Zamknij
REKLAMA

Zmiana nawyków z wszywką alkoholową Kraków

09.16, 02.10.2022 . Aktualizacja: 09.17, 02.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

W ciągu życia uczymy się wielu złych nawyków. Co, gdy w nasze przyzwyczajenia wkradnie się regularne picie alkoholu? Nie łatwo jest zrezygnować ze spożywania alkoholu, jeśli daje nam jakąkolwiek przyjemność. Ludzie z natury szukają rzeczy, które ułatwią im trudy życia codziennej egzystencji oraz poprawią samopoczucie.

W ciągu życia uczymy się wielu złych nawyków. Co, gdy w nasze przyzwyczajenia wkradnie się regularne picie alkoholu? Nie łatwo jest zrezygnować ze spożywania alkoholu, jeśli daje nam jakąkolwiek przyjemność. Ludzie z natury szukają rzeczy, które ułatwią im trudy życia codziennej egzystencji oraz poprawią samopoczucie. Okazuje się, że wszywka alkoholowa Kraków wychodzi do nas z pomocną ręką i oferuje nam rozwiązanie wielu problemów. 

Spożywanie alkoholu jest niebezpieczne dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Częste sięganie po napoje alkoholowe wiąże się ze skutkami ubocznymi, niekiedy nawet trwałymi. Chcąc uniknąć problemów w kwestii zdrowia powinno się profilaktycznie unikać nadmiernego picia. Ze względu na tradycje, które uwzględniają picie alkoholu takie zadanie może przerastać i sprawiać trudność. Potrzeba zatem czegoś, co zahamuje nasze niedomaganie w tej sprawie. 

Jak unikać alkoholu?

Unikanie alkoholu jest łatwiejsze, gdy czuwa nad nami coś silniejszego niż bliska osoba bądź własne, stopujące myśli. Wszywka alkoholowa spełnia funkcję pomocy oraz muru obronnego. Podczas jej działania jesteśmy zobowiązani do trzymania się z daleka od napojów alkoholowych. Niedostosowanie się do zakazu będzie miało poważne skutki w formie problemów zdrowotnych, o czym musimy pamiętać decydując się na tę metodę. 

Czym wyróżnia się wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa to inna nazwa wszywanego pod skórę leku o nazwie disulfiram. Możliwe jest skorzystanie z takiego leku w formie doustnej, jednak nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie. Dzięki długotrwałemu działaniu możliwe jest chronienie się przed chęcią spożycia alkoholu przez kolejnych kilka miesięcy. Najwięksi szczęściarze płacą jedną cenę, a korzystają nawet przez rok. Zabieg jest opłacalny, a przede wszystkim dający duże możliwości:

 • ochrona przed spożywaniem alkoholu,
 • spokój na wiele miesięcy,
 • możliwość odzwyczajenia się od picia,
 • wspomaganie leczenia alkoholizmu,
 • nauka nowych nawyków,
 • zregenerowanie zdrowia,
 • odzyskanie sił.

Rola wszywki alkoholowej 

Wszywka alkoholowa będzie pełniła funkcję prywatnego ochroniarza, który uniemożliwi nam picie alkoholu. Oczywiście najbardziej liczy się praca własna. Tylko sumienne podejście do zakazów lekarz będzie skutkowało pozytywnymi efektami. Wszywka alkoholowa nie jest samodzielną metodą leczenia alkoholizmu, ale doskonale wspomaga działania pacjenta podczas terapii. Powrót z ośrodka zamkniętego może wiązać się z wieloma trudnościami. Pacjenci, którzy nie czują się w pełni pewni mogą ulegać wpływom otoczenia bądź swoim własnym myślom. Korzystając z wszywki alkoholowej budowany jest strach oraz wstręt do alkoholu, dzięki czemu unikamy wszystkich możliwości jego spożycia. Im więcej będziemy rezygnować z picia, tym łatwiej przyzwyczaić się do nowej sytuacji. Zachowania ludzi są elastyczne i da się je modyfikować. Za pomocą disulfiramu nauczymy się lepiej funkcjonować, nie angażując w swoje życie alkoholu. 

Dużym plusem korzystania z wszywki alkoholowej jest łatwość przeprowadzenia zabiegu. Zaszycie leku natychmiastowo uwalnia wszystkie składniki do organizmu, dzięki czemu od wyjścia z gabinetu lek uaktywnia swoje działanie. Przyjmowanie doustnych leków wymaga dużej pamięci oraz sumienności, co ciężko uzyskać w dzisiejszych czasach, kiedy żyjemy w stresie oraz w biegu. Korzystanie z leków podskórnych daje błyskawiczne efekty oraz jest w pełni bezpieczne. Przemawia za nim również wygoda, ponieważ nie musimy codziennie pamiętać o przyjmowaniu odpowiedniej dawki. Kiedy poddajemy się zabiegowi, nic nie pozostaje na naszej głowie. Jesteśmy wolni od wszelkich problemów i komplikacji. 

