Zamknij
REKLAMA

Rolety zewnętrzne Kraków

11:16, 14.07.2021 | materiały patnera

Osłony okienne nie muszą być umieszczone tylko wewnątrz pomieszczenia. Istnieje inna wersja ich wykonania - konstrukcje, które mocuje się na zewnątrz okna. Mogą być stosowane zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i pomieszczeniach o dowolnym innym przeznaczeniu (od warsztatów przemysłowych po szpitale). W naszej firmie zajmujemy się produkcją wytrzymałych żaluzji na wymiar, które podkreślają aranżację elewacji budynku, chronią przed promieniowaniem słonecznym oraz aktami wandalizmu.

Czym są żaluzje montowane na stronie zewnętrznej okna?

Takie modele są trwalszą wersją konwencjonalnych (wewnętrznych) rolet. Produkowane rolety zewnętrzne w Krakowie http://roletypolska.pl/ posiadają mocniejsze lamele wykonane z bardziej niezawodnych i trwałych materiałów a dokładnie z aluminium. Taka wydajność jest konieczna ze względu na trudne warunki, w jakich muszą przebywać przez całą dobę: silny wiatr, częste wahania temperatur, deszcz, mróz, narażenie na uszkodzenia mechaniczne.

Przewidziana jest konstrukcja mocowana do ściany od strony zewnętrznej okna. Wszystkie elementy złączne są ukryte, dzięki czemu tylko same rolety będą widoczne dla osób postronnych. Pozycją lameli (otwarcie, zamknięcie lub stopień otwarcia) można sterować za pomocą pilota, jednostki naściennej w pomieszczeniu (umieszczonej obok okna) lub ręcznie.

Jakie funkcje spełniają żaluzje montowane na zewnątrz?

  • Ukrywają to, co dzieje się w pokoju przed wzrokiem ciekawskich.
  • Zapewniają wymagany poziom oświetlenia w pomieszczeniu (w stanie całkowicie otwartym swobodnie przepuszczają światło słoneczne, w stanie całkowicie zamkniętym nie przepuszczają go, w stanie pośrednim mogą wpuszczać potrzebną ilość).
  • Stanowią dodatkową izolację termiczną. W czasie upałów, nie pozwolą, aby promienie słoneczne nagrzały szybę i pomieszczenie, utrzymując chłód we wnętrzu. W chłodne dni stanowią dodatkową barierę, która zatrzymuje ciepło wewnątrz pomieszczenia. Efekt w obu przypadkach nie jest bardzo silny, ale nadal istnieje.
  • Działają, jako ochrona przed uszkodzeniem okien i włamaniem. Antywłamaniowe rolety zewnętrzne w Krakowie wykonane są w postaci wzmocnionych konstrukcji, która nie tylko osłoni przed zbyt jasnym światłem, ale również wytrzyma uszkodzenia z zewnątrz. Stopień ochrony można dobrać w zależności od potrzeb klienta. Takie systemy zapewniają dodatkową ochronę przed hałasem zewnętrznym. Po ich zamknięciu są blokowane zamkiem o wysokim stopniu bezpieczeństwa.

Typy żaluzji przeznaczonych do montowania na zewnątrz

Rolety zewnętrzne do okien wykonane są z aluminium, co gwarantuje długą żywotność konstrukcji. Są funkcjonalne, łatwe w obsłudze i trwałe. Rolety zewnętrzne są uważane za doskonałą alternatywę dla osłon wewnętrznych, zapewniając jednocześnie wysoką ochronę pomieszczenia. Zamawiane rolety zewnętrzne w Krakowie https://www.pka.org.pl/jak-poprawnie-montowac-rolety-zewnetrzne/ dzielą się na dwa główne typy, są to rolety przeciwsłoneczne zewnętrzne i rolety antywłamaniowe. Ale do ochrony przed słońcem nadają się zarówno metalowe żaluzje na okna zewnętrzne jak i rolety bambusowe. Dodają elegancji zewnętrznej części budynku, uzupełniają i pomagają stworzyć niepowtarzalny wygląd wizualny budynku. Ich główną cechą wyróżniającą jest efektywne rozprowadzanie światła, regulowanie przenikania światła słonecznego. Co najważniejsze, mogą np. uchronić okno z podwójnymi szybami przed dostaniem się do niego obcego przedmiotu (cegła, czy strzał z pneumatyki?.

Cechy żaluzji antywłamaniowych

Do wypełnienia profilu stosujemy aluminium o podwyższonej wytrzymałości, które ma znacznie wyższą odporność na naprężenia mechaniczne niż wersja standardowa. Oczywiście koszt takich modeli jest wyższy, ale jest to równoważone stopniem bezpieczeństwa jaki zapewniają. Wybierając aluminiowe rolety zewnętrzne w Krakowie należy pamiętać, że ich waga jest wyższa niż w przypadku modeli konwencjonalnych. W związku z tym powodują zwiększone obciążenie konstrukcji bazowej. Wpływa to również na wybór napędu do otwierania i zamykania konstrukcji. Do rolet ochronnych stosujemy wałek rolety, który umożliwia kompensację ciężaru. Rolety zewnętrzne antywłamaniowe mogą być montowane:

  • Na elewacji budynku
  • Przykręcane na ramę okienną
  • We wnęce okiennej odwróconej
  • Podtynkowo.

Produkty tego typu są doskonale przystosowane do użytkowania w warunkach dużej wilgotności, wysokich i niskich temperatur. Ich żywotność jest dłuższa niż w przypadku modeli standardowych ze względu na większą wytrzymałość. Rolety antywłamaniowe wypełnione są pianką poliuretanową, która nadaje produktowi właściwości termoizolacyjne, a także pochłania różnego rodzaju hałasy.

Gdzie należy montować żaluzje antywłamaniowe?

Zajmujemy się wytwarzaniem certyfikowanych antywłamaniowych rolet zewnętrznych w Krakowie. Pancerz rolet jest zwijany wzdłuż prowadnic do skrzynki, która jest zainstalowana nad oknem lub drzwiami. Takie zabezpieczenia zewnętrzne należy montować wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba maksymalnej ochrony okna. Instalowane są w mieszkaniach (przede wszystkim ważne jest to na parterze i pierwszych piętrach) oraz w pomieszczeniach biurowych, a także w pomieszczeniach o dowolnym innym przeznaczeniu. Roleta zewnętrzna połączona z moskitierą będzie dodatkowo chronić przed przenikaniem insektów.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%