Zamknij
REKLAMA

Odtrucie alkoholowe Tomaszów Mazowiecki oczyszcza organizm z toksyn

16.57, 21.09.2022 .
Skomentuj

Dość często odtruwanie alkoholowe jest jednym z pierwszych kroków w leczeniu uzależnień od alkoholu. Zespół Abstynencyjny to stan, w którym osoba uzależniona nagle odstawia różnego rodzaju substancje psychoaktywne. W tym przypadku mowa tutaj o alkoholu.

W konsekwencji może to prowadzić do nieprzyjemnych, a czasem nawet niebezpiecznych problemów zdrowotnych. Organizm może reagować na to uczuciem "głodu alkoholowego", a co za tym idzie wieloma objawami niepożądanymi, takimi jak: drżenie mięśni, nadpotliwość,  nudności i wymioty, przyspieszone bicie serca i podwyższone ciśnienie tętnicze, silne bóle głowy czy też ogólne osłabienie. Aby wspomóc usuwanie toksycznych związków, które pozostały w organizmie uzależnionego po nadmiernym piciu alkoholu, można zastosować odtrucie alkoholowe, która nawadnia organizm i przywraca równowagę wodno-elektrolitową organizmu. Pomaga również unormować pracę serca i ciśnienie krwi. 

Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania odtruwania alkoholowego?

W skrajnych przypadkach odtrucie alkoholowe może nie wystarczyć i konieczna może być hospitalizacja. Szczególnym przypadkiem jest majaczenie alkoholowe (inaczej biała gorączka). Jest to stan zaburzeń świadomości. Alkoholik może mieć omamy oraz urojenia, które mogą trwać nawet ponad tydzień. Często towarzyszą mu też zaburzenia wegetatywne i inne objawy somatyczne. W takich sytuacjach nie jest możliwe wykonanie odtruwania alkoholowego w domu. Byłoby to zbyt niebezpieczne dla uzależnionego pacjenta. Majaczenie alkoholowe wymaga hospitalizacji. W każdym innym przypadku wykonanie odtrucia jest możliwe, również w zaciszu domowym. 

Dla kogo wskazane jest odtrucie alkoholowe?

Odtruwanie alkoholowe polecane jest osobom, które mają za sobą dłuższą historię uzależnienia od alkoholu i chcą załagodzić objawy odstawienne. Takie osoby najczęściej nie są w stanie samodzielnie poradzić sobie z odstawieniem alkoholu. Jest to dla nich zbyt trudna sytuacja i potrzebują pomocy specjalistów. Nic dziwnego, Zespół Abstynencyjny są to bardzo uciążliwe i intensywne objawy, dlatego jeżeli istnieje jakakolwiek możliwość aby załagodzić jego skutki uboczne, warto zgłosić się właśnie na odtrucie alkoholowe. Obecnie taka usługa możliwa jest także z dojazdem do domu pacjenta, co jest niezwykle wygodną opcją.
Na odtruwanie organizmu z alkoholu mogą się także zgłosić osoby, które mają kaca po imprezie. Odtrucie alkoholowe pomoże im w szybkim tempie dojść do siebie, dzięki czemu ich następny dzień nie będzie stracony, a oni szybko odzyskają dobre samopoczucie. 

Jak należy przygotować się do odtruwania alkoholowego?

Przed wykonaniem odtruwania alkoholowego przeprowadzany jest szczegółowy wywiad medyczny ratownika z pacjentem oraz jeżeli stan pacjenta tego wymaga kierowany jest na dodatkowe badania. Czasami konieczne może być wykonanie dodatkowych badań, ponieważ ma to na celu zminimalizowanie możliwości wystąpienia ewentualnych powikłań po wykonanej procedurze. 
Jeżeli na odtrucie alkoholowe zgłasza się pacjent, który nie jest uzależniony, lecz jednorazowo przeholował z piciem alkoholu np. na weekendowej imprezie, nie musi on się szczególnie przygotowywać do wykonania procedury odtrucia. Co więcej wykonanie odtrucia możliwe jest z dojazdem do domu pacjenta.

Co zawierają kroplówki podczas odtruwania?