Zabieg wszycia disulfiramu

Wszywka alkoholowa jest aplikowana indywidualnie, w określonych wcześniej ilościach. Każdy pacjent otrzymuje odpowiednią dawkę, która przyniesie oczekiwane efekty. Nie ma powodów, aby czymkolwiek się przejmować podczas całej procedury. Implantacja nie niesie ze sobą żadnych niekorzystnych dolegliwości bólowych, ponieważ podawane jest znieczulenie miejscowe. Wszystko trwa jedynie około 30 minut. Sprawne rozwiązanie problemu przybliża nas do pokonania uzależnienia. 

Dla kogo jest wszywka alkoholowa?

Nie ma zasad, które określałyby użytkowników wszywki alkoholowej. Każdy może się na nią zdecydować z różnych powodów. Utarło się błędne przekonanie, że z wszywki alkoholowej korzystają jedynie osoby uzależnione od alkoholu, ponadto, będące w poważnym stadium. Nic bardziej mylnego. Wszywka alkoholowa ma służyć całemu społeczeństwu, jako działanie profilaktyczne bądź dla osób, które potrzebują przerwy w piciu. Czasami pijemy, ponieważ tego wymaga sytuacja bądź po prostu ciężko nam odmówić. Mając wszywkę alkoholową, to ona podejmuje za nas każdą decyzję. Z nią po prostu łatwiej jest nie pić. Z wszywką alkoholową nie zastanawiamy się nad jednym kieliszkiem, z którego najprawdopodobniej wyjdzie pół butelki. Z nią po prostu trwamy w abstynencji i cieszymy się życiem w trzeźwości. 

Promowanie zdrowego stylu życia stało się niezwykle modne w ostatnim okresie. Zdrowa dieta to także rezygnacja z alkoholu, czego często nie możemy sobie odmówić. Za pomocą wszywki alkoholowej możemy nauczyć się zdrowych nawyków i przyzwyczaić organizm do zdrowszych rozwiązań. Czasami ciężko jest zacząć. Nie mamy w sobie tyle samozaparcia, aby wdrożyć w życie nowy plan. „Od jutra nie piję” słyszymy oraz mówimy zbyt często, a najczęściej nic z tego nie wynika, bo przy najbliższej okazji zapominamy o swoich postanowieniach. Wytrwanie w takich decyzjach można sobie ułatwiać. Korzystanie z wszywki alkoholowej może odmienić naszą codzienność. Warto jednak, aby każdy był zdecydowany oraz pewny, że decyduje się na takie leczenie. Plusem jest to, że w każdej chwili można zrezygnować z leku i zapisać się na wyjęcie go. Aplikując wszywkę nie decydujemy się na dożywotni zakaz spożywania alkoholu. Być może podczas jej stosowania spodoba nam się życie w trzeźwości. Jednak, jeżeli nie spróbujemy, to nigdy nie poznamy efektów. 

Korzyści z wszywki alkoholowej

 • tanie rozwiązanie,
 • wiele miesięcy działania (głównie 8 do 10 miesięcy),
 • brak zobowiązań, jakimi są tabletki doustne,
 • dyskretna możliwość przyjęcia leku,
 • wspomaga problem alkoholowy,
 • niewymagający i nieskomplikowany zabieg implantacji,
 • powrót do życia bez alkoholu.

Wszywka alkoholowa daje ogromne możliwości. Korzystając z jej działań możemy nareszcie poczuć się wolni. Niektóre osoby odczuwają silną niechęć do alkoholu na samą myśl o uciążliwych konsekwencjach, które niesie ze sobą połączenie wszywki alkoholowej i alkoholu etylowego. Jeżeli w wyniku implantacji przestajemy pić, to znaczy, że wszywka alkoholowa spełniła swoją funkcję i naprowadziła nas na lepszą ścieżkę. Sukces jest łatwiejszy niż przypuszczamy. Nasze wszystkie działania, których się podejmujemy, zostając sami ze sobą będą nareszcie kontrolowane, przez co nie ma możliwości zrobienia sobie krzywdy. Pacjenci potwierdzają skuteczność, jednak należy pamiętać, że jest ona zależna głównie od naszego podejścia. Z wszywką alkoholową jest łatwiej, a wszystko co ułatwia powinno być z przyjemnością stosowane. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%