Zamknij
REKLAMA

Odtrucie alkoholowe Kraków umożliwia przerwanie ciągu alkoholowego

12.19, 14.09.2022 .
Skomentuj

Odtrucie alkoholowe jest  najczęściej pierwszym krokiem na drodze do zmian w życiu osoby uzależnionej oraz powrocie do całkowitej trzeźwości.

Z odtruwania korzystają także pacjenci, którzy jednorazowo przeholowali z alkoholem na imprezie i chcą się szybko pozbyć kaca. Korzystali oni z domowych sposobów aby pozbyć się zatrucia alkoholowego, ale nic im nie pomagało. Po wykonaniu odtrucia organizm pacjenta jest odpowiednio nawodniony, przywrócona zostaje też jego równowaga wodno-elektrolitowa. Dzięki temu pacjent szybko odzyskuje dobre samopoczucie. Obecnie wiele firm oferujących odtrucie organizmu z alkoholu zapewnia kroplówkę z dojazdem do domu pacjenta, z zapewnieniem dyskrecji oraz bezpieczeństwa wykonywanego zabiegu.

Czym jest odtruwanie alkoholowe i co wchodzi w skład kroplówki?

Odtrucie alkoholowe polega przede wszystkim na uzupełnieniu utraconych przez nadmierne picie alkoholu elektrolitów, witamin i wielu innych substancji z organizmu osoby, która np. na imprezie przeholowała z alkoholem. Podczas przeprowadzania odtruwania w domu przez wykwalifikowanych medyków z placówki https://odtruwaniekrakow.pl/ podają oni kroplówkę z dobraną indywidualnie pod pacjenta mieszanką substancji. W skład kroplówki wchodzą: 

  • elektrolity, 
  • glukoza, 
  • sole mineralne,
  • witaminy z grupy B oraz witaminę C. 

W niektórych przypadkach jeśli stan pacjenta tego wymaga medyk decyduje na podanie leków uspokajających, przeciwwymiotnych lub nasennych. Tylko wykwalifikowany zespół  ratowników medycznych może pomóc Tobie w walce z nałogiem i przeprowadzić prawidłowo odtruwanie alkoholowe. Pamiętaj o tym i nie decyduj się na podejrzane placówki wykonujące tą procedurę. 

Po czym poznać, że warto wykonać odtrucie właśnie w tej placówce?

Jeżeli ratownik medyczny przed wykonaniem całej procedury rozmawia z rodziną lub najbliższymi pacjenta, a z samym uzależnionym przeprowadza wywiad medyczny i dopiero podaje leki (w razie potrzeby) oraz indywidualnie dobraną kroplówkę, a następnie zaleca udanie się do zamkniętego ośrodka leczenia uzależnień, to możemy być pewni, że trafiliśmy na fachowców, a odtrucie alkoholowe na pewno będzie prawidłowo wykonane. Jeżeli natomiast osoba, która przyjedzie do nas przeprowadzić odtruwanie od progu pyta, gdzie jest uzależniony pacjent (lub ten, który przedawkował napoje wysokoprocentowe) od razu wyciąga kroplówkę bez przeprowadzenia jakiejkolwiek rozmowy na temat stanu zdrowia z pacjentem, interesuje go tylko zapłata za odtrucie, lub też proponuje wszycie Esperalu w domu, musimy się poważnie zastanowić, ponieważ być może możemy mieć do czynienia z mało profesjonalną firmą, która zainteresowana jest tylko wyciągnięciem od nas pieniędzy, a skład kroplówki może być podejrzany i odtrucie alkoholowe w takim wypadku niebezpieczne.

Odtrucie alkoholowe pomaga złagodzić Zespół Abstynencyjny

Odtruwanie alkoholowe skutecznie łagodzi objawy nagłego odstawienia alkoholu. Redukuje następujące objawy: lęki, drżenie mięśni, mdłości i wymioty, ból głowy i wiele innych. Dzięki odtruciu nawet pacjent, który pił alkohol wiele lat dużo szybciej dochodzi do formy. Procedura nie jest bolesna. Medyk delikatnie wkłuwa się do żyły, a pacjent już kilka minut po podaniu kroplówki odczuwa ulgę i lepsze samopoczucie. Pod koniec odtruwania pacjent czuje się zrelaksowany i senny, dlatego bardzo ważne jest aby w późniejszych godzinach ktoś z najbliższej rodziny lub znajomych przy nim czuwał. W przypadku silnego uzależnienia, pacjent po odtruwaniu nie powinien zostawać sam.

