Zamknij
REKLAMA

Wszywka alkoholowa Konin – sposób na abstynencję

06.47, 05.10.2022 . Aktualizacja: 06.48, 05.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Esperal jest lekiem, który potocznie nazywamy wszywką alkoholową. Jego działanie doskonale radzi sobie z podtrzymywaniem abstynencji. Kiedy zakończymy terapię, potrzebujemy czegoś silnego, co pozwoli nam wytrzymać wszelkie pokusy. Zachowanie abstynencji to jedno, ale utrzymanie jej może sprawić trochę więcej kłopotów. Za wszelką cenę staramy się pokonać uzależnienie, które opanowuje całe nasze życie. Możemy zatem posilić się rozwiązaniami, które skutecznie ułatwią nam tę walkę.

Kto powinien wypróbować wszywkę alkoholową?

Czasami potrzebujemy w życiu zmian. Nadużywamy niezdrowych substancji, dlatego też potrzebujemy chwili odcięcia się od tego. Nasze życie w dużej mierze kręci się wokół alkoholu, ponieważ został on wpisany w naszą tradycję. Spożywamy go w celach rozrywkowych, relaksacyjnych i antystresowych, aby poradzić sobie z naszymi emocjami. Wszywka alkoholowa Konin jest wskazana dla różnych osób, które chcą zlikwidować ze swojej codzienności alkohol. Możemy zrobić to z troski o swoje zdrowie lub dla spokoju najbliższej rodziny. Czasami ograniczenie wychodzi z naszej inicjatywy, ponieważ chcemy odzyskać równowagę. Nasze zdrowie staje się wtedy priorytetem. Użytkownicy wszywki alkoholowej mają jeden, główny cel – zachować trzeźwość. 
Wszywka alkoholowa jest polecana każdej osobie, która potrzebuje zrezygnować z picia alkoholu. W szczególności są to osoby uzależnione, które wymagają posiadania dodatkowej ochrony po ukończeniu terapii antyalkoholowej. Dodatkowe ułatwienie jest zawsze na korzyść uzależnionego. Należy jednak pamiętać o tym, że wszywka alkoholowa nie powinna być traktowana jako samodzielna metoda leczenia alkoholizmu. Jej działanie ma wspomagać wychodzenie z nałogu, ale nie wykazuje działania leczącego. Leczenie uzależnienia od alkoholu ma związek ze sferą psychiczną, ponieważ właśnie tam leży geneza problemu. Gdy chcemy wyleczyć alkoholizm musimy zasięgnąć pomocy terapeuty, który pomoże nam rozwiązać wszystkie problemy. 

Jak wygląda zabieg implantacji wszywki alkoholowej?

Zabieg wszycia esperalu przebiega pod okiem wyspecjalizowanych chirurgów. Zadaniem lekarza jest rozcięcie skóry i umieszczenie określonej dawki leku. Dawka jest zależna od indywidualnych czynników – stanu zdrowia, wagi i wieku. Na miejsce umieszczenia wszywki alkoholowej wybiera się najczęściej okolicę, gdzie pacjent nie jest w stanie sam dotrzeć oraz taką, która umożliwia komfortowe użytkowanie. Dlatego też, to właśnie pośladki i miejsce pod łopatką są wybierane do zabiegu wszycia esperalu. Całość trwa w przybliżeniu 30 minut. Po zakończonym zabiegu lek uwalnia się do organizmu. Jesteśmy bezpieczni już od wyjścia z kliniki. Ze względu na szybkość uwalniania się substancji, musimy zgłaszać się na zabieg w stanie trzeźwym, przez co najmniej 24 godziny. 
Wszycie esperalu nie powoduje bólu, ponieważ pacjent znajduje się pod znieczuleniem miejscowym. Zabieg jest zatem komfortowy, krótki i prosty, ponieważ wymaga jedynie podstawowych czynności chirurgicznych. Do implantacji wszywki alkoholowej nie trzeba się specjalnie przygotowywać. O wszystkich ważniejszych informacjach zostaniemy poinformowani przez lekarza. 
Zabieg implantacji wszywki alkoholowej możemy dowolnie powtarzać. Gdy działanie leku się kończy możemy wszyć kolejną dawkę leku. Po odpowiednim czasie możemy skontrolować, czy esperal nadal jest w organizmie. Również, gdy zachodzi poważna sytuacja, w której uzależniony nie może powstrzymać się przed spożyciem alkoholu, pomimo działania wszywki alkoholowej, aby uniknąć zagrożenia zdrowia i życia można zdecydować się na jej usunięcie. Nie każda osoba jest w stanie wytrzymać z myślą, że nie może wypić alkoholu. Zwykle działa to wzmacniająco, jednak osoby silnie uzależnione mogą się skłaniać do zachować autodestrukcyjnych. 

