Zamknij
REKLAMA

Nowoczesne hokery - jak wybrać idealne hokery do kuchni?

15:18, 31.08.2020 | MATERIAŁ PARTNERA
Skomentuj

Projektując kuchnię chcemy, żeby była elegancka, wygodna i urządzona ze smakiem. Elementami wyposażenia spełniającymi wszystkie te wymagania, są zyskujące coraz większą popularność wysokie krzesła kuchenne – hokery. Na stronach internetowych można odnaleźć wiele modeli tych krzeseł. Dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, mają też rozmaite kształty i wzory. Jak skorzystać z tak bogatej oferty i wybrać hokery idealne pasujące do naszej kuchni? Przygotowaliśmy kilka wskazówek, które ułatwią to zadanie.

Od czego zacząć?
Pierwszą rzeczą, którą trzeba wziąć pod uwagę, przy zakupie hokerów jest wielkość oraz ogólny wygląd kuchni. Ten rodzaj krzeseł sprawdza się najlepiej jako miejsce do siedzenia przy wysepce bądź przy barze kuchennym. Dobrze jest zacząć więc od zmierzenia wysokości barku lub wyspy. Pomiędzy siedziskiem krzesła a blatem powinno być ok. 20–30 cm przerwy. Jest to optymalna różnica, dzięki której będzie najwygodniej siedzieć przy kuchennym stole. Wysokość, na której znajduje się siedzisko oscyluje zwykle między 70 a 110 cm. Istnieje jednak wiele modeli, w których wysokość tę można regulować, dostosowując ją do wzrostu użytkowników.

Różnorodność kształtów
Gdy wiadomo już, jakie wymiary powinny mieć nasze hokery, można przystąpić do wybierania konkretnych krzeseł. Kształtów jest tak wiele, że z pewnością uda się znaleźć te najodpowiedniejsze dla naszego mieszkania. Na stronie: https://ehokery.pl/14-hokery znajdziemy krzesła w różnych stylach i o różnorodnej budowie. Najpierw należy się zastanowić, czy nasze hokery powinny mieć oparcia. Krzesła z oparciami są wygodniejsze i przeznaczone do dłuższego siedzenia. Natomiast zaletą braku oparcia jest możliwość łatwiejszego schowania krzeseł, np. pod blat. To duży plus w przypadku mniejszej kuchni, ponieważ w prosty i szybki sposób można zyskać więcej przestrzeni. Trzeba też zdecydować, ile nóg powinny mieć hokery. Tradycyjne modele to te na czterech nogach. Przypominają zwyczajne krzesła i łatwo się je wysuwa. W ofercie są też nieco nowocześniejsze wersje na trzech podporach oraz najoryginalniejsze – hokery na jednej nodze. Te ostanie mogą sprawić trochę kłopotów w trakcie ich odsuwania od blatu. Wystarczy jednak, że wybierzesz model obrotowy, a unikniesz tego problemu.

Rozmaitość materiałów
Po wyborze kształtu przyszedł czas na dobranie odpowiedniego materiału. Dobrze jest wziąć pod uwagę całościowy projekt kuchni, np. do nowoczesnego, minimalistycznego stylu pasują hokery plastikowe. Są łatwe w czyszczeniu i dostępne w wielu kolorach. Bardziej trwałe są krzesła metalowe lub drewniane. Te drugie pasują do tradycyjnego wystroju. Modele metalowe najlepiej sprawdzą się natomiast w przypadku stylu industrialnego. Te dwa typy zaopatrzone są zazwyczaj w siedziska materiałowe lub skórzane, które można dobrać wedle własnego gustu.

Bogactwo kolorów
Na końcu trzeba wybrać odpowiedni kolor. Do tego można podejść na dwa sposoby: dobrać hokery o kolorystyce korespondującej z wyglądem kuchni, albo wręcz przeciwnie – zdecydować się na odcień odróżniający się od zabudowy pomieszczenia. Decydując się na drugą opcję, uzyskamy nieco bardziej ekstrawagancki design. W kwestii koloru wiele zależy od naszych upodobań. Jeśli szukamy czegoś tradycyjnego, można postawić na uniwersalne barwy, takie jak biel czy czerń. Jeżeli chcemy ożywić wnętrze wybierzmy hokery w kolorze czerwonym, zielonym czy fioletowym.

Teraz pozostało tylko kupić odpowiednie hokery. Pamiętaj, by określić optymalną wysokość i wybrać model, który idealnie wkomponuje się w wystrój pomieszczenia lub wręcz przeciwnie - nieco je ożywi. W końcu hokery to nie tylko meble, lecz także stylowe dodatki, które mogą nadać twojej kuchni nowy charakter.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

GusGus

0 0

Hello.

My name is Gus . I am an expert in posting articles and texts on various websites.

I'm interested in your site zyciesokolowa.pl

Would you be interested in a mutual cooperation? In fact, I have to propose you something but before starting working answer please this questionnaire in the link below: https://forms.gle/hTxtth46g6acCp2v8

It takes no more than 3 minutes but will clarify all the details of the project and accelerate each stage of your future partnership.

Thank you in advance for your time and I’m looking forward to a fruitful collaboration.

If you require any further information about the questionnaire or anything else, feel free to contact me by this email advert@piromaniay.ru

Best regards, Gus
21:59, 10.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA