Zamknij
REKLAMA

Rolety plisowane - dlaczego warto zdecydować się na plisy?

09:17, 08.02.2021 | materiały partnera

Aranżacja okien w mieszkaniu, domu lub w biurze wbrew pozorom jest ważną, ale nie taką prostą kwestią, która wymaga dokładnego przemyślenia. Na etapie planowania pod uwagę należy wziąć zarówno kolor, jak i również sam sposób przysłaniania okien. W sprzedaży dostępne są nie tylko zasłony, ale również żaluzje, rolety oraz plisy. To właśnie te ostanie z pewnością zainteresują osoby, którym zależy na funkcjonalnym i nowoczesnym rozwiązaniu. Sprawdź, czym charakteryzują się plisy okienne.

Plisy okienne – co to jest?

Wśród najczęściej wybieranych metod przysłaniania okien znajdują się zasłony, żaluzje i rolety. Z roku na rok coraz popularniejsze stają się jednak również plisy, nazywane też roletami plisowanymi. Przesłony te montowane są wewnątrz pomieszczeń, jednak różnią się budową od standardowych, zwijanych rolet. Ich kształt bardziej przypomina harmonijkę, którą można zwijać i rozwijać za pomocą przymocowanych od góry i dołu listewek.

Plisy okienne mają wiele zalet. Przede wszystkim ich funkcjonalna konstrukcja umożliwia zasłanianie okna w wielu konfiguracjach. Dzięki temu natężenie światła bez problemu dopasujesz do swoich aktualnych potrzeb. Rolety plisowane w przeciwieństwie do tradycyjnych rolet można odsłonić:

  • Wyłącznie od góry,
  • Wyłącznie od dołu,
  • Z obu stron.

W efekcie przesłona ta może być z łatwością stosowana przy każdym rodzaju okien, a także bez względu na stronę świata, z której się one znajdują. Rozwiązanie to pozwala łatwo przysłonić okno w przypadku intensywnych promieni słonecznych padających na konkretny punkt w mieszkaniu, np. na ekran TV lub komputer. Dzięki plisom jednak nie tylko ograniczysz ilość światła napływającą do pomieszczenia, ale również odgrodzisz się od ciekawskich spojrzeń sąsiadów. Plisę możesz zaciągnąć na wysokości wzroku, pozostawiając wolną przestrzeń na dole i od góry, co nie odcina cię całkowicie od dopływu światła.

Dodatkowo plisy okienne różnią się pod względem montażu od standardowych rolet. W przypadku tym nie ma potrzeby montowania kasety, dzięki czemu plisa nie zajmuje wiele miejsca i nie ogranicza powierzchni okna. Pozwala to uniknąć efektu optycznego zmniejszenia pomieszczenia.

Dostępne plisy okienne

Rolety plisowane tak samo, jak każdy inny rodzaj przesłon okiennych można dopasować do każdego okna. Dzięki temu stanowią idealne rozwiązanie dla okien nietypowych. Bez względu jednak na wybraną przestrzeń, plisy prezentują się zawsze niezwykle elegancko, a zarazem klasycznie. To właśnie ta cecha sprawia, że doskonale pasują zarówno do nowoczesnych wnętrz, jak i do mieszkań lub domów w dowolnym stylu. W efekcie często stają się ważną ozdobą domowych lub biurowych aranżacji.

Dostępne w sprzedaży plisy wykonane są z wielu atrakcyjnych wizualnie materiałów o szerokiej palecie kolorystycznej. Dzięki temu z łatwością dopasujesz je do każdego pomieszczenia. Aby dodatkowo ułatwić ci to zadanie, producenci przewidzieli również różne kolory mechanizmów plis, aby doskonale pasowały do wybranego odcienia materiału oraz ramy okna.

Ważną zaletą plis okiennych jest ich wytrzymałość. Stosowane w produkcji tkaniny dobierane są w taki sposób, aby można było je bez problemu utrzymać w czystości. Wystarczy jedynie wilgotna szmatka, którą z łatwością usuniesz kurz oraz lekkie zabrudzenia. W przeciwieństwie do firanek i zasłon, plisy nie wymagają prasowania, co oszczędza twój cenny czas. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem solidnych i estetycznych plis okiennych, sprawdź ofertę rolety.eu. Znajdziesz tu modele, które z łatwością dopasujesz do swoich potrzeb.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%