powodzenie zabiegu, a także najwyższej jakości opiekę medyczną i oryginalny lek Disulfiram WZF.

Czym jest Esperal?

Wszywka to lek pomagający wyleczyć alkoholizm. Jest on bardzo wydajny ponieważ raz wszyty pod skórę uzależnionego, działa prawie rok czasu. Osoba uzależniona nie musi martwić się, że zapomni wziąć tabletkę. Wszywka w swoim składzie zawiera aktywny składnik leku: Disulfiram WZF. Disulfiram jest inhibitorem dehydrogenazy aldehydowej (ADH) i u pacjenta z wszywką, jeżeli napije się o nawet niewielkiej ilości alkoholu zaburza prawidłowe trawienie etanolu. Z tego powodu uzależniony doznaje wielu nieprzyjemnych dolegliwości, a są to objawy przypominające kaca: mdłości, wymioty, silne bóle głowy, nadmierne pocenie się, zaczerwienienie twarzy i drżenie mięśni. Czym w takim razie picie alkoholu z wszywką różni się od picia bez wykonania zabiegu, skoro objawy są podobne? Przede wszystkim działania niepożądane połączenia Disulfiramu z alkoholem pojawiają się już kilka minut po spożyciu alkoholu oraz są bardzo intensywne. Trwają nawet ponad 10 godzin. Dodatkowo, w skrajnych przypadkach wszywka alkoholowa w połączeniu z alkoholem może spowodować zawał serca. Oznacza to, że pacjentowi grozi uszczerbek nie tylko na zdrowiu, lecz także zagrożenie życia. Z tego powodu pacjenci z wszywką całkowicie rezygnują z picia alkoholu. 

Przygotowanie do wszycia Esperalu

Uzależniony przed zabiegiem ma całkowity zakaz picia alkoholu przez ok. 24 godziny. Im dłuższa będzie przerwa, tym lepiej. Osoby, które na zabieg zgłoszą się nietrzeźwe, nie zostaną do niego zakwalifikowane. Oprócz tego pacjent nie musi jakoś szczególnie przygotowywać się do wszycia Esperalu. Na zabieg nie jest wymagane skierowanie.

Jak wygląda zabieg zaszycia alkoholowego?

Uzależniony przed zabiegiem wszycia Esperalu musi odbyć rozmowę z lekarzem, która wyklucza wszystkie ewentualne przeciwwskazania do zaszycia. Przeciwwskazania, które najczęściej wykluczają pacjenta to: nietrzeźwość w dniu zabiegu oraz nadwrażliwość na aktywny składnik leku i zaburzenia psychiczne. Jeżeli chirurg dopuści Pacjenta do zabiegu – uzależniony musi podpisać stosowne dokumenty przed jego wykonaniem. Lekarz podaje znieczulenie miejscowe aby następnie wykonać kilkucentymetrowe nacięcie na skórze uzależnionego. Większość uzależnionych wszywa sobie Esperal w okolice łopatek, lub też pośladków. Chociaż zdarzają się pacjenci, którzy decydują się na inne miejsce. Wtedy, jeżeli lekarz wyrazi na to zgodę, jest to oczywiście możliwe. W powstałe miejsce wsuwa tabletki z Disulfiramem. Ilość tabletek najczęściej dobierana jest pod wagę osoby uzależnionej. Powstałą ranę zaszywa delikatnie szwami rozpuszczalnymi. Tego rodzaju szwy samoistnie się rozpuszczają po ok. 7 dniach od daty wykonania zabiegu. Po zabiegu pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć i obowiązków. Nie jest wymagany dłuższy okres rekonwalescencji. Uzależniony musi tylko odpowiednio pielęgnować ranę (uważać aby jej nie zabrudzić) i żeby w ranę nie wdało się zakażenie. Blizna po implantacji wszywki jest niemalże niewidoczna. Jeżeli pacjent chce może wspomóc gojenie się blizny stosując różnego rodzaju maści na blizny, które z pewnością wygładzą ślad powstały po zaszyciu alkoholowym.

Czas działania leku

Czas działania wszywki alkoholowej to według producenta oryginalnego leku: Disulfriram WZF – okres 8 miesięcy. Statystyki pokazują, że terapia Esperalem może trwać trochę dłużej. Zdarzają się przypadki gdzie wszywka alkoholowa Esperal wykazywała swoje działanie nawet do roku czasu. Jeżeli uzależniony czuje potrzebę dalszego leczenia awersyjnego, ponowne zaszycie jest możliwe, oczywiście z wcześniejszym wykluczeniem wszystkich przeciwwskazań do wykonania implantacji leku.

Kompleksowa terapia alkoholizmu

Mimo tego, że wszywka alkoholowa Esperal jest bardzo skuteczna, samo jej zastosowanie nie przynosi odpowiednich rezultatów. Alkoholizm dosięga również umysłu człowieka, a więc konieczne jest zastosowanie metod psychoterapeutycznych. Samo przerwanie ciągu alkoholowego oraz pozostanie w abstynencji nie jest równe powrotowi do zdrowia. Trzeba wiele czasu oraz poświęcenia, by wyjść z tego skomplikowanego uzależnienia. W przypadku pełnej terapii alkoholowej najlepiej jest zastosować terapię w ośrodku stałego pobytu. Takie miejsce pozwala na odcięcie się od świata zewnętrznego, a także na pełne skupienie się na leczeniu. Specjaliści wspierają swoich podopiecznych i zachęcają ich do zakończenia leczenia, gdyż zdrowie jest bezcenną rzeczą. Osoby kończące terapię uzależnień w zamkniętym ośrodku wiedzą jak postępować w sytuacjach kryzysu. Są wyuczeni samokontroli. Nawet po wyjściu z ośrodka zarówno oni, jak i ich najbliżsi mogą skorzystać z pomocy specjalistów. Ośrodki pomagają również osobom współuzależnionym. Wszywka alkoholowa Esperal jest pomocniczym środkiem w utrzymaniu abstynencji także po wyjściu z placówki. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%