Zamknij
REKLAMA

Wszywka alkoholowa Katowice - unikaj alkoholu

15.10, 03.10.2022 . Aktualizacja: 15.11, 03.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Unikanie alkoholu nie jest prostym zadaniem. Nie trzeba być uzależnionym, żeby doświadczać trudności związanej z rezygnowaniem z picia. Czasami dla zdrowia warto zrobić sobie przerwę. Co, jeśli nie umiemy samodzielnie zebrać się do ucieczki od alkoholu? Może każda sytuacja okazuje się być odpowiednia do wypicia. Co, gdy nasz wewnętrzny hamulec nie działa? Takie sytuacje wymagają specjalnych rozwiązań.

Jednym ze specjalnych rozwiązań jest zabieg implantacji wszywki alkoholowej. Zabieg brzmi poważnie. W rzeczywistości aplikacja wszywki polega na sprawnej chirurgicznej procedurze, która nie wymaga wielu przygotowań. To tylko umieszczenie pod skórą odpowiedniej ilości leku. Ilość określana jest na podstawie kilku czynników. Tymi rzeczami zajmuje się lekarz, który dokładnie sprawdza wagę, stan zdrowia oraz wiek pacjenta. Wybierając specjalistę należy zwracać uwagę na doświadczenie oraz umiejętności. W trosce o zdrowie powinno się wybierać same najlepsze opcje. 

Ochrona wszywki alkoholowej

Wszywka alkoholowa Katowice stanowi pewnego rodzaju tarczę ochronną między człowiekiem, a alkoholem. Jej wszycie stanowi przymusową konieczność zachowania trzeźwości. Jest to zatem idealne rozwiązanie, gdy potrzebujemy zrezygnować z picia. Każdy zna takie sytuacje, kiedy pojawiając się na imprezie, gdzie nie zamierza się pić, ktoś bardzo skutecznie namawia do spróbowania jakiegoś alkoholu. Zdania typu: „ze mną się nie napijesz?” lub „tylko jeden kieliszek, za moje zdrowie” przekonują większość do uległości w tym temacie. Nie posiadamy odpowiedniej asertywności i łatwo wpadamy w pułapkę alkoholu. Dzięki implantacji wszywki alkoholowej zdobywa się pewność siebie oraz wewnętrznego „anioła stróża”, który będzie czuwał nad każdym czynem. 

Co warto wiedzieć o wszywce alkoholowej?

 • Wszywka alkoholowa to lek w postaci tabletek o nazwie disulfiram. 
 • Wszywka alkoholowa wyróżnia się niezwykle długim działaniem. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie przez wiele miesięcy odczuwać działanie leku. Lekarze oraz pacjenci szacują okres działania na około 8 do 10 miesięcy. W zależności od szybkości metabolizmu można cieszyć się lekiem nawet do 12 miesięcy. Jest to indywidualna kwestia. 
 • Wszywka alkoholowa jest bezpieczna, o ile stosujemy się do najważniejszego zakazu spożywania alkoholu podczas całej kuracji.
 • Po zakończeniu leczenia możemy powtórzyć cały proces, jeżeli pacjent jest gotowy i podczas działania leku nie odczuwał problemów z zachowaniem trzeźwości.
 • Wszywka alkoholowa nie powinna być stosowana jako samodzielna metoda leczenia alkoholizmu. Aby stała się skutecznym rozwiązaniem należy na początku ułożyć swoje wszystkie wewnętrzne problemy i rozterki oraz skorzystać z terapii, na której zostaną uzyskane wszystkie ważne informacje na temat choroby. Wszywka jest w pełni skuteczna, jeżeli jest stosowana świadomie. 
 • Wszywka alkoholowa wspiera, pomaga i chroni. 

Disulfiram, z którego składa się wszywka alkoholowa jest aplikowany pod skórę. Pacjenci nie muszą obawiać się śladów oraz blizn w widocznych miejscach, ponieważ do zabiegu wybierane są okolice najmniej rzucające się w oczy oraz takie, które uniemożliwia samodzielne wyjęcie leku. Najczęstszym miejscem wybieranym do zaszycia leku jest pośladek lub okolica pod łopatką. Wszystko jest odpowiednio przemyślane i ma na celu późniejszy komfort pacjenta. 

Dlaczego warto skorzystać z implantacji wszywki alkoholowej?

