Zamknij

Sekret kosmetyków naturalnych - czy warto?

15:14, 19.03.2021 | WP
Skomentuj

W gąszczu wielu różnych marek i produktów na drogeryjnych półkach zaczęły pojawiać się warianty kosmetyków naturalnych i organicznych. Coraz częściej konsumenci sięgają właśnie po nie.

Trend na dbanie o siebie w każdym aspekcie, także w tym dotyczącym naszej pielęgnacji rośnie na sile, a świadomość konsumencka sprawia, że oferta produktów staje się bardziej ekologiczna.
Kosmetyki naturalne stanowią głośny temat na ustach wielu, między innymi za sprawą tego, że mogą być alternatywą dla tych syntetycznych. Czy to naprawdę działa i czy warto rozważyć zakup takich właśnie produktów?

Znane i bezpieczne składy
Choć większość z nas ma w swojej kolekcji wiele kosmetyków syntetycznych i często po nie sięga, niektórzy szukają wariantów bardziej przyjaznych środowisku i skutecznych dla naszej skóry. Dobra wiadomość jest taka, że w kosmetykach naturalnych i organicznych najczęściej znajdziemy składniki, ekstrakty roślinne czy ziołowe, które obecne są również w naszym syntetycznym kremie. Często jednak składy naturalne bogatsze są w te korzystne dla skóry ekstrakty, mniej w nich zaś konserwantów czy wypełniaczy. Z tego powodu, kosmetyki te zachowują wysoką skuteczność, jednak nie obciążają tak naszej skóry, a my nie musimy wystawiać jej na działanie związków chemicznych, które mogą jej szkodzić.

Źródło: https://uniquecos.pl/sklep/kosmetyki/pielegnacja-twarzy/kremy-na-nocy/

Proste składy to również spore ułatwienie dla alergików. Łatwiej jest przecież uniknąć reakcji alergicznej, wybierając produkt z 10 składnikami, niż ten, który ma ich 30. Oczywiście kosmetyki naturalne również uczulają i trzeba być tutaj ostrożnym. Jednak jesteśmy bardziej świadomi tego, co tak naprawdę nakładamy na naszą skórę, wybierając właśnie opcje naturalne.

Biodegradalne, czyli dobre dla Matki Natury
Dużą zaletą kosmetyków naturalnych, a najbardziej organicznych jest oczywiście fakt tego, że są one biodegradalne w całości lub w bardzo dużej części. Ich produkcja to także mniejsze obciążenie dla środowiska naturalnego. Często napędza też lokalne rolnictwo, wspierając tych, którzy dostarczają firmom wysokiej jakości składniki prosto od Matki Ziemi. Te dwa faktory sprawiają, że kosmetyki naturalne są tak naprawdę potrzebne. Wiele osób, które żyją w zgodzie z naturą właśnie po nie chce sięgać.

Czy kosmetyki naturalne są warte inwestycji?
Trzeba powiedzieć, że mimo swoich zalet, kosmetyki naturalne mają również wady. Jedną z większych jest ich krótsza trwałość. Dodatkowo kosmetyki te są droższe i jednak mniej dostępne (choć to ostatnie jest raczej niewielką przeszkodą). To, czy warto zainwestować w te produkty pozostaje w gestii każdego konsumenta, jednak warto być świadomym tego, że jest to ciekawa alternatywa dla nas i dobra, jakościowa pielęgnacja dla naszej skóry.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

OOOOOOOO

2 0

"ożywczy krem z z ekstraktem z arktycznego owsa" mnie powalił...
Za 419 zeta ;-) 20:50, 29.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%