Zamknij

Jak korzystnie ubezpieczyć samochód?

10:19, 12.09.2021 | materiały partnera

Chcesz korzystnie ubezpieczyć auto? Poznaj kilka sposobów, jak zaoszczędzić i wybrać ofertę, która na pewno spełni wszystkie Twoje oczekiwania niezależnie od tego, jaka sytuacja spotka Cię na drodze i nie tylko.

Porównuj ceny

Obecnie standardem staje się szukanie ofert firm ubezpieczeniowych w Internecie. W końcu tak jest szybciej i za pomocą kilku kliknięć mamy dostęp do wszystkich aktualnych informacji. Dobra porównywarka pozwoli zaoszczędzić tak samo czas, jak i pieniądze. Może okazać się, że przepłacasz od wielu lat, tylko dlatego, że wybierasz jedynie towarzystwa ubezpieczeniowe, które na co dzień widujesz w reklamach. Ich ceny nie zawsze naprawdę są najkorzystniejsze. To właśnie dzięki porównywarce możesz poznać mniej znane firmy, które oferują naprawdę korzystne oferty.

Czytaj umowę przed jej podpisaniem

Jednak cena to nie wszystko, duże znaczenie ma sam zakres ubezpieczenia. Wszystkie te informacje będą zawarte w umowie. Wyjątkiem może być sytuacja, kiedy podpisujesz polisę OC, gdyż wtedy towarzystwo ubezpieczeniowe ma ustawowo narzucony zakres ochrony, więc aby dowiedzieć się, w jakich sytuacjach możesz liczyć na ochronę, musisz zajrzeć do ustawy. Czytanie umowy przed jej podpisaniem to nadal niezbyt popularny krok, który jednak może ustrzec Cię przed wykupieniem niekorzystnej polisy.

Postaw na pakiety

Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego OC możesz też zdecydować się na ubezpieczenie AC, Assistance czy NNW dla kierowców bądź pasażerów. W ten sposób całkowicie zabezpieczysz siebie, swoich pasażerów oraz oczywiście samochód w razie wypadku, kolizji drogowej, kradzieży auta czy zdarzeń losowych. Kiedy rozpoczniesz negocjacje z ubezpieczycielem, zyskasz znacznie większe zniżki, gdy zdecydujesz się od razu na cały pakiet ochrony, np. OC + AC.

Wybierz jedno towarzystwo ubezpieczeniowe

Tak samo wiele korzyści zyskasz, kiedy wybierasz jedno towarzystwo ubezpieczeniowe, zamiast kilka. Zyskasz dzięki temu większe zniżki, dzięki czemu zaoszczędzisz pod względem finansowym. Jednak to nie wszystko, gdyż przy okazji zmniejszysz ilość formalności, jakie trzeba dopełnić w trakcie podpisywania umowy.

Zawieraj umowę online

Sporo zyskasz także na tym, że zdecydujesz się wykupić polisę przez Internet. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują wtedy znacznie więcej promocji, a przy tym zaoszczędzisz sporo czasu, bo cały proces jest naprawdę intuicyjny i trwa tylko kilka minut. W razie potrzeby możesz też skontaktować się z doradcami przez czaty, wiadomości e-mailowe czy telefonicznie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%