Zamknij
REKLAMA

Trwa mroźna zima, sprawdź szybkie sposoby na ogrzanie mieszkania

21:40, 15.02.2021 | MATERIAŁY PARTNERA
Skomentuj

Minusowe temperatury i śnieg w ostatnich dniach są uciążliwe. Na szczęście w domu możesz szybko się ogrzać, odprężyć z herbatą w ręku po ciężkim dniu w pracy i obserwować przez okno sypiący śnieg. Sprawdź jak szybko ogrzać mieszkanie do pożądanej temperatury przed powrotem z pracy.

Grzejnik elektryczny 
Pierwszym i bardzo popularnym urządzeniem do szybkiego ogrzewania mieszkania jest grzejnik elektryczny (konwektorowy).
Jest niedrogi, ale koszt kilkugodzinnej eksploatacji dziennie może okazać się wysoki. Powietrze podgrzewane jest przy podłodze, a następnie unosi się do góry. Dobrze jeśli będzie posiadał termostat do ustawiania optymalnej temperatury. 

Grzejnik olejowy 
Grzejnik olejowy wypełniony jest olejem, może być żeberkowy lub panelowy, wyglądem przypomina tradycyjny kaloryfer żeberkowy lub panelowy.
Olej ogrzewany jest elektryczną grzałką, a ciepło oddawane jest przez obudowę, dlatego tak jak grzejnik elektryczny jest niebezpieczny dla dzieci.
Nagrzewanie trwa dość długo, ale grzejnik olejowy oddaje ciepło jeszcze po odłączeniu od prądu. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na jego moc. Niektóre modele mają programator włączania i wyłączania. 

Nagrzewnica elektryczna 
Nagrzewnica elektryczna nazywana jest również termowentylatorem. Ma grzałkę elektryczną i wentylator który rozprowadza ciepło po pomieszczeniu, a podczas ogrzewania nie zużywa tlenu.
Może być stosowana w zamkniętych pomieszczeniach bez wentylacji. Przy zakupie nagrzewnicy należy zwrócić uwagę na jej wydajność i wielkość pomieszczenia. Może być używana w mieszkaniu, fabrykach i lokalach usługowych. 

Promiennik elektryczny - ogrzewanie promieniowaniem podczerwonym 
To urządzenie pobierające energię elektryczną i oddające ją w formie promieniowania podczerwonego. Składa się z grzałki elektrycznej, która nagrzewa się do aż kilkuset stopni, z jej powierzchni emitowane jest światło podczerwone.
Promienniki ciepła nie wysuszają i nie ogrzewają powietrza, a swoje otoczenie czyli podłogę, meble, ściany. Ogrzewanie podczerwone jest bezpieczne i używane jest w inkubatorach dla noworodków

Szybkie ogrzewanie - klimatyzacja
Klimatyzację można podzielić na stacjonarną i przenośną. 
Klimatyzatory stacjonarne typu split składają się z dwóch połączonych ze sobą jednostek - parownika i skraplacza. Minusem jest trudny montaż - nie można wykonywać go samodzielnie, trzeba oddać go w ręce specjalistów, którzy zamontują obie jednostki. Jedną w mieszkaniu, a drugą na budynku lub balkonie. Klimatyzacja przenośna jest szybszym i tańszym rozwiązaniem - montaż samodzielny nie sprawia problemów (składa się z jednego urządzenia), a jego cena po sezonie jest mocno obniżana. 
Przy zakupie klimatyzatora zyskasz urządzenie całoroczne, które będzie nie tylko chłodziło, ale rownież ogrzewało. Klimatyzacja może służyć jako dodatkowe źródło ogrzewania mieszkania lub jako samodzielne urządzenie grzejące np. jesienią. Wybierz klimatyzator z funkcją grzania tutaj: https://ranking-oczyszczaczy.pl/poradnik-czystego-powietrza/klimatyzator-do-domu/

Zaoszczędź na ogrzewaniu
Grzejnik elektryczny oddaje tyle samo energii ile pobierze, lepszym i bardziej oszczędnym rozwiązaniem jest klimatyzator przenośny, który oddaje więcej energii niż pobierze.
Poza tym grzejniki elektryczne i olejowe jak i nagrzewnice elektryczne są niebezpieczne dla dzieci, nagrzewają się i niosą ryzyko poparzenia, natomiast obudowa klimatyzatora nie nagrzewa się. Aby ogrzewanie nie przynosiło wysokich kosztów, dom musi mieć dobrą termoizolację zarówno ścian jak i dachu. Dobrze izolowany budynek może zmniejszyć koszty o nawet 40%! Sprawdź, który klimatyzator w rankingu ma najlepszy stosunek ceny do  poboru energii i wybierz najbardziej oszczędny. 

Dlaczego do ogrzewania mieszkania warto wybrać klimatyzator? 
- osusza powietrze z nadmiernej wilgoci,
- wentyluje mieszkanie,
- nie wydziela spalin i szkodliwych gazów, więc jest ekologiczny,
- jest tani w eksploatacji,
- szybko się nagrzewa, 
- jest sterowany pilotem, 
- łatwy montaż,
- latem posłuży do chłodzenia mieszkania,
- obudowa się nie nagrzewa. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%