Zamknij
REKLAMA

Odtrucie alkoholowe Katowice przebiega pod ścisłą kontrolą medyka

21.19, 11.09.2022 .
Skomentuj

Jeżeli chcesz szybko pozbyć się kaca – postaw na odtrucie alkoholowe. Jeśli cierpisz na chorobę alkoholową i nie wiesz jak przestać pić, również możesz zgłosić się na odtruwanie.

Dzięki podaniu dożylnie kroplówki – Twój organizm wróci szybko do formy, a Ty będziesz mógł podjąć dalsze kroki terapeutyczne.
Alkohol ma destrukcyjny wpływ na organizm człowieka, przejmuje kontrolę nad całym jego życiem. Człowiek uzależniony myśli, że nie jest w stanie funkcjonować bez  alkoholu. Jest to oczywiście złudne przekonanie. Żeby zapobiec dalszemu postępowaniu choroby alkoholowej, warto zdecydować się na odtruwanie alkoholowe z dojazdem do domu. Zabieg ten oczyszcza organizm z toksyn i regeneruje.

Czym jest kac?

Kac lub też silne zatrucie alkoholowe to stan występujący po suto zakrapianej imprezie. Większość osób odczuwa objawy kaca już wczesnym rankiem na drugi dzień po zabawie. Zatrucie alkoholowe spowodowane jest przeholowaniem i nadmiernym piciem zbyt dużej ilości alkoholu. Jakie są typowe objawy kaca (silnego zatrucia alkoholowego)? Jest to na pewno: ogólne zmęczenie i osłabienie organizmu, silne pragnienie (zalecane jest picie dużej ilości wody), ból głowy. Zdarzają się także bóle mięśni, mdłości i wymioty, ból żołądka, a także zawroty głowy. Osoba na kacu jest nadwrażliwa nie tylko na światło lecz także na dźwięk, jest również nerwowa i nadmiernie się poci. Stan zatrucia alkoholowego mija najczęściej po około 12 godzinach, czasami trwa dłużej. Jeżeli na drugi dzień po imprezie chcemy normalnie pracować i nie zaliczyć tego dnia do straconych, powinniśmy pomyśleć o zgłoszeniu się na odtruwanie organizmu z alkoholu. Współcześnie wiele firm oferuje również wykonanie takiej procedury z dojazdem do domu pacjenta. Warto przed zgłoszeniem się na odtruwanie sprawdzić czy placówka specjalizuje się w wykonywaniu odtruwania i jakie ma opinie. Na zdrowiu nie warto oszczędzać.

Na czym polega odtrucie alkoholowe i co wchodzi w skład kroplówek?

Odtruwanie organizmu z alkoholu jest procedurą, która ma na celu szybkie uzupełnienie utraconych (przez nadużywanie alkoholu) elektrolitów, witamin i płynów w organizmie osoby uzależnionej, lub takiej, która jednorazowo przedawkowała trunki wysokoprocentowe. Pacjent po zgłoszeniu się na odtruwanie zostaje podłączony do kroplówek, które w swoim składzie zawierają: elektrolity, glukozę, a także witaminy z grupy B oraz witaminę C. Jeżeli stan pacjenta tego wymaga i lekarz uzna to za konieczne, podawane są mu także leki uspokajające, nasenne lub też przeciwwymiotne. Wszystko po to aby zapewnić pacjentowi jak najwyższy komfort podczas odtrucia. Organizm uzależnionego już po godzinie zostaje odpowiednio nawodniony a jego gospodarka wodno-elektrolitowa wyrównana. 

Dlaczego warto zdecydować się na odtrucie alkoholowe w domu?

Prowadzone przez naszą placówkę https://odtruwaniekatowice.pl/ odtruwanie organizmu z alkoholu z dojazdem do domu zawsze ma na celu zredukowanie skutków ubocznych odstawienia alkoholowego (tzw. Zespół Abstynencyjny). Osoby, które długo piją alkohol (licząc w miesiącach albo też w latach) po nagłym odstawieniu trunku mogą doznać nieprzyjemnych objawów, takich jak: niepokój, strach przed śmiercią, bezsenność, drżenie mięśni, nudności i wiele innych. Odtruwanie alkoholowe pomaga złagodzić ZA dzięki podawaniu leków uspokajających w dawkach dostosowanych indywidualnie do potrzeb zgłaszającego się pacjenta.

W przypadku osoby zgłaszającej się na odtrucie alkoholowe po jednorazowym przedawkowaniu aby pozbyć się kaca, pomaga on w szybkim tempie powrócić organizmowi do formy. Zostaje wyrównana gospodarka wodno-elektrolitowa organizmu. Cała procedura przeprowadzana jest przez wykwalifikowanych ratowników, którzy mimo tego, że wykonują odtrucie w domu zachowują wszystkie standardy bezpieczeństwa oraz 100% dyskrecji.

Nasza placówka gwarantuje także:

  • Wykwalifikowany personel medyczny, który zapewnia stały nadzór podczas wykonywania odtrucia,
  • Ratownicy sprawdzający na bieżąco parametry i stan uzależnionego pacjenta,
  • W miarę potrzeb medycy podają pacjentowi leki, które po przeprowadzeniu wywiadu medycznego są bezpieczne dla jego organizmu,
  • Jesteśmy z pacjentem tak długo, jak tego potrzebuje,
  • Zapewniamy wsparcie mentalne, nasza kadra do każdego pacjenta podchodzi z godnością i szacunkiem. Wiemy jak trudna może być walka z alkoholizmem,

Odtrucie alkoholowe to pierwszy krok w kierunku trzeźwości

Odtruwanie alkoholowe pozwala osobie uzależnionej przede wszystkim powrócić do życia w całkowitej trzeźwości. Alkohol najczęściej zdążył już zniszczyć choremu na alkoholizm relacje rodzinne lub też zawodowe. Niektórzy zrezygnowali też z pracy lub zostali z niej wyrzuceni bo przez alkohol zaniedbywali swoje obowiązki Leczenie alkoholizmu pozwoli na powrót uzależnionemu do prawidłowego funkcjonowania nie tylko w rodzinie, lecz również w pracy i społeczeństwie. Odtruwanie przerywa ciąg alkoholowy i umożliwia normalne funkcjonowanie (bez alkoholu). Należy jednak pamiętać, że nie jest to leczenie choroby alkoholowej. Procedura odtrucia może natomiast stanowić doskonały pierwszy krok ku całkowitej trzeźwości. Po odtruwaniu organizmu z alkoholu pacjent (jeżeli jest uzależniony) najczęściej zgłasza się na zabieg zaszycia alkoholowego, a w późniejszym czasie do zamkniętego ośrodka leczenia uzależnień, gdzie terapeuci pomagają mu wrócić do normalnego życia sprzed nałogu.

Jak długo trwa odtruwanie organizmu z alkoholu?

To, ile czasu zajmie odtruwanie organizmu z alkoholu jest kwestią mocno indywidualną. Osoby, które jednorazowo wypiły za dużo napojów wyskokowych najczęściej już po godzinie od podania kroplówki wracają do formy. Nieco inaczej wygląda sytuacja u osób, które są uzależnione. Odtruwanie w takich sytuacjach może trwać nawet kilka godzin. Dużą zaletą odtruwania w domu jest to, że mogą podczas całej procedury z uzależnionym przebywać najbliżsi. Osoby, które powinny go wspierać w podjęciu dalszych kroków w leczeniu uzależnienia. Dla chorych na alkoholizm dom jest swego rodzaju azylem, najbardziej komfortowym miejscem, w którym mogą schować się przed całym światem. Szpitalne sale dość często przywołują im złe wspomnienia. Jest to niewątpliwy atut możliwości przeprowadzenia odtrucia w zaciszu domowym.  

Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania odtruwania w domu?

Odtrucie jest procedurą mało inwazyjną. W zasadzie jedynym przeciwwskazaniem do wykonania odtruwania w zaciszu domowym jest majaczenie alkoholowe. Czym jest majaczenie alkoholowe? Majaczenie alkoholowe inaczej delirium tremens lub też biała gorączka to stan zaburzeń świadomości z omamami, a także urojeniami, który może trwać nawet kilka dni. Taki stan pacjenta, który zgłosi się na odtrucie określany jest jako ciężki. Uzależniony w stanie białej gorączki powinien być hospitalizowany. Próby przeprowadzenia odtrucia w domu wiąże się z dużym ryzykiem. Profesjonalne firmy zajmujące się tego rodzaju procedurami odmawiają w takich sytuacjach wykonania odtrucia, kierując uzależnionego do szpitala.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%