Podczas odtruwania mogą być podawane dożylnie elektrolity, głównie magnez i potas, oraz witaminy, przede wszystkim witaminy z grupy B i witamina C. Czasami mogą być również podawane leki, takie jak środki nasenne czy przeciwbólowe, jeżeli lekarz uzna, że stan pacjenta tego wymaga. Leki stosuje się w celu złagodzenia objawów nagłego odstawienia alkoholu. Taka mieszanka substancji pozwala na uzupełnienie płynów i natychmiastową poprawę samopoczucia, a także przygotowanie do ewentualnego dalszego leczenia choroby alkoholowej. Zgłaszając się na odtrucie alkoholowe w Tomaszowie Mazowieckim do placówki: https://odtruwanielodz.com/odtrucie-alkoholowe-rawa-mazowiecka-tomaszow-mazowiecki/, masz pewność, że podczas wykonywania całej procedury (również w domu u pacjenta) lekarz stale monitoruje stan zdrowia osoby odtruwanej, aby zapewnić możliwość szybkiego reagowania na wszelkie zmiany w jego funkcjach życiowych. Oferujemy pełną dyskrecję i zachowanie wszelkich procedur bezpieczeństwa również podczas wizyty domowej. 

Jak długo trwa odtruwanie alkoholowe?

Długość odtruwania alkoholowego zależy od wielu czynników. Na pewno o wiele krócej będzie trwało odtrucie pacjenta, który zgłasza się na wykonanie procedury ze zwykłym kacem, niż odtruwanie organizmu z alkoholu pacjenta, który pije wiele miesięcy albo też lat. Długoś odtruwania zależne jest też od ilości spożytego alkoholu oraz rodzaju tego trunku. Czy był to alkohol ze sprawdzonych źródeł, czy też z podejrzanych. Czas trwania jest ustalany indywidualnie i zależy od tego, jak pacjent reaguje na podawanie kroplówek.

Jak rozpoznać objawy Zespołu Abstynencyjnego?

U osób często pijących alkohol dochodzi do zmian metabolicznych. W przypadku uzależnienia od alkoholu proces metaboliczny zostaje silnie zaburzony, co może prowadzić do różnych objawów. Do początkowych objawów Zespołu Abstynencyjnego należą:

 • silne bóle głowy,
 • drżenie rąk, drżenie mięśni,
 • kołatanie serca,
 • nudności, wymioty i biegunka,
 • bóle mięśni,
 • skoki ciśnienia.
 • W późniejszym czasie mogą również wystąpić inne objawy, takie jak:
 • zaburzenia snu (chory w tym czasie może cierpieć na bezsenność),
 • ataki agresji,
 • lęk przed śmiercią,
 • zaburzenia świadomości,
 • majaki i omamy.

Napady konwulsyjne, znane również jako padaczka poalkoholowa, mogą wystąpić między 12 a 48 godziną po nagłym odstawieniu napojów wyskokowych. Trwają one około pięciu minut i mogą objawiać się drgawkami utratą przytomności, skurczami mięśni i utratą świadomości. Napadowi padaczkowemu można zapobiec poprzez prawidłowo wykonane odtruwanie alkoholowe.

Dlaczego warto zdecydować się na wykonanie odtrucia w domu?

Wielu pacjentów ma złe skojarzenia z przebywaniem w szpitalu, albo na izbie wytrzeźwień. Odczuwają oni awersję do tych miejsc i nie chcą tam wracać. Dlatego na samą myśl o wykonaniu odtruwania organizmu z alkoholu w sali szpitalnej zwyczajnie z niego rezygnują. Inaczej podchodzą do tematu jeżeli istnieje możliwość wykonania procedury otrucia we własnym domu. Osoby uzależnione w domu czują się bezpiecznie i komfortowo. Dodatkowy atutem wizyty domowej jest obecność najbliższych (rodziny lub znajomych), którzy mogą wspierać pacjenta podczas odtruwania i mocno motywować go do podjęcia dalszych kroków w całościowej walce z chorobą alkoholową. Pacjent nie musi obawiać się, że któryś z wścibskich sąsiadów zorientuje się, że zgłosił się na odtrucie organizmu z alkoholu. Wizyta jest całkowicie dyskretna, podjeżdża nieoznakowany samochód, dlatego nikt nie będzie wiedział kim są medycy, którzy nas odwiedzają (nie mają oni na sobie ubrań, które mogłyby ich zdradzić, że są ratownikami albo lekarzami). Jeżeli zastanawiasz się czy warto zgłosić się na odtruwanie, odpowiedź brzmi – warto! Zgłoś się, a na pewno nie pożałujesz.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%