Zamknij
REKLAMA

Dodatkowa pomoc w leczeniu alkoholizmu – wszywka alkoholowa Gdańsk

06.48, 07.10.2022 . Aktualizacja: 06.49, 07.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Alkoholizm jest śmiertelną chorobą, która ma bardzo ciężki przebieg. Na całym świecie słyszy się o popularyzacji i powszechności napojów alkoholowych. Uzależnienie uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie.

Spożywamy napoje alkoholowe, mimo świadomości ich szkodliwości dla naszego ciała. Osoby, które spożywają go regularnie w nadmiernych ilościach mierzą się z poważnymi chorobami, których nie zawsze da się pozbyć. Nieodwracalne zmiany są jedynie początkiem trudnej drogi, jaką stawia przed nami alkohol. Najlepiej, abyśmy znaleźli odpowiednie sposoby na walkę z nim. 
Wszywka alkoholowa Gdańsk należy do jednej z metod, która wspomaga unikanie alkoholu. Stosowana jest jako działanie wspomagające wychodzenie z uzależnienia. Nie jest to indywidualny, samodzielny sposób leczenia, ponieważ nie wyjaśnia mechanizmów i przyczyn choroby alkoholowej, które siedzą głęboko w naszej głowie. Możemy wypróbować jej działanie i ocenić, jak sprawdza się w obliczu alkoholu. Leczenie uzależnień należy to trudnych zadań. Pacjenci muszą znaleźć coś, co umożliwi im sprawniejszą naukę nowych nawyków, nie uwzględniających alkoholu.

Jakie są cele wszywki alkoholowej?

Wszywka alkoholowa ma wspomagać osoby uzależnione w ich walce. Stosowanie esperalu wraz z psychoedukacją i terapią skutkuje wysokim prawdopodobieństwem pokonania alkoholizmu. Dążenie do abstynencji to jedno. Wszywka alkoholowa pomaga ją utrzymać. Esperal odpowiada za wywoływanie niepożądanej reakcji organizmu, w momencie spożycia alkoholu. Nieprzyjemne skutki odstraszają nas od alkoholu.
Wszywka alkoholowa ingeruje w procesy metabolizmu. Rozkład alkoholu zostaje uniemożliwiony, ponieważ esperal blokuje enzymy, które odpowiadają za metabolizm. Aldehyd octowy zanieczyszcza organizm i upośledza działanie wszystkich układów. Połączenie wszywki alkoholowej i alkoholu grozi poważnymi skutkami, dlatego podczas całej kuracji jesteśmy zobowiązani do unikania alkoholu. Psychologiczny mechanizm działania esperalu nie pozwala nam dla własnego bezpieczeństwa sięgnąć po alkohol. Każdy dzień staje się nauką nowych przyzwyczajeń. Wszywka alkoholowa działa bardzo długo – wiele miesięcy, dlatego przez ten czas można spokojnie nauczyć się funkcjonować z abstynencją. 
Wszycie esperalu zapewnia nam ochronę w każdym miejsce, o każdej porze. Myślenie o konsekwencjach budzi w nas strach, który nie pozwala złamać abstynencji. Każde spojrzenie na alkohol kończy się myśleniem o negatywnych skutkach. Z czasem pacjenci wyrabiają niechęć oraz wstręt do napojów alkoholowych, co utrzymuje w nich chęć zachowania trzeźwości. Początki wychodzenia z nałogu są niezwykle trudne i wymagają dużych starań. Każdy pacjent, który wraca do domu po terapii potrzebuje zmierzyć się z własnymi pragnieniami. Nie zawsze jest łatwo wytrzymać swój własny głód alkoholowy. Czasami nie da się racjonalnie myśleć. Wszywka alkoholowa podejmuje każdą decyzję za nas, ponieważ jeśli chcemy uchronić własne zdrowie, musimy przestrzegać zasad. 

Esperal w formie tabletki czy wszywki alkoholowej?

Decyzja zależy od nas. Jednak warto zadać sobie pytanie „która metoda jest wygodniejsza?”. Tabletki doustne to powszechnie znane rozwiązanie. Jednak wszywka alkoholowa nie sprawia nam tyle kłopotów. Jednym zabiegiem zabezpieczamy się na wiele miesięcy. Ponadto nie musimy martwić się o porę przyjmowania leków. Wszycie esperalu jest wygodniejsze, praktyczniejsze i bardziej komfortowe. 
Przyjmowanie doustnych tabletek może zmniejszać skuteczność leczenia, ponieważ nie zawsze mamy szansę przyjęcia leku na czas. Jesteśmy tylko ludźmi, więc zdarza nam się zapomnieć. Bywają także momenty słabości, w których będziemy chcieli zrezygnować  z leczenia. Mając wszywkę alkoholową będziemy ignorować głód alkoholowy dłużej, ponieważ decyzja o rezygnacji nie może być zrealizowana natychmiastowo. Z wszywką alkoholową zapewniamy sobie działanie od 8 do 10 miesięcy, z szansą na wydłużone działanie – nawet do roku. Jeżeli będziemy zadowoleni, a esperal da nam upragniony spokój to możemy skorzystać z zabiegu ponownie. Ważne, że przy wszywce alkoholowej nie możemy od tak zrezygnować z przyjmowania leku. Ze względu na nasze nieobliczalne zachowanie w obliczu głodu alkoholowego, esperal wszywany jest w miejscu, gdzie nie mamy możliwości samodzielnie go usunąć. 
Implantacja wszywki alkoholowej trwa krótko. Pacjenci spędzają w gabinecie około 30 minut. Wszywając esperal pozbywamy się problemu na wiele miesięcy, co daje nam zaoszczędzić sporo czasu oraz pieniędzy. Jednorazowy zabieg pozostawia długotrwały efekt. Możemy zatem twierdzić, że wszycie esperalu jest opłacalne i korzystne. Podczas całego procesu znajdujemy się pod znieczuleniem miejscowym. Nie musimy zmagać się z nieprzyjemnymi dolegliwościami i pozostajemy w komforcie przez cały zabieg. Bezpieczeństwo zawdzięczamy lekarzom, dlatego warto do zabiegu wybrać sprawdzone miejsce, które dysponuje odpowiednim personelem medycznym. Przed zabiegiem pacjent jest kwalifikowany oraz dobierana jest ilość leku, która zostanie wszyta pod skórę. 

Do kogo kierowany jest zabieg implantacji wszywki alkoholowej?

Nie ma zastrzeżeń, aby z wszywki alkoholowej korzystali wszyscy, którzy potrzebują zachować trzeźwość przez dłuższy okres. Każdy kto potrzebuje może zapisać się na zabieg. Najważniejsze, aby stan zdrowia pozwalał na wszycie leku, co sprawdzą lekarze na wizycie konsultacyjnej. Wiele osób błędnie uważa, że wszywka alkoholowa jest wyłącznie dla osób uzależnionych od alkoholu. W rzeczywistości nie musimy być uzależnieni, aby pragnąć chwili bez pokus. Być może jesteśmy w grupie ryzyka i jest to pierwsze działanie profilaktyczne, które podejmujemy, gdy zauważamy u siebie regularne picie. Jako społeczeństwo spożywamy ogromne ilości alkoholu, co stało się zwykłym sposobem celebracji różnych ważnych chwil w życiu. Z wszywką alkoholową stawiamy opór naszym wszelkim zachciankom i zaczynamy uczyć się prawdziwej abstynencji, bez możliwości zwątpienia. Nic nie nauczy nas lepiej odmawiać niż esperal. Każda decyzja o wszywce alkoholowej powinna być dokładnie przemyślana oraz podjęta tylko przez samego użytkownika. Wszelkie próby przymuszenia mogą skończyć się źle dla zdrowia, a czasami nawet życia. 
Pamiętajmy, że wszywka alkoholowa nie jest samodzielnym sposobem leczenia alkoholizmu. Uzależnione osoby nie mogą rezygnować z terapii, ponieważ jest ona kluczowa w zrozumieniu choroby oraz znalezieniu jej przyczyn. Pozwól sobie zregenerować organizm, który przez długi czas znosił duże ilości alkoholu. 

Jakie zyski otrzymujemy wraz z wszywką alkoholową?

Przede wszystkim spełniamy nasz nadrzędny cel – utrzymujemy abstynencję. Ponadto zwiększamy swoją pewność siebie oraz czujemy się raźniej w towarzystwie alkoholu. Wszywka alkoholowa ma nam pomóc lepiej znosić trzeźwość. Wyzwala w nas największy lęk, który zatrzymuje wszystkie złe działania. Kiedy posiadamy wszyty esperal powinniśmy czuć się bezpieczniej sami ze sobą. Nauka nowych nawyków jest z nią łatwiejsza, a znoszenie głodu alkoholowego nie takie uciążliwe. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%