Zamknij
REKLAMA

Smartfony redmi - ile kosztują?

19.25, 17.11.2022 . Aktualizacja: 19.26, 17.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Redmi zostało stworzone jako budżetowa linia smartfonów chińskiego producenta urządzeń elektronicznych - Xiaomi, jednak od niedawna jest uznawana formalnie za osobną firmę. Powiązanie marki Xioami z serią telefonów Redmi w oczach europejskich klientów sprawiło jednak, że nowe urządzenia na terenie Europy ciągle sprzedawane są pod szyldem Xiaomi. Sprawdź, ile kosztują urządzenia tej marki.

Zakres cenowy Xiaomi Redmi

Redmi to seria telefonów stworzona z myślą o użytkownikach, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakup drogiego urządzenia. Telefony z tej linii to koszt kilkuset złotych - co jest rzadko spotykane na rynku nowoczesnych telefonów komórkowych. Koszt najdroższego telefonu Redmi wśród starszych modeli kształtuje się w granicach tysiąca złotych, dzięki czemu urządzenia te zyskały tak dużą popularność wśród użytkowników. Nowsze modele wiążą się już z nieco większym wydatkiem, jednak nadal jest to koszt nieprzekraczający 1500 złotych. Cena ta spowodowana jest między innymi wprowadzanymi ulepszeniami, a także zmianami materiałów i rozwiązań technologicznych.

Xiaomi Redmi - czy to telefon dla każdego?

Redmi to urządzenia o bardzo eleganckim designie - są to jedne z ładniejszych modeli smartfonów dostępnych obecnie na rynku, w tym przedziale cenowym. Ich wygląd możesz zobaczyć między innymi na stronie: https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartfony/popularne-serie_xiaomi-redmi. Redmi nie jest to jednak telefon odpowiedni dla każdego. Przede wszystkim nie sprawdzi się dla użytkowników posiadających wysokie wymagania względem urządzenia. Jakość i wydajność telefonu Redmi jest proporcjonalna do jego ceny, z tego względu parametry urządzenia nie dorównują tym, które występują we flagowych modelach innych producentów. Przy użyciu Redmi użytkownicy mogą wykonać dobre jakościowo zdjęcia - które wraz z każdym kolejnym, wprowadzanym na rynek modelem, są coraz lepsze. Jednak nie dorównują one fotografiom wykonywanym przez droższe modele telefonów, dlatego miłośnicy fotografii nie powinni wybierać modeli z tej serii. Jeśli jesteś osobą, której wystarczy telefon spełniający podstawowe funkcje i szukasz modelu w przystępnej cenie, to koniecznie rozważ zakup urządzenia Redmi.

Dlaczego Xiaomi Redmi tyle kosztuje?

Smartfony z serii Redmi charakteryzują się bardzo przystępną ceną, wynika ona między innymi z takich czynników, jak: niska marża producenta, czy też zastosowane do ich budowy podzespoły i elementy. Niska cena smartfonów jest adekwatna do ich jakości. W urządzeniach Redmi użytkownik nie znajdzie wysokiej jakości aparatów fotograficznych, nowoczesnych wyświetlaczy, czy też szybkich procesorów. Wbudowana pamięć urządzenia również nie jest wysoka, jednak takie parametry telefonu wystarczają, aby urządzenie mogło spełniać swoją funkcję. Xiaomi Redmi to modele odpowiednie dla osób, które nie instalują na urządzeniu dużo aplikacji, a telefon nie jest ich głównym narzędziem pracy. Modele z tej serii pozwalają na zainstalowanie podstawowych aplikacji i gier, wykonywanie ładnych i wyraźnych zdjęć, a także na korzystanie z takich funkcji jak rozmowy głosowe czy też wysyłanie wiadomości tekstowych.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%