Zamknij
REKLAMA

Numery firm i osób w sieci, gdzie ich szukać?

11.56, 23.10.2022 . Aktualizacja: 11.57, 23.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Telefon to dzisiaj podstawowe narzędzie pracy, nauki i przede wszystkim komunikacji. Przekłada się to oczywiście na zainteresowanie numerami telefonów zarówno do firm, jak i osób prywatnych. Część z nich znaleźć można w sieci, gdzie wyszukać je możemy za pośrednictwem serwisów i aplikacji, które specjalizują się w zbieraniu danych, ocen i opinii innych użytkowników na temat identyfikatorów, z którymi mieli do czynienia. Dzięki temu możemy szybko i wygodnie sprawdzić, jakie numery telefonu są przydatne, a jakie wiązać się mogą z potencjalnym niebezpieczeństwem.

Czy ten numer należy do firmy? Sprawdź w sieci

Niejednokrotnie zdarza się, że na ekranie naszego telefonu widzimy numer, który próbuje się z nami skontaktować. Często taki identyfikator nie jest powiązany z żadnym z kontaktów zapisanych w pamięci urządzenia. Wiele osób wówczas słusznie zakłada, że próbę kontaktu z nimi podejmuje jakaś firma lub usługodawca, który dzwoni z nieznanego numeru (trudno w dobie internetu wyobrazić sobie bowiem sytuacje, w której z takiego identyfikatora dzwoni bliska lub znana nam osoba, co nie oznacza jednak, że jest to niemożliwe). Z pomocą przyjść może wówczas serwisu Infonumer.pl, który jest ogromną bazą danych o numerach telefonów i ich właścicielach. Jego siłą jest to, że współtworzony jest przez samych użytkowników, którzy zamieszczają tam opinie, oceny i komentarze dotyczące dziesiątek tysięcy najróżniejszych identyfikatorów. Duża część z nich dotyczy przedsiębiorstw i firm, z którymi kontakt może okazać się przydatny a przede wszystkim niegroźny.
Sklepy z AGD i RTV znajdziemy na przykład pod adresem https://infonumer.pl/firmy/sklep-agd-i-rtv.

Gdzie sprawdzać właścicieli numerów telefonów?

Zdarza się jednak, że samo odebranie połączenia z nieznanego numeru może narazić nas na pewne niebezpieczeństwo czy przykre konsekwencje. Mowa tu o oszustach, naciągaczach czy osobach, które podszywają się pod pracowników banków czy operatorów sieci komórkowych i tym samym chcą wyłudzić nasze dane. Okazuje się, że wówczas także pomocny może okazać się wspominany wcześniej serwis. Okazuje się bowiem, że tego typu podejrzane połączenia są wyjątkowo chętnie oceniane negatywnie przez użytkowników sieci, co już przed odebraniem połączenia (dzięki aplikacji mobilnej) pozwala nam na odrzucenie, zignorowanie czy zablokowanie takiego numeru. Warto pamiętać, że dostęp do tak rozległych i rozbudowanych baz danych zazwyczaj jest płatny, a więc przed skorzystaniem z usługi warto zapoznać się z jej regulaminem, zasadami działania czy cennikiem. Dzięki temu wybierzemy najbardziej przydatną i korzystną z naszego punktu widzenia opcję, która pozwoli nam sprawdzić, co to za numer.
Więcej o numerach firm przeczytać można pod adresem https://infonumer.pl/firmy.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%