Zamknij
REKLAMA

Jak znaleźć ORŁA Fotografii – 3 proste zasady

12:26, 15.05.2020 | materiały partnera

Zbliża się najważniejszy dzień Twojego życia, a może właśnie rozpoczynasz karierę w modelingu? Bez względu na okazję, szukasz fotografa, który jest prawdziwym profesjonalistą w swoim fachu. Nigdy wcześniej jednak nie potrzebowałaś korzystać z takich usług. W tym tekście przedstawimy Ci trzy proste zasady, którymi warto się kierować przy wyborze fotografa.

Sprawdź opinie

Co robisz, gdy szukasz dla swojej mamy kosmetyczki w Rzeszowie? Oczywiście, pytasz dobre znajome ze studiów, które tam mieszkają. Nie zawsze masz jednak możliwość zgłosić się do najbliższych. Możesz wertować fora internetowe w poszukiwaniu komentarzy, ale często są ze sobą sprzeczne lub zaczynają traktować o tematach niezwiązanych z wiarygodnością danego przedsiębiorcy.

Tak jak produkty mają w Internecie swoje porównywarki cen, tak firmy mają rankingi. Jednym z nich jest plebiscyt ORŁY Fotografii. Organizatorzy raz do roku skanują wirtualną sieć w poszukiwaniu ocen klientów o firmie z danej branży. Ci, którzy otrzymali 8 punktów w 10-stopniowej skali zadowolenia zostają laureatami i umieszczani są na liście zwycięzców w danym mieście. Wystarczy wyszukać miejscowość na tej liście i dowiesz się kto jest tam najlepszym specjalistą.

Przejrzyj portfolio

Każdy szanujący się fotograf chętnie udostępni nam swoje portfolio. Jest to album z wykonanymi zdjęciami, strona internetowa, blog lub artystyczne zestawienie umieszczone w jednym pliku. Pozwala ono sprawdzić jaki jest styl naszego fotografa z Gdyni, jakie sesje najczęściej robi i co najlepiej mu wychodzi. Absolutnie nie ufaj osobom, które nie chcą udostępnić swojego portfolio lub próbują się od tego wymigiwać. Album z próbkami możliwości fotografa jest absolutnym standardem w branży i nikogo nie powinno dziwić, że o niego prosisz.

Wiarygodność firmy

Być może jest to krok, który powinniśmy wykonać jako pierwszy, choć po przejściu pierwszych dwóch, ten jest już tylko formalnością. Zanim wpłacimy zaliczkę za samo wpisanie się do kalendarza przedsiębiorcy, lepiej sprawdźmy stan finansowy jego działalności. Pierwszy, bezpłatny sposób to udanie się na stronę CEIDG i wyszukanie informacji, wpisując nazwisko właściciela firmy lub nazwę zakładu fotograficznego. Dowiemy się czy przedsiębiorstwo działa i zostało zarejestrowane. Druga wersja to złożenie wniosku w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych. Kosztuje to zaledwie 30 zł, ale uzyskamy informacje czy przedsiębiorca nie zalega z opłatami lub czy są zlecenia, których nie wykonał (pomimo wpłaty zaliczki).

Podsumowanie

Sprawdzaj, sprawdzaj i jeszcze raz sprawdzaj. Pamiętaj, że zawsze masz prawo zapytać i nie kosztuje Cię to ani złotówki. Fotograf, wykonujący sesje ślubne lub pierwsze portfolio dla modelki powinien cechować się dużą cierpliwością i empatycznie odpowiadać na Twoje wszelkie wątpliwości, a Ty musisz być pewna, że można mu zaufać.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA