Zamknij

Depilacja laserowa da Ci pewność siebie w każdych warunkach

20:55, 23.04.2021 | WP
Skomentuj

Depilacja to coś, z czym mierzy się większość z nas. Choć usuwanie owłosienia z ciała jest sprawą bardzo indywidualną i nie ma nic złego w rezygnacji z depilacji, dla tych, którzy chcą rozprawić się z problemem raz na zawsze świetnym rozwiązaniem będzie depilacja laserowa. To z pewnością najdroższa z wszystkich dostępnych metod, jednak jest jedyną, która gwarantuje nam dożywotnie rezultaty. Co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Jak działa laserowe usuwanie owłosienia?
Laser, jak można się domyślić, ma działanie uszkadzające. Jego zadaniem jest zniszczenie cebulki włosa, przez co jego odrost staje się niemożliwy. Wiązki lasera wnikają w głąb mieszka włosowego za pomocą melaniny, czyli komórek barwnikowych włosa. Dzięki działaniu lasera już po kilku sesjach jesteśmy w stanie pozbyć się owłosienia na stałe. Zabiegi laserowej depilacji możemy w bezpiecznych warunkach wykonać na każdej części ciała.

Dlaczego depilację laserową robi się tylko w zimie?
Jak już wspomnieliśmy, depilacja tego typu zazwyczaj odbywa się w sesjach kilku zabiegów. Te zabiegi są wykonywane z przerwami wynoszącymi od 4 do 6 tygodni. W tym czasie skórę należy bezwzględnie chronić przed działaniem promieni słonecznych czy światła UV, które może uszkadzać skórę oraz wzmożyć produkcję melaniny w skórze, co z kolei obniży skuteczność działania lasera. Z tych właśnie powodów zabiegi depilacji laserowej wykonuje się głównie w sezonie jesienno-zimowym.

Jaka jest skuteczność takiego zabiegu?
Depilacja laserem daje bardzo dobre rezultaty, pozwalając na zupełne usunięcie owłosienia. Z reguły po zakończonej kuracji warto wykonywać raz do roku zabieg przypominający, by utrzymać najlepsze rezultaty. Faktem jest jednak, że depilacja laserowa jako jedyna oferuje dożywotne efekty, więc po jej zakończeniu raz na zawsze zapomnimy o golarkach, depilatorach czy wizytach u kosmetyczki.

Czy taka depilacja boli?
Działanie lasera może wywoływać ból, a reakcja na zabieg jest indywidualna. U pacjentów, u których wykonuje się depilację w wyjątkowo wrażliwej okolicy lub którzy mają niski próg bólu stosuje się znieczulenie w postaci maści. Z reguły jednak działanie lasera nie jest bardziej bolesne od innych metod depilacji.

Kto może poddać się takiemu zabiegowi?
Istnieje lista przeciwwskazań, które mogą wykluczyć nas z możliwości wykonania takiego zabiegu. Do tych okoliczności należeć będą:
- ciąża i okres karmienia piersią;
- skóra opalona, podrażniona, przesuszona;
- przyjmowanie preparatów światłouczulających;
- nowotwory;
- infekcje, zapalenia czy grzybice w obszarze, który ma zostać objęty leczeniem.
W razie jakichkolwiek wątpliwości warto poruszyć te kwestie na konsultacji z lekarzem.

Przygotowanie do zabiegu
Tak jak już napisaliśmy wyżej, skórę przed zbiegiem należy chronić przed działaniem słońca czy solarium. Na miesiąc przed depilacją należy zrezygnować z tych praktyk oraz z używania bronzerów czy samoopalaczy. Skóra powinna być również nawilżona i w jak najlepszej kondycji. Przed zabiegiem powinniśmy również zrezygnować z depilacji, a jak już (za pozwoleniem lekarza) stosować tylko golarkę. Na zabieg przychodzimy z owłosieniem, tak by lekarz wiedział, gdzie kierować laser.
Szukasz profesjonalnego gabinetu gdzie wykonasz depilację laserową? Odwiedź https://drmarcinnowak.pl/oferta/depilacja-laserowa-epilacja/.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

barbarabarbara

0 1

Delikatniejszą ale równie skuteczną metodą depilacji jest shr in motion w depilconcept. Nie powoduje oparzeń czy innych uszkodzeń skóry, można ją stosować nawet w przypadku jasnych włosków. 20:09, 26.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%