Zamknij
REKLAMA

Wszywka alkoholowa Legnica pomaga pokonać alkoholizm

12.31, 23.09.2022 . Aktualizacja: 12.33, 23.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Alkoholizm to jedna z chorób cywilizacyjnych naszych czasów. Choć używka ta znana jest we wszystkich kulturach już od wieków, to obecnie sieje ona ogromne zniszczenia nie tylko w organizmach ludzkich, ale również w relacjach społecznych i rodzinnych.

Choroba alkoholowa wymaga bezwzględnego leczenia odwykowego, na które składają się metody farmakologiczne oraz terapeutyczne. Psychoterapia jest bardzo ważnym elementem leczenia alkoholizmu, gdyż pozwala na zrozumienie samej choroby, a także na wypracowanie w sobie odruchów, które w przyszłości uchronią alkoholika przed powrotem do picia. Niemniej ważne jest zastosowanie metod wspomagających leczenie, by alkoholik wiedział, że może liczyć na dodatkową pomoc w trakcie tych trudnych chwil, jakimi niewątpliwie jest odwyk. Obecnie najpopularniejszą metodą farmakologiczną, która wspomaga wyjście z nałogu, jest wszywka alkoholowa Legnica.

Czym jest wszywka alkoholowa Esperal?

Wszywka alkoholowa Esperal jest jedną z popularnych metod pomagających w leczeniu alkoholizmu. Choć sama w sobie nie jest lekiem na alkoholizm, to ma postać tabletek, które umieszcza się pod skórą alkoholika. Co sprawia, że wszywka jest tak skuteczna i popularna? Za jej działanie odpowiada substancja Disulfiram, dzięki której etanol nie metabolizuje w ciele alkoholika jak w normalnych warunkach, co sprawia, że pojawiają się u niego objawy zatrucia alkoholowego. Dzięki wszywce, która działa nawet do dwunastu miesięcy, alkoholik może skutecznie pożegnać się z ciągami alkoholowymi i z pełną energią wkroczyć w leczenie odwykowe.

Sposób działania wszywki alkoholowej Esperal

Wszywka alkoholowa Esperal swoją skuteczność zawdzięcza substancji aktywnej, która nosi nazwę Disulfiram. Disulfiram odpowiada za zaburzenie metabolizmu wątroby w przypadku pojawienia się w ciele osoby zaszytej alkoholu etylowego. Nie pozwala on na przekształcenie się aldehydu octowego, który jest pierwszym produktem metabolizmu etanolu w kwas octowy. Aldehyd octowy zgromadzony w krwiobiegu, działa jak trucizna na ciało człowieka, a więc wywołuje stan porównywalny do ostrego zatrucia alkoholowego. Alkoholik zaczyna odczuwać nieprzyjemności ze strony układu trawiennego, krążeniowego oraz oddechowego. Spada jego nastrój i zaczyna zachowywać się niespokojnie. Te wszystkie objawy potrafią utrzymać się od 4 do 10 godzin i są na tyle uciążliwe, że alkoholik nie będzie chciał ponownie sięgnąć po alkohol, by uniknąć ponownego pojawienia się objawów. Takie działanie nazywamy działaniem awersyjnym, czyli takim, które swoim działaniem odstrasza alkoholika od spożywania etanolu.

Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?

Zabieg zaszycia alkoholowego to metoda chirurgiczna, która powinna zostać przeprowadzona w sprawdzonym i dostosowanym do tego gabinecie medycznym. Stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo oraz komfort pacjentów, dlatego przeprowadzamy zabieg  z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa, dbamy o sterylność gabinetu oraz sprzętu medycznego i korzystamy tylko z oryginalnego Disulfiramu WZF. Jak wygląda zabieg wszycia wszywki alkoholowej?

Pacjent po otrzymaniu znieczulenia miejscowego nie będzie odczuwał bólu, a lekarz chirurg będzie mógł przeprowadzić zabieg spokojnie i dokładnie. Skóra na pośladku zostaje nacięta ostrym skalpelem, a następnie w nacięciu umieszcza się odpowiednią dla każdego pacjenta ilość leku. Koniec zabiegu to założenie szwów oraz opatrunku. Pacjent może jeszcze tego samego dnia udać się do domu, a w przypadku wyboru szwów nierozpuszczalnych, musi zgłosić się na kontrolę oraz zdjęcie szwów po około tygodniu od wszycia wszywki. Wszywka wykazuje swoje działanie przez okres 8-12 miesięcy i jest to czas, który alkoholik powinien wykorzystać na zmianę swojego życia i nawyków, a także na rozpoczęcie dalszego leczenia odwykowego.

