Zamknij
REKLAMA

Kraków z ORŁAMI Gastronomii

13:14, 26.05.2020 | materiały partnera

ORŁY Gastronomii to plebiscyt, który co roku wyłania najlepsze restauracje oraz firmy cateringowe w każdym mieście Polski. Głos decydujący mają tutaj Internauci, którzy umieścili swoje oceny w sieci. Przeanalizujemy dziś wyniki konkursu, by sprawdzić co najlepiej smakuje ludziom w Krakowie.

Plebiscyt ORŁY Gastronomii, rozpoczęty w 2018 roku, w ciągu sezonu dwukrotnie poddaje skanowaniu firmy gastronomiczne w całej Polsce. Jedno zestawienie porównuje lokale z danego miasta lub powiatu (jeśli w miejscowości jest zbyt mała konkurencja), a drugie to zmagania ogólnopolskie. Cały konkurs ma swój przebieg w Internecie – od zgłoszeń przez ogłaszanie wyników. Jak już wspomniano, zwycięzców wybierają klienci, poprzez wyrażanie swoich ocen na profilach Facebook, TripAdvisor czy Google Maps. Opracowany przez organizatorów program komputerowy sczytuje zapisane tam liczby i wyciąga z nich średnią. Maksymalnie można uzyskać 10 punktów, a minimalny próg, by zostać laureatem plebiscytu wynosi 8. Na stronie plebiscytu możemy sprawdzić która restauracja w danym roku cieszyła się najlepszymi opiniami.

W 2020 roku najwyżej oceniane w Krakowie są dwie restauracje serwujące sushi (Sushi Mafia oraz Sumo-Sushi – tylko dowóz). Co ciekawe, oba lokale charakteryzują się możliwością zakupu tylko na zasadzie dań na wynos. Oferowane produkty cateringowe muszą być świeże i bardzo smaczne, skoro wystrój lokalu czy uprzejmość osoby przyjmującej zamówienie nie zawyża wyniku. Na trzecim miejscu plasuje się kawiarnia Café Feliz, która według internetowych komentarzy szczyci się przemiłą, domową atmosferą i przepyszną brazylijską kawą.

Obecny rok, w porównaniu z poprzednim wypada jednak trochę monotematycznie. W 2019 internauci wybrali:

  • III miejsce – Sumo-Sushi – tylko dowóz,
  • II miejsce – Turlaj Klopsa Food Truck,
  • I miejsce – Pizzeria Prima Gusto.

W obu edycjach powtarza nam się więc jeden z laureatów, serwujący kuchnię japońską. Turlaj Klopsa Food Truck to z kolei wdrażanie idei kuchni wegańskiej i lekkostrawnej. Największym powodzeniem cieszy się system własnej kompozycji obiadu, w którym wybieramy bazę (np. kaszę), rodzaj klopsów oraz sosy. Wegańskich smoothie oraz deserów również w turlanych klopsach nie zabraknie. Zwycięzcą zeszłorocznej edycji w Krakowie została pizzeria, co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę fakt, iż Polacy najczęściej wybierają lokale z włoskimi specjałami.

Na zakończenie, chcielibyśmy również przyjrzeć się bardziej codziennym, krakowskim zakupom - Gdzie jest najlepsze pieczywo w mieście smoka wawelskiego? Internauci orzekli, iż najlepszą piekarnią w Krakowie jest „Czy w pochlebstwie jest jeszcze chleb”, drugie miejsce zajęła Cukiernia Zatorscy, zaś trzecie miejsce należy do piekarni Pochopień. Może warto samemu zajrzeć do przedstawionych lokali i umieścić swoją ocenę, np. na Facebooku? Staniecie się wówczas częścią przyszłorocznego plebiscytu, wybierając swoje własne, najlepsze piekarnie i restauracje w Krakowie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA