Zamknij
REKLAMA

Wynajem kawalerki - od czego zależą ceny?

12:34, 18.08.2021 | materiały partnera

Praga Północ to obecnie jedna z najpopularniejszych dzielnic w Warszawie. Chętnie wynajmują tu mieszkania osoby młode, single, studenci, a także przedstawiciele światka artystycznego i miejskiej bohemy. Do Pragi Północ przyciąga ich unikalna atmosfera, piękna architektura, ciekawe życie kulturalne i bogata oferta gastronomiczna. Plusem mieszkań na Pradze jest bardzo dobra komunikacja z pozostałymi dzielnicami stolicy. Ceny mieszkań na wynajem na Pradze nie są jednak najniższe. Ile one wynoszą i od czego zależą?

Ile kosztuje mieszkanie na Pradze Północ?

Ceny kawalerek w całej Warszawie nie są niskie. Co więcej, z roku na rok rosną. Nie inaczej jest w przypadku dzielnicy Praga Północ. Średni miesięczny czynsz w tej dzielnicy wynosi 2783 złotych miesięcznie. Do tej ceny należy dodać jeszcze opłaty za media, pobierane według zużycia.

Kiedy warto wynająć kawalerkę na Pradze Północ?

Praga Północ to idealne miejsce do zamieszkania dla studentów. W dzielnicy nie brakuje małych mieszkań typu kawalerki, którymi zazwyczaj zainteresowani są żacy. Ci, którym zależy na cenie mogą wybrać mieszkania w starszych kamienicach lub blokach z wielkiej płyty. Łaknący luksusu zdecydować mogą się na lokale mieszkalne zlokalizowane w ekskluzywnych apartamentowcach typu premium.

Kawalerkami na Pradze Północ zainteresowani są też specjaliści, którzy pracują w pobliskich korporacjach. Niższe ceny wynajmu niż na Woli lub Mokotowie zachęcają ich do zamieszkania właśnie po prawej stronie Wisły.

Od czego zależy cena wynajmu kawalerki?

Czynników wpływających na cenę najmu jest sporo. Najważniejszym jest jednak lokalizacja. Liczy się to, czy mieszkanie znajduje się blisko węzłów komunikacyjnych, przystanków komunikacji miejskiej, infrastruktury usługowej i rozrywkowej. W przypadku kawalerek na Pradze Północ najdroższe lokale znajdują się przy ul. Józefa Sierakowskiego, Wrzesińskiej, Sprzecznej, Stefana Okrzei. Najtańsze kawalerki w dzielnicy znajdzie się natomiast w rejonie ulic Kiejstuta, Władysława Szernera, Wojciecha Gersona.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest standard wykończenia. Nowe mieszkania w Warszawie na Pradze Północ będą droższe niż te w starszym budownictwie. Wynika to z tego, że zazwyczaj proponują one więcej udogodnień i ułatwień dla mieszkańców. Wyższą cenę najmu będzie więc trzeba zapłacić za kawalerkę w budynku, w którym znajduje się winda, miejsca garażowe, komórki lokatorskie, instalacja światłowodu, a także wewnętrzne dziedzińce czy zieleńce z miejscem do relaksu i odpoczynku.

Na cenę wpływają nie tylko udogodnienia w budynku, ale i w mieszkaniu. Jeśli w kawalerce znajdują się takie sprzęty jak zmywarka, telewizor czy suszarka cena będzie wyższa. Na wyższy koszt najmu wpłynie też balkon czy stylowy design wnętrz. Koszt obniżać będzie natomiast fakt, że lokal będzie nieumeblowany czy posiadać będzie mocno zużyte sprzęty i meble.

Nie bez znaczenia dla ceny jest okres wynajmowania mieszkania. Ceny kawalerek zazwyczaj rosną pod koniec wakacji i we wrześniu. Wynika to z tego, że w tym okresie wielu studentów szuka lokum na rok akademicki. W czerwcu, lipcu i wrześniu zawierane są więc umowy opiewające na najwyższe czynsze. Taniej mieszkanie można wynająć w kwietniu, maju, sierpniu i październiku, natomiast najniższe czynsze są zwykle w umowach zawieranych w listopadzie, grudniu, styczniu, lutym i marcu.

 Materiał przygotowany przez RynekPierwotny.pl

 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%