Dlaczego kroplówki wyróżniają się wysoką skutecznością?

Dożylne podawanie substancji działa zdecydowanie szybciej ponieważ elektrolity i inne substancje odżywcze trafiają bezpośrednio do krwioobiegu. Zupełnie inaczej jest w przypadku leków czy suplementów przyjmowanych doustnie. Podczas podania dożylnego kroplówek substancje omijają żołądek.

Jak długo trwa odtrucie alkoholowe?

To, jak długo pacjent będzie odtruwany jest kwestią indywidualną i zależy od kilku czynników, takich jak:

  • ogólny stan zdrowia pacjenta,
  • czy było to jednorazowe nadużycie alkoholu, czy jest to długotrwałe uzależnienie,
  • ilość promili we krwi,
  • inne czynniki  uwzględnione po rozmowie z lekarzem.

Osoby, które zgłaszają się na odtrucie alkoholowe po weekendowej suto zakrapianej imprezie, najczęściej dochodzą do siebie po około godzinie od wykonania procedury odtruwania.
Osoby, które są długo uzależnione od alkoholu a odtrucie alkoholowe jest ich pierwszym krokiem w podjęciu leczenia choroby alkoholowej potrzebują nieco więcej czasu aby dojść do siebie i poczuć się dużo lepiej. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że u osoby uzależnionej alkohol mógł wyrządzić już wiele szkód przez co organizm może gorzej funkcjonować i wolniej dochodzić do formy.

Co robić po odtruciu alkoholowym?

Odtruwanie organizmu z alkoholu można uznać za jeden z pierwszych i najważniejszych kroków prowadzących do wyjścia z choroby alkoholowej. Jednak żeby podejść do problemu alkoholizmu poważnie i skutecznie pozbyć się tego uzależnienia - po wykonaniu odtruwania alkoholowego pacjent powinien skorzystać z psychoterapii. Odtrucie alkoholowe nie jest metodą leczenia alkoholizmu. Po wykonaniu odtrucia uzależnieni zgłaszają się dość często na zaszycie alkoholowe wszywką, aby w późniejszym czasie udać się do zamkniętego ośrodka leczenia uzależnień na terapię alkoholową. Tylko kompleksowe leczenie alkoholizmu umożliwi na powrót do życia w całkowitej trzeźwości.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wykonania odtruwania w domu?

W zasadzie odtrucie alkoholowe nie ma przeciwwskazań do jego wykonania. Każdy kto zgłosi się na wykonanie procedury uzyska pomoc. Jedynym przeciwwskazaniem do odtrucia w warunkach domowych jest majaczenie alkoholowe pacjenta. Czym właściwie jest majaczenie alkoholowe? Jest to poważny stan pojawiający się po nagłym odstawieniu alkoholu, osoby z białą gorączką mogą mieć zaburzenia świadomości, omamy oraz urojenia. Ponieważ majaczenie może trwać nawet tydzień i stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia pacjenta, wymaga hospitalizacji, a odtrucie organizmu z alkoholu w warunkach domowych byłoby po prostu niebezpieczne. Często majaczeniu towarzyszą różnego rodzaju zaburzenia wegetatywne i inne objawy somatyczne. 

Odtruwanie alkoholowe umożliwia szybkie pozbycie się kaca

Odtruwanie pozwala na szybkie pozbycie się silnego zatrucia alkoholowego – czyli popularnego kaca. Zamiast męczyć się z nim wiele godzin z bólem głowy i złym samopoczuciem, po podaniu kroplówki już po godzinie czujemy się dużo lepiej i nie musimy zaniedbywać swoich codziennych zajęć i obowiązków. W kroplówce znajduje się glukoza,  sól fizjologiczna, witaminy z grupy B i witamina C. Taka mieszanka substancji skutecznie uzupełnia braki wodno-elektrolitowe w organizmie spowodowane nadmiernym piciem alkoholu. Dodatkowym atutem odtrucia jest to, że można wykonać je z dojazdem do domu pacjenta z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa oraz sterylności wykonywania zabiegu.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%