Zamknij
REKLAMA

Jak bezpiecznie przechowywać pieniądze w domu?

00:00, 07.09.2021 | MATERIAŁ PARTNERA
Skomentuj

Coraz więcej osób decyduje się na przechowywanie większych ilości pieniędzy w domu. Część z nich nie ma wielkiego zaufania do instytucji finansowych, a druga część chce mieć gotówkę na wypadek sytuacji awaryjnych. W obu przypadkach zgromadzone środki narażone są na kradzież lub zniszczenie w wyniku pożaru lub powodzi. W tym artykule wyjaśniamy, jak bezpiecznie przechowywać pieniądze w domu.

Gdzie przechowywać niewielkie sumy pieniędzy

Nie każdy przechowuje w domu duże sumy pieniędzy. Część z nas lubi mieć pod ręką drobne sumy, które przydadzą się w przypadku nieplanowanych i nagłych wydatków lub w czasie awarii systemu bankowego. Niewielkie kwoty (rzędu maksymalnie kilkuset złotych) można z powodzeniem przechowywać w jednej z kryjówek. Oto kilka propozycji ze strony https://biznespolski.com/:

* Puste puszki po farbach, żywności lub kawie doskonale sprawdzają się do przechowywania pieniędzy. Pozostawione na półce wyglądają niepozornie, dzięki czemu raczej nie przyciągną uwagi potencjalnych złodziei.
* Wnętrze książki to kryjówka na pieniądze, z której chętnie korzystali filmowi scenarzyści i pisarze. Wbrew pozorom jest to dosyć skuteczne miejsce na schowanie gotówki, szczególnie, gdy książka trafia na wielki regał.
* Zakopane pudło w ogrodzie to świetny sposób na ukrycie prawdziwego i wartościowego skarbu. Jeśli zamierzasz skorzystać z tego sposobu to upewnij się, czy pieniądze są na pewno umieszczone w wodoodpornej torbach. Nie zapomnij również o miejscu, w którym zakopałeś pudło.

Te sposoby doskonale sprawdzą się do przechowania niewielkich kwot. Jeśli jednak zamierzasz mieć w domu więcej gotówki, to potrzebujesz dużo bezpieczniejszego rozwiązania.

Gdzie przechowywać duże kwoty pieniędzy?

Takim bez wątpienia są sejfy - przekonuje nas dziennikarz z serwisu Polski Portal. Gwarantuje one zabezpieczenie nie tylko przed kradzieżą, ale również przed zalaniem, czy też pożarem - dobre sejfy są wodo- i ognioodporne. Jeśli zamierzasz w swoim domu przechowywać naprawdę dużo pieniędzy to zadbaj również o odpowiednie zabezpieczenie.

Istotny jest nie tylko wybór odpowiedniego sejfu, ale również miejsca jego montażu. w tej kwestii możliwości jest naprawdę sporo. Na rynku bez trudu znajdziesz sejfy meblowe, które mieszczą się w meblach, a także sejfy do zamontowania w ścianie.

W ofercie ich producentów znajdziesz także rozwiązania w rozmiarze mini. Taki sejf na pieniądze możesz bez trudu umieścić w podłodze lub pod łóżkiem. To wygodny sposób, dzięki któremu nie tylko zabezpieczysz swoją gotówkę, ale przede wszystkim zawsze będziesz ją mieć pod ręką.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%