Zamknij
REKLAMA

Projekty domów parterowych - zaplanuj przestrzeń w profesjonalny sposób

10:41, 27.11.2020 | materiały partnera

Domy parterowe zdominowały obecny rynek projektów domów. Coraz więcej osób interesuje się tego typu budowlami, ponieważ są szybsze, praktyczniejsze i tańsze w budowie. Co niezwykle istotne, dobrze się prezentują i są odpowiednie szczególnie dla rodzin z dziećmi. Jednak sama idea budowy domu parterowego nie jest wystarczająca. By lokum było funkcjonalne, należy zastanowić się nad odpowiednim zaplanowaniem przestrzeni. W tym celu warto wykorzystać profesjonalnie przygotowany projekt domu. Czym kierować się przy wyborze?

Projekty domów parterowych – zwróć uwagę na potrzeby domowników

Nie jest tajemnicą, że w planowaniu tak poważnej inwestycji, jaką jest budowa domu, należy wszystko dokładnie przemyśleć. W końcu dom na nam służyć przez wiele lat. To w nim będą dorastały nasze dzieci i to tam spędzimy najlepsze lata swojego życia. Jest więc wskazane, by zaplanować całość w najlepszy możliwy sposób, biorąc przy tym pod uwagę potrzeby domowników. Warto porozmawiać z rodziną o ich oczekiwaniach. Na przykład jedna z osób może pragnąć osobnej przestrzeni dla siebie, którą mogłaby przeznaczyć na gabinet czy home office, a inna przestronnej kuchni, w której będzie można przygotowywać smaczne posiłki. Każdy ma inne potrzeby i powinny być one spełnione. Ale co w przypadku, gdy nie jest to możliwe?

Niektórych ogranicza budżet, wąska działka, a nawet brak czasu na wdrożenie konkretnych rozwiązań. W takiej sytuacji najlepszym pomysłem będzie ustalenie hierarchii ważności. Jeśli w danym momencie bardziej przyda nam się garaż niż piwnica, to zamiast decydować się na obydwa rozwiązania, możemy wybrać to bardziej istotne. W przyszłości, gdy uda się już zebrać odpowiednie fundusze, zawsze można wdrożyć to, co wcześniej nie było możliwe do zrealizowania.

Dlaczego projekty domów parterowych są tak często wybierane?

Ważnym pytaniem, które zadaje sobie mnóstwo osób jest ,,Dlaczego projekty domów parterowych są tak często wybierane?”. Powodów jest mnóstwo. To przede wszystkim wspomniana wcześniej szybkość wznoszenia tego typu konstrukcji. Każdy pragnie jak najszybciej wprowadzić się do wymarzonego domu. Jak wiadomo piętrowe budowle wymagają czasu na dobudowanie dodatkowej kondygnacji, co automatycznie opóźnia moment wprowadzenia się do lokum. W przypadku domów parterowych tego problemu nie ma. Budowa najczęściej przebiega sprawnie i bezproblemowo, co również przyczynia się do zmniejszenia kosztów koniecznych do przeznaczenia na ekipę budowlaną. Dzięki temu projekty domów parterowych są zazwyczaj tańsze w porównaniu z konstrukcjami piętrowymi.

Gdzie dostępne są dobre projekty domów parterowych?

Poznanie korzyści projektów domów parterowych i ustalenie priorytetów to jeszcze nie wszystko. Najistotniejszy będzie tutaj dobór właściwego wykonawcy projektu. Możemy zdecydować się na współpracę z architektem, który zaprojektuje indywidualny plan, stworzony specjalnie dla nas. Jednak jest to bardzo nieprzystępne cenowo rozwiązanie. Znakomita większość osób wybiera gotowe projekty domów parterowych, takie jak te https://pracownia-projekty.dom.pl/projekty_parterowe.html. To daje gwarancję, że całość będzie przygotowana profesjonalnie, a przy tym niedroga. Zaletą domów parterowych jest fakt, iż w łatwy sposób można je zaaranżować. Jednopoziomowa powierzchnia pozwala na stworzenie przestrzennego wnętrza, doskonale wpisującego się w charakterystykę stylu nowoczesnego. Można postawić tutaj na funkcjonalny podział przestrzeni i wyznaczenie strefy dziennej i sypialnej. Co ważne, dzięki temu, że w domach parterowych nie ma konieczności przemieszczania się po schodach, jest to opcja przyjazna dzieciom i seniorom. Warto więc zdecydować się na tę propozycję.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA