Zamknij
REKLAMA

Atrakcje Warszawy – co warto zobaczyć?

15:03, 08.10.2021 | materiały partnera

Trudno w kilku punktach wskazać, co warto zobaczyć w Warszawie, bo takich miejsc jest w stolicy mnóstwo. Istotne jest to, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno wielbiciele historii, nowoczesnych technologii, jak i odpoczynku na łonie natury. Przedstawiamy garść propozycji, dotyczących miejsc, których nie może zabraknąć na liście podczas odwiedzin Warszawy.

W Warszawie zawsze jest co robić i to bez względu na porę roku czy dnia. W słoneczny dzień warto zobaczyć kilka parków i niezwykłych miejsc na zewnątrz, a podczas deszczu najlepiej sprawdzą się wszelkie muzea, perełki architektury czy klimatyczne kawiarnie. Co trzeba zobaczyć w stolicy?

Zamek Królewski i Starówka

Obowiązkowy w Warszawie jest spacer ulicą Nowy Świat aż do Starówki. Po drodze będziemy mijać kawiarnie i restauracje oraz luksusowe butiki. Warto rozejrzeć się, aby zobaczyć panoramę ze Stadionem Narodowym, Barbakan i Kolumnę Zygmunta II Wazy. Sercem Starego Miasta jest Zamek Królewski, który można podziwiać zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. Na tyłach budowli znajdziemy efektowny ogród francuski, a jeśli pójdziemy przed siebie dotrzemy do pięknego placu z Syrenką i klimatycznymi kamienicami.

Bulwary Wiślane

Wprost ze Starówki warto zejść na Bulwary Wiślane i wybrać się na spacer brzegiem rzeki. Po drodze możemy wstąpić na kawę, lody lub lunch do znajdujących się tam restauracji. Warto wejść na wieżę widokową, aby podziwiać Wisłę z wysokości. Idąc Bulwarami możemy także wejść na jedną z zacumowanych tam barek, wziąć tramwaj na drugą stronę rzeki albo podziwiać warszawskie mosty. Na końcu tej drogi będzie czekała na nas druga Syrenka oraz Centrum Nauki Kopernik.

Centrum Nauki Kopernik

Miejsce idealne dla dzieci i dorosłych, pobudzające kreatywność i wyobraźnię. Kopernik to muzeum multimedialne, w którym można eksperymentować i doświadczać nauki w bardzo przyjemny sposób. Doskonały pomysł na deszczowy dzień, tym bardziej, że obejrzenie wszystkich dostępnych tam wystaw zajmie nam kilka godzin. Wieczorem warto zajrzeć do Planetarium.

Łazienki Królewskie i Osiedle Jazdów

Na spragnionych zieleni i odpoczynku na łonie natury czeka kompleks parkowy Łazienki Królewskie, w których można spacerować, czytać książkę lub zorganizować piknik na trawie. Wprawne oko pozwoli wypatrzeć wiewiórki i pawie. Z Łazienek przeniesiemy się do osiedla Jazdów – wyjątkowego miejsca, w którym czas się zatrzymał. Cisza, spokój i harmonia sprzyjają tam niespiesznym spacerom Aleją Marzycieli i Ogrodników oraz podziwianiu drewnianych domków.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Zwolennicy wizyt w muzeach z pewnością nie zawiodą się Muzeum Powstania Warszawskiego, które przedstawia wydarzenia historyczne w bardzo nowoczesny, multimedialny sposób. Można posłuchać autentycznych relacji powstańców, zobaczyć replikę samolotu Liberator B-24J w skali 1:1 i dowiedzieć się, jak wyglądało życie w powstańczej Warszawie. Osoby, które chcą zobaczyć więcej śladów Powstania w Warszawie mogą udać się na spacer, aby odkryć murale z symbolem Polski Walczącej, tablice pamiątkowe i dziury po pociskach w murach kamienic.

Zainteresowały Cię atrakcje stolicy? Zastanawiasz się nad zakupem mieszkania w Warszawie? Nieruchomości Białołęka plasują się na podium wśród najlepszych ofert mieszkaniowych stolicy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%