Zamknij
REKLAMA

Zabieg HIFU SonoQueen - nieinwazyjny lifting twarzy i ciała

15:35, 10.08.2021 | MATERIAŁ PARTNERA
Skomentuj

Coraz więcej zabiegów medycyny estetycznej nie powoduje przerywania ciągłości naskórka, a ich efekty porównywalne są z zabiegami chirurgicznymi. Dzieje się tak dzięki ciągłemu rozwojowi nowoczesnych technologii, takich jak HIFU (ang. High-Intensity Focused Ultrasound), czyli wysoko skoncentrowanych ultradźwięków. Co warto wiedzieć o zabiegu HIFU SonoQueen?

Jakie zastosowanie ma technologia HIFU?

Technologia HIFU cieszy cię ogromną popularnością, ponieważ w małoinwazyjny sposób pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów. Fale ultradźwiękowe docierają do głębokich warstw skóry, gdzie powodują gruntowną przebudowę, ale nie naruszają przy tym warstwy rogowej naskórka.
Przykładem zabiegu HIFU jest SonoQueen, oferowany w Klinice Miracki w Warszawie i Katowicach. Głowice urządzenia wyposażone są w wymienne kartridże, które umożliwiają dopasowanie zabiegu do różnych obszarów ciała. Najdelikatniejsze, o głębokości działania od 2 do 4,5 mm służą do liftingu HIFU twarzy, szyi i dekoltu. Wpływają one na zwiększenie produkcji elastyny oraz włókien kolagenowych w skórze. Natomiast kartridże 6 mm sprawdzają się przy zabiegach HIFU na brzuch, pośladki, uda czy inne partie, wymagające wyszczuplenia i ujędrnienia.

Zabieg HIFU – na czym polega?

Zabieg HIFU to procedura niechirurgiczna, praktycznie bezbolesna, po której ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań jest znikome. Ważne jednak, aby na zabieg udać się do sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej, gdzie wykonuje go doświadczony specjalista. Ze względu na głębokie działanie, urządzenie musi być obsługiwane przez wykwalifikowaną osobę, która umiejętnie dobierze parametry zabiegu do potrzeb pacjenta.
Zabieg HIFU zawsze poprzedzany jest konsultacją, podczas której można wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Jeżeli pacjent zostaje pomyślnie zakwalifikowany do terapii, można rozpocząć ją już podczas pierwszego spotkania, ponieważ zabieg ten nie wymaga specjalnego przygotowania. Lekarz zaczyna od posmarowania skóry specjalnym żelem, a następnie przykłada do niej urządzenie emitujące ultradźwięki. Zabieg trwa od 30 do 60 minut, w zależności od wielkości obszaru, który jest poddawany terapii.
Skoncentrowana wiązka ultradźwięków o wysokiej częstotliwości zostaje precyzyjnie skupiona na punktowym obszarze ciała. Doprowadza to do wzmożonego ruchu i tarcia komórek, które generują ciepło. W rezultacie wewnątrz tkanek dochodzi do bardzo małych poparzeń, które przyczyniają się do odbudowy i regeneracji kolagenu oraz elastyny. Na skutek głębszego działania możliwe jest również uszkodzenie komórek tłuszczowych, które następnie samoczynnie usuwane są przez organizm.

Terapia SonoQueen HIFU – efekty

W efekcie zabiegu HIFU skóra jest bardziej wygładzona, zagęszczona oraz poprawia się jej napięcie. Terapia umożliwia:
- redukcję różnego rodzaju zmarszczek (m.in. „zmarszczek palacza” i „kurzych łapek”),
- odmłodzenie owalu twarzy,
- opóźnienie procesu starzenia się skóry,
- podniesienie opadających policzków,
- wygładzenie blizn potrądzikowych,
- redukcję tkanki tłuszczowej,
- modelowanie sylwetki,
- redukcję rozstępów,
- likwidację zwiotczeń skóry po porodzie lub po utracie dużej masy ciała.
Skuteczność zabiegu HIFU zarówno na twarz, jak i na ciało jest wysoka. Poprawę kondycji skóry można dostrzec bezpośrednio po pierwszym zabiegu. Na pełne efekty należy jednak poczekać do 90 dni, gdyż tyle trwa pełen proces regeneracji i wytwarzania nowego kolagenu. U osób młodszych wystarczy jeden zabieg, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty. Po 50. roku życia zaleca się serię 2-3 zabiegów, wykonywanych w kilkumiesięcznych odstępach.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów HIFU, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie i Katowicach.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%