Implantacja wszywki alkoholowej ma wiele plusów:

 • nie musimy pamiętać o przyjęciu leków o określonej porze (disulfiram można przyjmować także doustnie),
 • składniki leku bardzo szybko rozprzestrzeniają się po całym organizmie – od razu po zabiegu wszywka działa, a disulfiram natychmiastowo przenika do krwiobiegu,
 • zapewniamy sobie ochronę na wiele miesięcy – jeden zabieg i długotrwałe działanie,
 • nawet w najtrudniejszym momencie nie możemy zdecydować się na samodzielne przerwanie kuracji, ponieważ ona ciągle trwa (przyjmowanie tabletek doustnych wiąże się z zaniedbaniem oraz poddaniem się w kwestii leczenia poprzez nieprzyjmowanie leku),
 • dyskretna forma przyjmowania leku,

Posiadając wszywkę alkoholową nie wiążemy się na wiele miesięcy , ponieważ w każdej chwili, gdy zajdzie taka konieczność można usunąć lek. Istnieje wiele sytuacji, dlatego mamy taką możliwość do wykorzystania w razie potrzeby. Leczenie jest dobrowolne i nieprzymusowe. Klienci mogą zatem spokojnie wypróbować efekty leku i zadecydować, czy dane rozwiązanie im odpowiada. 

Na czym polega działanie disulfiramu?

Nie jest to magiczna tabletka, po której nie czujemy potrzeby spożywania alkoholu. Nie ma leków, które rozwiązałyby kwestię uzależnienia, w tak prosty sposób. Lek hamuje produkcję enzymów, odpowiadających za rozkład alkoholu w wątrobie. W wyniku zaprzestania ich pracy w organizmie namnaża się aldehyd octowy, którego działanie odczuwamy zawsze na drugi dzień po wypiciu alkoholu, w postaci kaca. Zahamowanie pracy enzymów metabolizujących prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych, które są znacznie silniejsze niż popularny kac. W ten sposób budowana jest awersja do alkoholu. Odczuwanie strachu przed skutkami ubocznymi wpływa na poczucie wstrętu do alkoholu. Chcąc utrzymać pełne zdrowie musimy trzymać się jednej zasady – nie pić alkoholu. Pacjenci, którzy miesiącami uczą się nowych nawyków, zaczynają przyzwyczajać się do takiego sposobu funkcjonowania. Uczymy się życia bez alkoholu i adaptujemy się do nowej sytuacji. Długotrwałe działanie podtrzymuje efekty i buduje barierę, której dla własnego dobra nie pokonujemy. 

Sposób na nie picie – wszywka alkoholowa

Wszywka alkoholowa to świetny sposób, gdy potrzebujemy przestać pić. Trening silnej woli, a może próba własnych możliwości. Użytkownicy decydują się z różnych powodów. Nie jest to wynalazek, z którego mogą korzystać jedynie alkoholicy w ciężkim stadium. Przerwy oraz sprawdzenia siebie może potrzebować każdy. Bez względu na powód, wszywka alkoholowa ma czegoś nauczyć oraz spełnić cel, który został założony. Unikanie alkoholu jest łatwiejsze, jeżeli jesteśmy wyposażeni w specjalne rozwiązania. Czasem potrzeba niewiele, aby udało się osiągnąć szczyt. Korzystanie z niej kosztuje niewiele w porównaniu z efektami oraz długością działania. Jeden wydatek przynosi nam wiele miesięcy spokoju, który jest często bezcenny. 
Wszywka alkoholowa jest wciąż mało rozpowszechniona oraz wraz z alkoholizmem stanowi temat tabu. Zupełnie niepotrzebnie zamykamy się w trudach życia codziennego i nie pozwalamy sobie na łatwiejsze funkcjonowanie. Jeżeli powstała metoda, która ma z założenia coś ułatwiać, to dlaczego mielibyśmy tak po prostu ją ominąć? O alkoholizmie i jego sposobach wspomagających leczenie powinno się mówić oraz przede wszystkim je promować. Wszywka alkoholowa może wspomóc oraz nakierować nas na odpowiedni tor. Organizm się przyzwyczaja, ale nie zapominajmy, że od wszystkiego da się również odzwyczaić. Z wszywką alkoholową możemy włożyć mniej pracy w naukę życia bez alkoholu, ponieważ ona sama kieruje naszym zachowaniem oraz myślami. Stanowi ochronę, która będzie nam towarzyszyła w każdym momencie życia, dzięki czemu nie zostajemy zdani sami na siebie, a to duże ułatwienie, szczególnie na początkach leczenia. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%