Co powoduje Esperal po połączeniu z alkoholem?

Należy wiedzieć, że od razu po umieszczeniu wszywki w ciele osoby uzależnionej, obowiązuje ją bezwzględna abstynencja. Złamanie tej zasady, wiązać się będzie z nieprzyjemnymi konsekwencjami w postaci pojawienia się objawów psychosomatycznych. I tak już po około 10 minutach od spożycia etanolu nawet w znikomej ilości, u alkoholika zaczną pojawiać się:

 1. bóle i zawroty głowy;
 2. bóle brzucha, mdłości i wymioty;
 3. uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się;
 4. skoki ciśnienia tętniczego i kołatanie serca;
 5. metaliczny posmak w ustach;
 6. uczucie lęku i niepokoju;
 7. ogólny spadek formy fizycznej oraz nastroju;
 8. impotencja.

Wszystkie te objawy pozostawać będą do kilku godzin i pojawią się każdorazowo po spożyciu alkoholu. W przypadku spożycia większej ilości alkoholu lub uporczywego i ciągłego łamania zakazu picia, może dojść do trwałego uszkodzenia wątroby oraz nerek, a także do innych poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Czy Esperal wyleczy mnie z choroby alkoholowej?

Chcielibyśmy, by istniał jeden cudowny lek, który w szybki i nieabsorbujący czasu i uwagi sposób, wyleczy alkoholizm. Niestety, do tej pory nie udało się wynaleźć takiego leku i jest to spowodowane najprawdopodobniej tym, że alkoholizm to choroba umysłu i ciała, a więc należy zastosować kilka metod, by udało się powrócić do zdrowia. Wszywka alkoholowa to duża pomoc w wyjściu z alkoholizmu, jednak samo jej zastosowanie, nie spowoduje powrotu do zdrowia. Esperal pozwala na zachowanie trzeźwości przez cały okres swojego działania, a więc przez 8-12 miesięcy. Dzięki temu alkoholik może kontynuować leczenie i ma większą szansę, że zakończy się ono sukcesem.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg implantacji Esperalu?

Zabieg wszycia wszywki alkoholowej Esperal to metoda, na którą już od wielu lat decyduje się naprawdę duża ilość alkoholików. Nic dziwnego, jest to duże wsparcie i pomoc w zachowaniu abstynencji. Zabieg może podjąć każda osoba uzależniona od alkoholu, u której nie wykazano przeciwwskazań, a także taka, która dobrowolnie zgadza się na zabieg. Nie można zmusić alkoholika oraz wszyć mu wszywkę bez jego pisemnej zgody, gdyż jest to niezgodne z prawem.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu implantacji Esperalu?

Wiele osób uzależnionych od alkoholu chce wsparcia w postaci Esperalu, niestety nie każdy może sobie na tę pomoc pozwolić. Istnieje kilka przeciwwskazań, które wykluczyć mogą z zabiegu wszycia wszywki alkoholowej. Przeciwwskazania te przedstawiamy poniżej, należy jednak pamiętać, że w trakcie wywiadu nie wolno zatajać informacji na temat swojego zdrowia, gdyż może to spowodować zagrożenie zdrowia a nawet życia. Przeciwwskazania do zaszycia Esperalem:

 1. uczulenie na składnik Disulfiram lub inny składnik tabletek wszywki;
 2. ciąża oraz okres laktacji;
 3. aktywne choroby nowotworowe;
 4. padaczka;
 5. cukrzyca;
 6. nadciśnienie tętnicze nie reagujące na leki;
 7. zawał serca przebyty w ciągu ostatnich kilku miesięcy;
 8. przyjmowanie niektórych leków, na przykład fotouczulających;
 9. problemy psychiczne takie jak psychozy oraz stany depresyjne.
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%