Zamknij
REKLAMA

Jakie dodatki do kuchni w ciemnych kolorach?

09:50, 22.07.2021 | materiały partnera

Dla kogo kuchnia w czerniach, szarościach czy butelkowej zieleni jest dobrym rozwiązaniem? Czy w niedużej kuchni czarne fronty to dobry pomysł? Jak urozmaicić czarną bądź ciemnoszarą kuchnię?

Przywykliśmy do tego, że kuchnie są raczej w jasnych kolorach, biel, w ostatnim czasie pastele czy odcienie drewna. Natomiast kuchnie w ciemnych kolorach mają swój urok, ale nie każdemu przypadną do gustu. Nie są też łatwe w zaprojektowaniu, bo dużą rolę odgrywają dodatki.

Styl i elegancja

Kuchnia w czerni na wysoki połysk - czy może być coraz bardziej gustownego? Tego typu kuchnie prezentują się niezwykle. Są eleganckie, stylowe, oryginalne i nowoczesne. Są przedłużeniem salonu, wyglądają z nim jak spójna całość. Dlatego są świetnym rozwiązaniem w kuchniach otwartych na salon, ale nie tylko.

W niedużej kuchni również sprawdzą się czarne fronty albo szare, albo pięknie prezentuje się butelkowa zieleń. Wszystko zależy od tego, jakich użyjemy dodatków i wykończeń do kuchni.

Dodatki w ciemnych kuchniach

Wśród nich nie może zabraknąć:

  • rozjaśniających uchwytów - świetnie sprawdzą się w kolorze srebra i złota, zarówno gałki jak i tradycyjne,
  • blat ciemny bądź jasny dla kontrastu - idealnym uzupełnieniem kuchni w czerni będzie kamienny blat granitowy bądź dla kontrastu w jasnej odsłonie,
  • światła punktowe, listwy - dziś możemy grać światłem, a w ciemnych kuchniach światło ma bardzo duże znaczenie, do wyboru są listwy, światła punktowe (koniecznie nad blatem).

A co na ścianach? W czarnej czy w szarej kuchni, by zachować jej elegancję, na ścianach kładzie się malowane szkło w odcieniach błękitu bądź szarości albo szkło z lustrzaną powierzchnią. Dla lubiących styl industrialny, na ścianie sprawdzi się cegła.

Dla kogo kuchnie w ciemnych kolorach?

Z pewnością nie są dla tradycjonalistów. Kuchnia czarna, szara to propozycja dla osób odważnych lubiących nowoczesny styl, a także industrialny, oryginalny. Taka kuchnia przypadnie do gustu również tym, którzy lubią elegancję.

Tego typu kuchnie choć pięknie wyglądają, to często przysparzają problemy jeśli chodzi o utrzymanie czystości. Na ciemnych frontach widać odbite palce i kurz. Dlatego wybierając tego typu kuchnię warto pamiętać, że będziemy musieli zaprzyjaźnić się bardziej ze środkami czystości. Szczególnie jeśli w domu mieszkają małe dzieci, bo one wszędzie odbijają paluszki.

Ciemna kuchnia nie jest łatwa w aranżacji, warto dobrze przemyśleć projekt i przede wszystkim to, czy dobrze będziemy czuli się w takiej kolorystyce na co dzień. W końcu zostanie z nami przynajmniej na kilka lat.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%