Zamknij
REKLAMA

Jak drony mogą pomóc dzieciom w nauce?

09.47, 12.11.2020 materiały partnera

Drony zyskały ogromną popularność wśród miłośników latania i nowoczesnych technologii. Te urządzenia pokazały, że są przydatne nie tylko do robienia zapierających dech w piersiach fotografii lotniczych. Drony okazały się przydatne w takich obszarach, jak misje ratunkowe, gromadzenie danych, a nawet dostarczanie artykułów spożywczych w czasach COVID.

Nic więc dziwnego, że w miarę jak drony stają się bardziej przyjazne dla budżetu i dostępne, szkoły są również żywo zainteresowane wykorzystaniem ich w procesie nauczania. W tym artykule omówiono pięć głównych powodów, dla których warto skorzystać z możliwości, jakie dają drony.

Drony mają ogromne zastosowanie w nauce

Jednymi z kluczowych obszarów, które ogromnie zyskały na popularności dronów i rozwoju tej technologii, są takie dziedziny nauki jak medycyna, inżynieria, informatyka i matematyka.

Istnieje wiele korzyści z nauczania dzieci przedmiotów ścisłych poprzez aktywną naukę. Włączając drony do programów przedmiotów szkolnych, takich jak matematyka, fizyka czy informatyka, uatrakcyjniasz i ułatwiasz dzieciom naukę. Oto przykład:  w ramach lekcji informatyki można wykorzystać drony do zaprezentowania dzieciom podstaw programowania, aby mogły same zaprogramować tor lotu drona  Korzystając takich nowoczesnych pomocy naukowych, szybko przekonasz się, że o wiele bardziej angażują one uczniów i pomagają im przyswajać nowe informacje, niż tradycyjne podręczniki.

Rozwój umiejętności miękkich

Nie można zapomnieć o tym, jak ważne są także umiejętności miękkie w życiu dorosłym – w pracy i nie tylko. Umiejętności takie jak praca zespołowa, empatia, efektywna komunikacja wcale nie są proste do opanowania i wielu osobom nie przychodzą naturalnie. Jak mogą tutaj pomóc drony?

Drony świetnie sprawdzą się przy projektach zespołowych, które wymagają od dzieci współpracy w celu osiągnięcia wspólnego celu.

Wzrost zaangażowania studentów

Innym powodem, dla którego warto zaangażować drony do edukacji dzieci i młodzieży, jest po prostu to, że drony i nowoczesne technologie są po prostu dla nich interesujące. Jeżeli użyjesz dronów podczas lekcji czy wycieczek edukacyjnych, to nawet uczniowie, którzy zwykle nie są zbyt zainteresowani lekcją, mogą chcieć się zaangażować.

Przykucie uwagi młodzieży to jedno, ale druga sprawa to faktyczne nauczenie ich czegoś. Nie każdy dobrze sobie radzi z opanowywaniem teoretycznych zagadnień – niektórzy uczniowie dużo łatwiej zrozumieją np. koncepcje związane z fizyką, jeżeli po prostu pokażesz im to w świecie rzeczywistym, choćby za pomocą doświadczeń z dronami.

Poprawa sprawności ruchowej

Wszyscy wiemy, że jednym z największych problemów współczesnego świata jest otyłość u dzieci i młodzieży. Przyczynia się do tego nie tylko niewłaściwa dieta, ale przede wszystkim brak ruchu – większość dnia spędzamy obecnie w pozycji siedzącej, zarówno w pracy, w szkole, w domu, jak i podczas przemieszczania się.

Drony dla dzieci to świetny sposób, aby zachęcić młodych ludzi do wyjścia na dwór i ruszania się. Latanie dronem poprawi tez ich koordynację wzrokowo-ruchową. Dla tych, którzy są już bardzo aktywni, drony również nie pozostaną bezużyteczne – mali sportowcy mogą być filmowani na żywo podczas gry, co przyda się potem do analizy strategii lub rozstrzygania sporów o spalonego.

Gdzie kupić drony do nauki?

Obecnie na rynku mamy bardzo szeroki wybór dronów w różnych przedziałach cenowych. Zanim zdecydujemy się na zakup jakiegoś urządzenia, warto sprawdzić ofertę profesjonalnego sklepu z dronami, takiego jak https://kapitandron.pl. Tylko kupując w takim miejscu będziemy mieć stuprocentową pewność, że dostaniemy dobrej jakości, w pełni sprawny sprzęt uznanej marki z gwarancją producenta.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%