Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać zasilacz awaryjny do pieca?

13.44, 26.10.2022 . Aktualizacja: 13.51, 26.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Sezon jesienny w pełni, uruchamiamy intensywnie piece centralnego ogrzewania w naszych domach. Co się jednak stanie, jeśli nastąpi awaria prądu i urządzenia zostaną pozbawione dopływu energii?

Przede wszystkim przestaną działać pompy, dojdzie do szybkiego nagrzania się wody i w efekcie wrzenia. Wytworzone w układzie duże ciśnienie może doprowadzić do rozszczelnienia instalacji i finalnie nawet do jej rozsadzenia. Aby uchronić piecie przed groźnymi konsekwencjami uszkodzeń i nas użytkowników przed niebezpieczeństwem wypadku, należy dobrać odpowiednie zasilanie awaryjne.

Z jakich głównych elementów składa się zestaw zasilania awaryjnego do pieców C.O.?
Zestaw zasilania awaryjnego do zasilania pieców C.O. to przede wszystkim zasilacz awaryjny (m.in. seria sinusPRO 500E i sinusPRO 800E marki VOLT POLSKA) wyposażony w przetwornicę prądu zmiennego 230V oraz akumulator (m.in. AGM VPRO i AGM OPTI marki VOLT Polska). Jeżeli dojdzie do awarii i zaniku prądu, zasilacz awaryjny automatycznie zapewni zasilanie właśnie z akumulatora. Do mniejszych instalacji w zupełności wystarczą pojemności rzędu 40-65 Ah. Do większych (na paliwo stałe) dobrą praktyką jest dobieranie zasilania na min 4 godziny. W takim wypadku warto zastosować minimum pojemność 100 Ah. Jeżeli chodzi o rodzaj akumulatorów, to tutaj najlepiej sprawdzą się modele z serii AGM VPRO i AGM OPTI (np.: AGM 65 Ah VPRO, AGM 100 Ah OPTI, AGM 100 VPRO).

Źródło: https://voltpolska.pl/zasilanie-awaryjne/zasilacze-awaryjne-sinus-pro-e-stojace/

Ważne cechy zasilania awaryjnego do pieców C.O. (Modele SinusPRO E marki VOLT Polska)
1.
Przy wyborze zasilacza awaryjnego bardzo ważna jest moc urządzenia. Od czego zależy? W dużej mierze od rodzaju pieca jaki posiadamy:

  • Piece gazowe – zasilane 300W odpowiedni będzie model SinusPRO500E; zasilane - około 500W, 700W, 1000W odpowiedni będzie model SinusPRO800E, SinusPRO1000E marki VOLT Polska.
  • Piece z podajnikiem – zasilane mocą 500-800W odpowiedni będzie model SinusPRO800E marki VOLT Polska.
  • Piece na pellet (nowoczesne paliwo opałowe w postaci granulatu ze sprasowanych odpadów drzewnych) wymagają zasilania większą mocą ok. 1000-1500W, odpowiedni będzie model SinusPRO1000E marki VOLT Polska.

2. Czysty sinus, czyli napięcie na wyjściu o „przebiegu sinusoidalnym”, takie samo jakie występuje w sieci energetycznej. Dzięki temu, zasilacz może zasilać urządzenia o charakterze indukcyjnym, do których należą właśnie piece.  
3. Funkcja tak zwanego zimnego startu. Pozwala to uruchomić urządzenie wyłącznie przy użyciu akumulatora, bez dostępu do sieci elektrycznej.
4. W kwestii zabezpieczenia akumulatora najlepiej, aby zasilacz miał pełne zabezpieczenie m.in. przed nadmiernym lub głębokim rozładowaniem akumulatora, przeciw przepięciowe, przeciw przeciążeniowe. Nasze zasilacze wyposażone również w moduł AVE (Automatic Voltage Regulation), czyli automatycznie regulują napięcie w wypadku skoków lub spadków napięcia.
5.
Panel kontrolny – bardzo praktyczny, czytelny wyświetlacz, który pozwala na bieżąco kontrolować parametry urządzenia.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%