Zamknij
REKLAMA

Wybór wkładu kominkowego

12:12, 20.08.2021 | materiały partnera

Podczas wyboru wkładu kominkowego powinniśmy zdecydować, czy kominek będzie pełnił funkcję dekoracyjną, czy ma jednak stanowić główne źródło ogrzewania domu. Odpowiedni wybór wkładu kominkowego pozwoli Ci zaoszczędzić na ogrzewaniu. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na temat rodzajów wkładów kominkowych.

Rodzaje wkładów kominkowych

Istnieją na rynku wkłady gazowe, które są idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą ogrzewać kominkiem dużych powierzchni. Charakteryzują się one wysokim komfortem użytkowania i nowoczesnymi rozwiązaniami. Nie potrzebują one wcześniejszego przygotowania się. Co więcej, są one wyjątkowo czyste w użytkowaniu. Dlatego jeśli zależy Ci na prostym użytkowaniu kominka, powinieneś zdecydować się właśnie na ten rodzaj wkładu kominkowego.

Wkłady powietrzne DGP są jednym z najbardziej popularnych rozwiązań. Rozprowadzają one ciepło do wybranych pomieszczeń za pomocą układu rur aluminiowych. Warto jednak pamiętać, że system DGP powinien zostać zaplanowany już na etapie projektu domu. Rury w tym systemie mogą być prowadzone w przestrzeni poddasza, w kanałach pustaków stropowych czy nad sufitem podwieszanym. System DGP może opierać się na zasadzie grawitacji. Zaletą tego rozwiązania jest niewielki koszt montażu, bezawaryjność oraz ciche użytkowanie. Jednak nie jest to dobry wybór dla osób, które chcą ogrzać pomieszczenia znajdujące się poniżej kominka.

Wkłady z płaszczem wodnym mogą zostać podłączone z innym systemem grzewczym, który funkcjonuje w domu. Jeżeli posiadamy więc piec gazowy czy elektryczny, takie wkłady mogą być naprawdę dobrym rozwiązaniem. Ciepło pobierane przez płaszcz trafia do obiegu wody w kaloryferach. Trzeba jednak pamiętać, że takie rozwiązanie wymaga wykorzystania większej przestrzeni. Można zamówić specjalne obudowy, które umożliwiają ukrycie całej instalacji. Do wykończenia takiej budowy można z powodzeniem użyć płytki ceramiczne, piaskowiec czy kamień. Rozwiązanie to idealnie nadaje się, jeśli chcemy ogrzać więcej niż jedno pomieszczenie. Jeśli poszukujesz specjalistów od kominków nowoczesnych w Opolu i całym województwie Opolskim, to zajrzyj na https://www.komineczki.com.pl/kominki-nowoczesne-c3

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Kiedy decydujesz się na wkład kominkowy powinieneś kierować się przede wszystkim funkcją, jaką ma spełniać. Może to być funkcja estetyczna albo grzewcza. Konieczne jest także sprawdzenie wielkości powierzchni, która ma być ogrzewana. Moc kominka powinna wynosić mniej więcej od 100 do 150 W na jeden metr kwadratowy. W ten sposób powinniśmy skutecznie ogrzać całe pomieszczenie.

Kominki zamknięte z wkładami są coraz popularniejsze w jednorodzinnych domach. Dzięki nim można bez problemu ogrzać pomieszczenie. Dodatkowo tworzą one niezwykłą atmosferę, która umila jesienne i deszczowe wieczory. Kominki jednak często różnią się swoim zastosowaniem. To samo dotyczy wkładów kominkowych. Dlatego podczas ich wyboru powinniśmy kierować się ich funkcjonalnością. Warto więc odpowiedzieć sobie samemu na pytanie, do czego służyć będzie nam kominek.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%