Wszywka alkoholowa – jak długo można cieszyć się efektami?

Podczas stosowania esperalu wyrabiają się w nas nawyki unikania alkoholu. Jeżeli leczenie pójdzie odpowiednio, to można cieszyć się efektami dłużej niż działa esperal. Wszywka alkoholowa działa bardzo szybko oraz długotrwale. Można korzystać z jej efektów 8 do 10 miesięcy. Zdarza się, że esperal oddziałuje nawet rok czasu. Po jednym zabiegu możemy czuć się bezpieczni przez wiele miesięcy. 
Efekty są zależne od wielu czynników. Jesteśmy wyposażeni w indywidualne cechy oraz predyspozycje. Mamy różną tolerancję na alkohol, a to ma znaczenie w kwestii jego spożywania. Wszywka alkoholowa będzie działała, jeżeli nauczymy się z niej korzystać. Przede wszystkim musimy ją potratować jako sprzymierzeńca, a nie wroga. Jeżeli będziemy cieszyć się jej działaniem, to z dnia na dzień potrzeba spożywania alkoholu będzie coraz mniejsza. W końcu zupełnie odzwyczaimy się od picia, dzięki czemu nawet po zakończeniu kuracji będziemy unikać alkoholu. 
Działanie wszywki alkoholowej uzależnione jest od naszych działań oraz podejścia. Stosunek do alkoholu zmienia się, gdy zaczynamy postrzegać go jako zagrożenie. Kiedy kojarzymy go z najgorszymi skutkami ubocznymi, zaczynamy odsuwać go z życia codziennego i ograniczać. 

Na czym polega działanie wszywki alkoholowej?

Wszywka alkoholowa działa psychologicznie na mechanizmy naszego myślenia. Esperal blokuje enzymy, biorące czynny udział w rozkładzie alkoholu na czynniki pierwsze. Z tego względu, że alkohol jest toksyczną substancją, nasz organizm radzi sobie z nim poprzez utlenianie. W ten sposób uzyskuje się najprostszą postać alkoholu – aldehyd octowy. Ten związek powoduje tzw. kaca. Jego duże ilości powodują coraz silniejsze dolegliwości. Z tego względu wypicie alkoholu podczas posiadania wszywki alkoholowej grozi poważnymi uszkodzeniami narządów, co w konsekwencji stanowi zagrożenie zdrowia oraz życia. Użytkownicy zobowiązani są do przestrzegania zasad, które wyznaczył lekarz. Nie można lekceważyć zakazu spożywania alkoholu, ponieważ możemy doprowadzić do tragicznej sytuacji, z której może nie być drogi ucieczki. 
Wszywka alkoholowa polega zatem tylko i wyłącznie na naszym strachu. Nastawiamy się inaczej, gdy wiemy, co nam grozi po wypiciu. Nasz stosunek staje się zdystansowany, ponieważ w naszej głowie panuje lęk. Jest to pierwszy krok do uzyskania niechęci do alkoholu, w którą z czasem zamienia się nasz strach. Regulacja emocji oraz funkcjonowanie psychiczne mają znaczenie podczas określania efektów działania wszywki alkoholowej. Wszystko jest zatem indywidualną kwestią, o którą musimy zadbać sami. Nie można się zmusić do zastosowania wszywki, ponieważ to my będziemy dźwigać ciężar, jaki niesie ze sobą zakaz spożywania alkoholu. 
Każdy łyk jest zagrożeniem. Niektórzy jednak na własnej skórze starają się przetestować prawdziwość zakazu picia. Po takiej próbie nikt drugi raz nie próbuje spożyć alkoholu. Nawet najmniejsze ilości, które znajdują się w produktach spożywczych stanowią niebezpieczeństwo. Wszywka alkoholowa to poważna sprawa, dlatego należy sumiennie traktować wszystkie zalecenia. Alkohol nie musi rządzić naszym życiem. Z wszywką alkoholową, prędzej czy później odzwyczaimy się od starych nawyków. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%