Zamknij
REKLAMA

Suplementacja na układ krążenia - jak wzmocnić serce?

13.05, 28.10.2022 . Aktualizacja: 13.06, 28.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Coraz więcej osób miewa problemy z prawidłowym funkcjonowaniem układu krążenia, a także z samym mięśniem sercowym. Nie dziwi więc fakt, że często wiele osób decyduje się na suplementację na serce. Nie jest wymagana do tego recepta i sięgnięcie po tego typu preparaty jest po prostu łatwiejsze. Warto jednak na samym początku wyraźnie zaznaczyć, że wszelkiego rodzaju suplementacja powinna być skonsultowana ze specjalistą. Szczególnie w przypadku przyjmowania preparatów na serce. Warto jednak się zastanowić nad tym, czy tego rodzaju suplementy warto w ogóle stosować. W końcu nie brakuje leków na receptę, które musi przepisać lekarz, a które przynajmniej w teorii powinny być bardziej skuteczne. Faktycznie mogą być, jednak są też dużo silniejsze, co w niektórych przypadkach jest po prostu zbędnym obciążeniem wątroby. Zatem - co warto wiedzieć na temat suplementacji na układ sercowo-naczyniowy?

Suplementy wspomagające układ krążenia i serce

Warto przyjrzeć się kilku najczęściej stosowanym preparatom, które są szczególnie istotne w przypadku chęci poprawy kondycji serca oraz układu krążenia. Wiele z nich można spotkać naturalnie w pożywieniu, jednak ich ilości mogą być zbyt małe, aby w ten sposób poprawić swoje zdrowie. W takim razie, na co warto zwracać szczególną uwagę?

  • Magnez - to minerał odpowiedzialny za bardzo wiele procesów zachodzących w organizmie człowieka. Co ciekawe, jego niższe poziomy w organizmie mogą powodować chorobę niedokrwienną serca. Jednak działa on pozytywnie także na cały układ krążenia.
  • Koenzym Q10 - chociaż jego rola w organizmie jest głównie kojarzona z produkcją energii przez wszystkie komórki, to często zapomina się, że występują one w każdym elemencie organizmu ludzkiego. Serce, które intensywnie pracuje przez cały czas, potrzebuje dużych zasobów energii, żeby działało prawidłowo. Z tego powodu jest to jeden z najpopularniejszych suplementów diety na poprawę pracy serca itp.
  • Kwasy tłuszczowe omega-3 - to kolejny często stosowany suplement diety na wzmocnienie pracy serca oraz całego układu krążenia. Są wysoko cenione m.in. przez swój nieoceniony wpływ na hamowanie rozwoju miażdżycy, a także przy redukcji stanów zapalnych.

Suplementowanie wszelkiego rodzaju tego typu preparatów ma jak najbardziej sens, jednak mimo wszystko zawsze najbezpieczniej jest skonsultować ją z lekarzem. Dopiero wtedy zdecydować się na suplement diety o wartościowym składzie, który będzie pochodził ze sprawdzonego źródła, takiego jak sklep SFD. Serce i układ krążenia mają ogromny wpływ na cały organizm człowieka, a gdy niedomagają, pojawiają się poważne konsekwencje zdrowotne, dlatego warto zawczasu odpowiednio o nie zadbać.

Jakie inne, mniej znane suplementy diety, także wspomagają pracę serca i układu krążenia?

Wymienione wcześniej substancje i związki chemiczne nie są jednak jedynymi, które mają pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy. Jednak z uwagi na fakt, że są one najbardziej skuteczne, to właśnie o nich mówi się najwięcej. Warto jednak wiedzieć, że stosując także inne suplementy diety, można wzmocnić pracę serca. Za sprawą jakich substancji i związków?

  • Witamina D - jej suplementacja jest coraz bardziej powszechna, ponieważ wiele się mówi o globalnym problemie z jej niedoborem. Jednak najbardziej istotne jest to, że ma ona bardzo bogate właściwości. Witamina D pozwala zmniejszyć ryzyko chorób związanych z nadciśnieniem, a także wielu innych dolegliwości związanych z układem sercowo-naczyniowym.
  • Pycnogenol - to naturalny antyoksydant, który jest pochodzenia roślinnego. Jako zmiatacz wolnych rodników ma oczywiście wpływ na ogólną odporność, zdrowie, a także przeciwnowotworowy charakter.
  • Resweratrol - od wielu lat jest poddawany rozmaitym badaniom klinicznym. Jednak jego głównym i potwierdzonym działaniem jest ochrona całego układu krążenia przed różnego rodzaju dolegliwościami. Przede wszystkim, hamuje agregację płytek krwi, a także stymuluje regenerację tkanek serca.

Te oraz wiele innych związków i substancji można znaleźć w szerokiej ofercie sklepu SFD.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%