Zamknij
REKLAMA

Gdzie mogą być wykorzystane folie z nadrukiem?

10.20, 05.09.2022 materiał partnera

Folie z nadrukiem mogą stanowić ozdobę, która dodaje klasy i wyrafinowania wielu rodzajom projektów. Ten specjalistyczny proces drukowania wykorzystuje ciepło, ciśnienie i folię, aby nadać projektom lub grafikom błyszczący, lub matowy efekt. Wiedza na temat tego, co stemplowanie folią może dodać do Twojej wizji, może być pomocna przy planowaniu szczegółów i harmonogramu projektu. Tworząc projekt graficzny na folię, należy zrozumieć kilka rzeczy, aby zapewnić sukces projektu.

Jak wygląda proces tworzenia folii z nadrukiem?

Zanim rozpoczniemy proces tworzenia folii z nadrukiem, konieczne jest stworzenie matrycy do listków folii. Ze względu na ten dodatkowy etap, ważne jest, aby planować pracę z folią z wyprzedzeniem. Aby utworzyć matrycę foliową, należy przesłać czarny negatyw obszaru, który ma być zafoliowany. Plik ten powinien być oddzielony od pliku końcowego. Trzeba również zaznaczyć w pliku końcowym miejsce, w którym ma być umieszczona folia, aby drukarnia wiedziała, gdzie ma być umieszczona folia, gdy będzie gotowa do rozpoczęcia procesu tłoczenia.

Podczas procesu tłoczenia folią, projekt jest wytrawiany na metalowej matrycy lub miedzianej płytce. Następnie folia jest umieszczana na powierzchni produktu. W przypadku typografii stosuje się element grzejny, a matryca lub płyta dociska folię do podłoża papierowego, przyklejając ją do wyznaczonych miejsc na powierzchni. Folie z nadrukiem jest trwale przyklejana do zaprojektowanych obszarów, a pozostała część folii jest wyrzucana.

Dowiedz się więcej na https://folmet.com.pl/service/folia-z-nadrukiem/

Dlaczego warto korzystać z folii z nadrukiem?

Jednym z głównych powodów foliowania wydruków jest to, że można je wykorzystać na wiele sposobów, aby się wyróżnić. Foliowanie to doskonały sposób na wyróżnienie się na tle konkurencji, co pozwoli zwrócić uwagę potencjalnych klientów. Złote i srebrne foliowanie przywodzi na myśl drogie metale, które z kolei kojarzą się z luksusem.

Z tego względu dodanie odrobiny blasku do projektu może być sposobem na podbicie jakości i zaistnienie w świadomości klientów jako luksusowa marka. Foliowanie stosuje się na określonych obszarach projektu, dzięki czemu można wybrać elementy, które mają się wyróżniać np. logo. Folie z nadrukiem to również idealny sposób na specjalne okazje, które dzięki tym akcentom zyskują szyku i elegancji. Folie możemy stosować w celach reklamowych i promocyjnych.

W jakich sytuacjach warto skorzystać z folii z nadrukiem?

Druk na folii ma wiele potencjalnych zastosowań. Dzięki tej technice możemy ozdobić między innymi zaproszenia ślubne, różnego rodzaju materiały firmowe, takie jak raporty, wizytówki, papier firmowy oraz materiały promocyjne, takie jak broszury, broszury, ulotki. Zwykłe opakowania, takie jak pudełka, naklejki lub etykiety, również mogą wyróżniać się wśród innych przesyłek dzięki tłoczeniu folią. Świetnie prezentują się również elementy z użyciem folii na logotypach. Podkreślają prestiż marki i kojarzą się z wysoką jakością. Folie z większymi nadrukami idealnie nadawać się będą do oklejania szyb, witryn, a nawet mebli.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%